اشتراک گذاری

تعمیر دوربین کانن مدل EOS 90D

یکی از بدترین اتفاقاتی که امکان دارد برای کاربران دوربین‌های عکسبرداری و فیلم‌برداری بیفتد، خراب شدن ناگهانی دوربین است. درواقع هرچه قدر هم از دوربین باکیفیت و فوق‌العاده‌ای برای فیلم‌برداری یا عکس‌برداری استفاده کنید باز هم امکان خراب شدن آن درصورت استفاده نادرست، وجود دارد.

همانطور که می‌دانید یکی از برندهای مطرح در زمینه تولید دوربین‌های عکسبرداری و فیلم‌برداری، کانن است که با دوربین‌های فوق‌العاده‌ای که تا به امروز روانه بازار کرده است، توانسته نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد. یکی از بهترین دوربین‌های کانن، دوربین EOS 90D است که از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. البته این مسئله به این معنا نیست که دوربین EOS 90D کانن به هیچ‌وجه خراب نمی‌شود؛ بلکه این دوربین هم مانند هر دوربین دیگری در اثر استفاده نادرست، وارد شدن ضربه و رطوبت به آن دچار مشکل می‌شود. اگر شما هم از این دوربین استفاده می‌کنید و با مشکلی در آن مواجه شده‌اید بهتر است عیب‌یابی و تعمیر دوربین EOS 90D کانن را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید. در ادامه شما را با خدمات این مرکز در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی دوربین EOS 90D آشنا خواهیم کرد.

تعمیر دوربین کانن مدل EOS 90D

خدمات تعمیر دوربین EOS 90D کانن

  • تعمیر لنز

یکی از خدمات تخصصی نمایندگی کانن درخصوص تعمیر دوربین EOS 90D، تعمیر یا تعویض حرفه‌ای لنز دوربین است. رایج‌ترین مشکلی که برای لنز دوربین رخ می‌دهد، گیر کردن آن است که یا به دلیل ضعیف بودن باتری دستگاه و درست جا نگرفتن در آن این مشکل رخ می‌دهد یا به دلیل ورود گرد و غبار به لنز دوربین که در چنین شرایطی دوربین نیاز به سرویس دارد. با این وجود می‌توان گفت که اکثر اوقات خرابی لنز دوربین EOS 90D کانن مسئله جدی نیست و می‌توان به راحتی آن را برطرف کرد. البته درصورتی که لنز دوربین درصورت وارد شدن ضربه و فشار دچار شکستگی نشده باشد که در این حالت راهی جزء تعویض لنز دوربین وجود ندارد.

  • تعمیر سنسور

یکی از مهم‌ترین قطعات در هر دوربینی که خراب شدن آن عکاسی با این وسیله دوست داشتنی را غیر ممکن می‌سازد، سنسور دوربین است. متاسفانه عوامل متعددی از جمله: وارد شدن ضربه به دوربین، رطوبت و وارد شدن فشار زیاد به این وسیله موجب از کار افتادن سنسور آن می‌شوند. درضمن سنسور دوربین از آن دسته از قطعاتی است که اگر تعمیرات آن جدی گرفته نشود می‌تواند به سایر قطعات آن نیز آسیب وارد کند. بنابراین بهتر است درصورت از کار افتادن سنسور دوربین EOS 90D کانن سریعاً به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن مراجعه کنید و تعمیر این وسیله را به تعمیرکاران ماهر این مرکز بسپارید تا از خراب شدن سایر قطعات دوربین و به وجود آمدن مشکلات بزرگتر در این دستگاه جلوگیری کنید.

  • تعمیر فلش

همانطور که می‌دانید کار فلش در دوربین عکاسی این است که با نور انداختن بر روی سوژه عکاسی، عکس گرفته شده از آن را زیباتر و دلنشین‌تر می‌کند این آپشن به ویژه هنگام عکاسی در شب جواب می‌‌دهد. همه عکاسان حرفه‌ای اهمیت نور در عکاسی را به خوبی می‌دانند و متوجه هستند که نور در عکاسی به عکس روح می‌دهد. بنابراین عملکرد فلش در دوربین، فوق‌العاده کاربردی است و خراب شدن آن می‌تواند عنصر بسیار مهم در عکاسی یعنی نور را حذف کند. خوشبختانه تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات دوربین کانن در زمینه عیب‌یابی و تعمیرات فلش دوربین کانن تجربه و مهارت بسزایی دارند از این‌رو می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر دوربین EOS 90D کانن را با اطمینان خاطر به تکنسین‌های این مرکز بسپارید.

  • تعمیر تاچ پنل

عوامل متعددی موجب کار نکردن تاچ پنل دوربین کانن می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرابی برد داخلی ال سی دی، اختلال در خود ال سی دی یا کابل آن اشاره کرد. از آن جایی که تعمیر تاچ پنل دوربین کانن نیاز به تخصص بالایی دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت تعمیر دوربین EOS 90D کانن به یکی از شعبه‌های نمایندگی دوربین کانن مراجعه کنید. تکنسین‌های این مرکز پس از تحویل دوربین کانن از شما به عیب‌یابی دقیق و تعمیرات دوربین فیلم‌برداری کانن می‌پردازند و این دستگاه را مانند روز اول در اختیار شما قرار می‌دهند.

رفع مشکلات رایج دوربین EOS 90D کانن

روشن نشدن دوربین

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دکمه پاور دوربین EOS 90D کانن را فشار دهید اما نتوانید آن را روشن کنید. درواقع دلایل متعددی برای روشن نشدن دوربین کانن وجود دارد که شامل: خراب شدن دکمه پاور، آلودگی اتصالات باتری، خراب شدن باتری، خراب شدن مدارها و بردهای دوربین در اثر وارد شدن ضربه به این دستگاه می‌باشند. اگر شما هم با چنین مشکلی در دوربین کانن خود مواجه شده‌اید و مطمئن هستید که دوربین شارژ کافی دارد اما با این وجود باز هم روشن نمی‌شود بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید تا تعمیرکاران این مرکز به صورت تخصصی به عیب‌یابی و تعمیرات آن بپردازند.

تار شدن عکس دوربین

تار شدن عکس در دوربین کانن یا به این دلیل است که سرعت شاتر دوربین شما پایین است یا اینکه فوکوس نامناسبی دارد. البته همیشه به این اندازه نمی‌توان خوشبینانه به این قضیه نگاه کرد چراکه گاهی اوقات هم خراب شدن لنز دوربین موجب بروز این مشکل می‌شود. برخی مواقع نیز لنز دوربین خراب نیست و تنها کثیف شده است که با تمیز کردن آن می‌توان مشکل تار بودن عکس را برطرف کرد. اگر شما هم با چنین مسئله‌ای در دوربین خود مواجه شده‌اید بهتر است که سرعت شاتر و فوکوس آن را تنظیم کنید و اگر مشکل آن با این راهکارها حل نشد تعمیر دوربین EOS 90D کانن را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن واگذار کنید تا تعمیرکاران این مرکز به عیب‌یابی و تعمیر لنز دوربین کانن بپردازند.

فوکوس نکردن دوربین

خوشبختانه اکثر اوقات فوکوس نکردن دوربین EOS 90D کانن به دلایل غیر فنی است که به راحتی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. برخی از دلایل غیر فنی که موجب فوکوس نکردن دوربین کانن می‌شوند شامل: کثیف بودن سنسورهای اتو فوکوس، بازتاب حرارت، نور کم محیط و همچنین نزدیکی زیاد به سوژه عکاسی می‌باشند. البته اکثر مواقع قرار گرفتن دوربین بر روی فوکوس اتوماتیک موجب عدم فوکوس آن می‌شود از این‌رو اگر دوربین شما بر روی حالت فوکوس خودکار قرار دارد بهتر است آن را بر روی حالت فوکوس دستی قرار دهید و مجدداً عملکرد آن را تست کنید. اگر با انجام این کار مشکل فوکوس نکردن دوربین کانن برطرف نشد بهتر است آن را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید تا تعمیرکاران این مرکز به عیب‌یابی این دوربین بپردازند و آن را از نظر سخت‌افزاری مورد بررسی قرار دهند.

تیره شدن صفحه ال سی دی دوربین

تیره بودن صفحه ال سی دی دوربین EOS 90D کانن می‌تواند به دلیل پایین بودن سطح روشنایی نمایشگر در تنظیمات دوربین باشد بنابراین بهتر است سری به تنظیمات دوربین خود بزنید و سطح روشنایی ال سی دی آن را افزایش دهید یا اینکه آن را بر روی حالت اتوماتیک قرار دهید. درصورتی که با استفاده از این راهکار نتوانستید مشکل تیره بودن صفحه ال سی دی دوربین کانن را برطرف کنید بهتر است عیب‌یابی دوربین EOS 90D کانن را به تکنسین‌های نمایندگی دوربین کانن واگذار کنید.

Rate this post