اشتراک گذاری

تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن

تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن یکی از خدمات و سرویس هایی است که توسط واحد تعمیرات کانن در نمایندگی کانن ارائه می شود. این سرویس تعمیراتی، حساسیت و پیچیدگی های بسیاری دارد. از همین رو باید جوانب احتیاط را برای انجام آن کاملا رعایت کرد تا نتیجه ای رضایت بخش به دنبال داشته باشد.

به عنوان کاربر این دستگاه حتما می دانید که لنز، استوانه‌ای حاوی مجموعه‌ای از عدسی ها است که نور را از خود عبور می دهد و به درون دوربین هدایت می‌کند؛ در نتیجه تصویر به صورت واضح بر روی گیرنده تصویر منعکس شود. کیفیت تصویر، بیشتر به لنز بستگی دارد تا دوربین. همین توضیح ساده اهمیت تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن را به خوبی نشان می دهد.

تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن

دلایل خرابی لنز دوربین فیلمبرداری کانن

شناخت و بررسی دلایل خرابی لنز برای تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن لازم و ضروری است؛ زیرا این عیب یابی دقیق و موثر است که موجب می شود مشکل و اختلال موجود شناسایی و مسیر درست تعمیر و احتمالا تعویض انتخاب و اجرا شود. در ادامه مهمترین دلایل خرابی لنز دوربین کانن را برای شما شرح می دهیم؛

تابش مستقیم نور

تابش مستقیم انواع نور از جمله نور خورشید یا نور چراغ های لیزری، زمینه ساز خرابی لنز دوربین کانن خواهد شد.  به همین جهت است که باید برای تشخیص علت خرابی لنز دوربین فیلمبرداری کانن به این نکته توجه ویژه نمود.

گرد و غبار

اگر دوربین کانن در معرض گرد و غبار قرار بگیرد، لنز این دستگاه به سادگی می تواند آسیب ببیند. همچنین موارد دیگری چون لکه ها و شن زدگی نیز از جمله دلایل خرابی این قطعه هستند.

ضربه خوردگی

ممکن است بنا به دلایلی، دوربین دچار ضربه خوردگی شود. در این حالت، این احتمال وجود دارد  که لنز دوربین ترک خورده یا حتی شکسته شده باشد. البته فراموش نکنید که تکان های شدید نیز یکی دیگر از دلایل قابل بررسی برای تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن است.

آب و رطوبت

نفوذ آب یا هرگونه مایعات دیگر، برای تمام قسمت های دوربین خطرناک بوده و منجر به خرابی های محتلفی می شود. لنز دوربین یکی از بخش هایی است که در معرض آسیب قرار می گیرد.

آیا میدانید:چگونه از قارچ خوردگی لنز دوربین کانن جلوگیری کنیم؟

نحوه تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن

لنزها به دلیل حساسیتی که دارند، بسیار ارزشمند هستند. ورود کوچکترین غبار ، لکه یا خارج شدن از تنظیم در لنزها تاثیر بسیار بدی در کیفیت عکس و نتیجه کار خواهد داشت. به همین دلیل لنزها را باید در مدت زمان کوتاه تری نسبت به دوربین ها سرویس و تنظیم کرد. برای تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن به دقت و مهارت بالایی نیاز است. زیرا حساسیت ها و پیچیدگی ها بسیار است و کمترین و کوچکترین بی احتیاطی می تواند عواقب بسیار بدی به همراه داشته باشد.

نکات مهم برای تعمیر لنز دوربین فیلم برداری کانن

از آنجا که لنز یکی از اصلی ترین و البته پر کاربردترین قطعات در دوربین است، برای تعمیر آن باید به نکات ویژه ای توجه کرد. مهمترین نکته برای تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن این است که تنها از مراکز مجاز و افراد مجرب کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است این قطعه به درستی تعمیر نشود و دچار مشکلات بعدی شود. توجه داشته باشید که تعمیر لنز دوربین فیلمبرداری کانن، نیازمند استفاده از دستگاه ها و ابزار ویژه و البته جدیدی است که تنها در مراکز معتبر وجود دارند.

با استفاده از این دستگاه ها، می توان تمامی روش های لازم برای تعمیر لنز را به راحتی انجام داده و ترمیم این قطعه را در سطحی تخصصی انجام داد. دقت و احتیاط در انتخاب مرکز تعمیراتی شما را در برابر آسیب های احتمالی بیمه می کند.

نمایندگی کانن

نمایندگی کانن در خدمت تمام کاربران است تا بهترین امکانات و تسهیلات را به آنها ارائه دهد. این نمایندگی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات کانن خدماتی منحصر و استثنایی ارائه می دهد. نمایندگی کانن در واحد های مستقل و جداگانه راه اندازی شده است. هر واحد به تناسب مسئولیتی که برای آن تعریف شده، امکانات و تسهیلات متنوعی در اختیار کاربران قرار می دهد. تمام سرویس ها و خدمات نمایندگی دوربین کانن همراه با ارائه ضمانت نامه های معتبر و کتبی است و همواره گارانتی تضمین کیفیت هم در بخش فروش و هم در بخش تعمیرات به کاربران ارائه می شود.

5/5 (1 امتیاز)