اشتراک گذاری

نحوه باز و بسته کردن کارتریج در پرینتر

در این مقاله با نحوه باز و بسته کردن کارتریج پرینتر و جزئیات این کار آشنا می شوید. بسیار مهم است که باز و بسته کردن این قطعه با دقت و به شکل درست انجام شود. در غیر این صورت ممکن است کارتریج آسیب دیده یا درست نصب نشود و موجب بروز مشکلاتی همچون تونر ریزی یا کار نکردن دستگاه گردد. باز و بسته کردن کارتریج، کار سختی نیست؛ اما نکاتی دارد که باید حتما رعایت شوند و در ادامه، آنها را مفصلا بررسی می کنیم.

برای دسترسی به قطعاتی مثل درام و یا شارژ کردن تونر، لازم است که اول کارتریج باز شود. لذا بروز خطا در روند باز و بسته کردن کارتریج می تواند موجب آسیب دیدگی این بخشها نیز شود. لازم به ذکر است که مراحل و نکات ارائه شده منحصر به کارتریج کانن نبوده و در برای پرینترها و دستگاه های کپی تمام برندها قابل انجام هستند. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر، می توانید با نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه باز و بسته کردن کارتریج پرینتر

آموزش نحوه باز و بسته کردن کارتریج

باز و بستن کارتریج باید با ترتیب خاصی انجام شود و البته دقت ویژه ای لازم دارد تا اجزا و قطعات آن آسیب نبینند. برای باز کردن کارتریج، مثلا به منظور تعویض درام پرینتر، باید بستها و خارهای دور این قطعه را به ترتیب باز کنید. به هیچ عنوان نباید از فشار و زور استفاده کنید؛ بست ها ظریف بوده و امکان شکستن آنها بسیار بالاست. سپس کارتریج را به آرامی باز کرده و اقدامات مورد نظرتان را انجام دهید.

پس از آزاد شدن خارها، قاب بالا جدا شده و دسترسی به قطعاتی نظیر درام، شارژر و بلید cleaner میسر می شود. دقت کنید که برای باز و بسته کردن کارتریج پرینتر، باید مهارت مختصری در زمینه باز کردن چاپگر و قطعات مختلف آن داشته باشید. اما اگر مهارت کافی نداشته باشید و فشار اضافی به پیچ ها و خارها وارد کنید، امکان آسیب دیدگی کارتریج و قطعات جانبی آن وجود دارد.

فیلم آموزش باز و بستن کارتریج پرینتر کانن

همانطور که اشاره کردیم، باز و بسته کردن کارتریج کار سختی نیست. اما نکاتی دارد که اگر رعایت شوند به انجام هرچه بهتر این عملیات کمک می کنند. برای این که بیشتر و بهتر با این نکات آشنا شوید، می توانید از فیلم آموزش باز و بستن کارتریج پرینتر کمک بگیرید.

در این فیلم مشاهده می کنید که چگونه باید به کارتریج دسترسی پیدا کرده و آن را برای شارژ یا تعمیر و تعویض از دستگاه خارج کنید. مراحل به صورت کامل اجرا می شوند تا بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. در نهایت اگر متوجه شدید که مهارت کافی برای انجام داده این کار ندارید و یا نیاز به دریافت خدمات تخصصی دارید، تیم تعمیر پرینتر در نمایندگی canon با پیشرفته ترین تجهیزات، در کنار شما هستند.

4.4/5 (7 امتیاز)