اشتراک گذاری

تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن

در مقاله قبلی به تعمیر صفحه نمایش دوربین کانن پرداختیم. در این مطلب قصد داریم شما را با تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن آشنا کنیم. اگر از کاربران این نوع دوربین های کانن هستید، مطالعه این مطلب برای شما مفید و کاربردی خواهد بود. برد یکی از قطعات الکترونیکی دوربین است. همانطور که می دانید، دوربین از قطعات مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است. در روند کار دوربین ابتدا بخش الکترونیکی فعال می شود، سپس با انتقال پردازش های مورد نیاز به بخش های مکانیکی فرآیند ضبط تصاویر آغاز می شود.

برد اصلی ترین بخش الکترونیکی دوربین است و با عملکردهای مربوط به روشن شدن دوربین، شارژ دستگاه، اتصال به لوازم جانبی، ذخیره سازی دیتا، انتقال تصویر به صفحه نمایش و غیره در ارتباط است. چنانچه این برد دچار مشکل شود، مشکلات عدیده ای در دستگاه بروز می کند که گاهی حتی منجر به روشن نشدن دوربین می شود. خوشبختانه برد دوربین از قطعاتیست که امکان تعمیر و تعویض آن وجود دارد و می توان مشکل دستگاه را در صورت خرابی این قطعه برطرف کرد. برای آشنایی بیشتر با این مسئله ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن

علائم خرابی برد دوربین فیلمبرداری کانن

برد دوربین در اثر عوامل مختلفی دچار ایراد می شود. ضربه خوردن دوربین یکی از مواردیست که باعث آسیب رسیدن به برد و قطعات آن می شود. آب خوردگی دوربین، دومین مسئله ای است که خرابی برد را به همراه دارد. این مورد گاهی موجب سوختن کامل برد نیز می شود. کارکرد بالای دوربین، قرار گرفتن در مجاورت حرارت و نوسان الکتریکی و وجود اتصالی در مدار نیز از دیگر عامل هایی هستند که خرابی و بروز مشکل در برد را رقم می زنند.

اما چه نشانه هایی تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن را برای شما اجتناب ناپذیر می کند؟ معمولاً اگر برد دستگاه خراب باشد با مشکلاتی نظیر روشن نشدن دوربین، عمل نکردن لنز دوربین، روشن نشدن صفحه نمایش، عدم اتصال به دستگاه های جانبی، شارژ نشدن دستگاه و … مواجه می شوید.

تعمیر تخصصی برد دوربین فیلم برداری کانن

نمایندگی دوربین کانن در بخش تعمیرات خود، تخصصی ترین خدمات را برای رفع مشکلات برد ارائه می دهد. در مرحله اول، برد دوربین مورد عیب یابی قرار می گیرد. چنانچه آسیب وارد شده به برد جزئی باشد، فرآیند تعمیر آن شکل می گیرد. تعمیر چیپ های برد، تعمیر مدار تغذیه برد، تعویض جک های برد، رفع مشکل هارد، رفع مشکل مدار فلش و مواردی از این قبیل، خدماتی هستند که در تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن ارائه می شوند، البته فراموش نکنید که انجام این اقدامات به میزان خرابی برد بستگی دارد.

تعویض برد دوربین فیلم برداری کانن

همانطور که گفتیم همیشه امکان تعمیر برد دوربین فیلم برداری کانن وجود ندارد. در صورتی که آسیب های وارد شده به برد زیاد باشد، تنها از طریق تعویض برد می توان مشکلات دستگاه را برطرف کرد. برای مثال در اثر آب خوردگی دستگاه ممکن است کل مدارات برد بسوزد. در این صورت به هیچ وجه امکان تعمیر برد وجود ندارد و تنها راه منطقی، تعویض برد است.

در این خصوص نیز باید توجه داشت که تعویض برد وابسته به موجود بودن برد سازگار با دستگاه می باشد. به عبارت دیگر هر مدل دوربین فیلم برداری کانن برد مخصوص به خود را دارد که در هنگام تعویض باید به این مسئله توجه داشت. در نمایندگی کانن با توجه به اصول و استانداردهای کمپانی کانن و در اختیار داشتن قطعات فابریک، تعویض برد انجام می گیرد.

نمایندگی رسمی کانن

برای دریافت خدمات فروش و تعمیر محصولات کانن، نمایندگی رسمی کانن مطمئن ترین گزینه است. این مرکز با بیست سال تجربه در زمینه خدمات رسانی به کاربران، تخصصی ترین و باکیفیت ترین خدمات را به مشتریان ارائه می نماید. تمامی محصولات کانن از جمله پرینتر، دستگاه کپی، فکس، اسکنر، دوربین، پروژکتور و سایر محصولات این شرکت تحت پوشش خدمات این مرکز هستند. نمایندگی کانن، در راستای مشتری مداری و احترام به حقوق مشتریان، تمامی خدمات خود را در بخش های فروش و تعمیر با ضمانت نامه معتبر ارائه می کند.

3.5/5 (2 امتیاز)