اشتراک گذاری

تعمیر بلید پرینتر کانن با سرعت و کیفیت بالا

علت چاپ یک خط نازک در پایین برگه چیست؟ چرا صفحات به رنگ خاکستری چاپ می‌شوند؟ اگر از پرینتر کانن استفاده می‌کنید و با چنین مشکلاتی در این دستگاه سر و کله می‌زنید، باید احتمال خراب شدن بلید این دستگاه را درنظر بگیرید. اما بلید پرینتر چیست و چه نقشی در این دستگاه دارد؟ چه عواملی موجب خراب شدن بلید پرینتر می‌شود و چطور می‌توان فهمید که بلید پرینتر خراب شده است؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا علاوه‌بر گرفتن پاسخ این سوالات با بهترین مرکز تعمیر بلید پرینتر کانن آشنا شوید.

تعمیر بلید پرینتر کانن

بلید پرینتر چیست و چه کاربردی در این دستگاه دارد؟

بلید یکی از مهم‌ترین قطعات پرینتر است که از جنس لاستیک بوده و دارای ظاهری شفاف می‌باشد. در طول فرایند چاپ، زمانی که درام، تونر را از کارتریج دریافت کرده و بر روی کاغذ منتقل می‌کند، اضافه تونر بر روی درام باقی می‌ماند. درست همین جاست که بلید وارد عمل شده و تونر باقی مانده بر روی درام را تمیز می‌کند؛ چراکه تونر اضافی که روی درام باقی مانده است باید قبل از آغاز عملیات بعدی درام از روی آن پاک و تمیز شود. در غیر این صورت مشکلاتی مانند: چاپ صفحات به صورت خاکستری و چاپ یکسری خطوط بر روی کاغذ به وجود می‌آیند. بنابراین تمیز کردن درام پرینتر، وظیفه‌ای است که به گردن بلید این دستگاه می‌باشد. بعد از اینکه بلید پرینتر، تونرهای اضافی روی سطح درام را جمع‌آوری می‌‌کند، آن‌ها را به مخزن تونرهای ضایعاتی در پرینتر منتقل می‌کند.

با این وجود اگر به هر دلیلی با خرابی بلید پرینتر مواجه شوید، می‌بینید که کیفیت چاپ در این دستگاه بسیار افت خواهد کرد؛ چرا که تونرهای اضافی از روی درام برای چاپ تمیز نمی‌شوند و همین مسئله موجب میشود کیفیت چاپ کاهش پیدا کند. در این صورت، بهتر است هر چه زودتر اقدام به تعویض یا تعمیر بلید پرینتر کانن کنید.

علت خراب شدن بلید پرینتر چیست؟

  • تخلیه نکردن مخزن ضایعات تونر در پرینتر

همانطور که اشاره کردیم بلید پرینتر وظیفه دارد تا تونرهای باقی مانده بر روی سطح درام را به مخزن ضایعات تونر منتقل کرده و به این روش درام دستگاه را تمیز کند. با این وجود پس از گذشت مدت زمانی مخزن ضایعات تونر در پرینتر پر می‌شود و اگر آن را خالی نکنید، مجبور می‌شوید به تعمیر بلید پرینتر کانن تن دهید. به همین دلیل است که توصیه می‌شود، سرویس پرینتر را در بازه‌های زمانی منظم جدی بگیرید؛ چراکه یکی از خدماتی که در سرویس پرینتر ارائه می‌شود، تخلیه کردن مخزن ضایعات تونر است.

  • قفل شدن بلید

گاهی‌اوقات امکان دارد، زمانی که بلید در حال پاک کردن تونرهای اضافی از روی درام است با آن برخورد کرده و همین مسئله موجب قفل شدن آن شود. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در آدرس موردنظر شما حاضر شده و این مشکل را برطرف کنند.

  • استفاده از محلول‌های تمیزکننده برای تمیز کردن بلید

برخی از کاربران سرویس کردن پرینتر را به تکنسین‌های کاربلد نمی‌سپارند و معتقد هستند که خودشان می‌توانند، این دستگاه را سرویس کنند اما چون از تکنیک‌های انجام این کار مطلع نیستند کمی خرابکاری می‌کنند. یکی از این خرابکاری‌ها این است که برای تمیز کردن بلید پرینتر از محلول‌های تمیزکننده استفاده می‌کنند؛ درصورتی که بلید پرینتر اگر به محلولی آغشته شود، خیلی سریع خراب می‌شود و باید برای تعمیر بلید پرینتر کانن، این دستگاه را راهی مرکز تعمیرات کنید. برای تمیز کردن بلید پرینتر تنها کافیست از پارچه بسیار نرمی که پرز نمی‌دهد، استفاده کنید و آن را به کمی آب آغشته کنید.

  • ایجاد خط و خش بر روی بلید

همانطور که اشاره کردیم بلید یک قطعه لاستیکی است؛ پس خیلی آسیب‌پذیر است و افتادن هر خط و خشی بر روی آن باعث تعویض بلید پرینتر می‌شود. درواقع رایج‌ترین مواردی که موجب خرابی بلید پرینتر می‌شوند، شامل: ایجاد خراش یا پارگی بر روی آن می‌باشند. استفاده از کاغذ نامناسب یا کاغذ منگنه‌دار در پرینتر موجب پاره شدن یا خط‌افتادگی بر روی بلید پرینتر می‌شود.

از کجا بفهمیم بلید پرینتر خراب شده است؟

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، چاپ خط نازک در انتهای برگه و همچنین چاپ اسناد به رنگ خاکستری از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی بلید پرینتر هستند که به شما نشان می‌دهد زمان تعویض یا تعمیر بلید پرینتر کانن رسیده است. با این وجود اگر هر یک از علائم را در پرینتر خود مشاهده کردید، با نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و پروسه عیب‌یابی و تعمیرات پرینتر را در محل به شما ارائه دهند. اینگونه دیگر مجبور نیستید زمان و پول زیادی را برای مراجعه به مرکز تعمیرات حیف و میل کنید.

Rate this post