اشتراک گذاری

مشکل لنز دوربین دیجیتال

یکی از اشکالات مشاهده شده در دوربین‌های دیجیتال امروزی، مشکل گیر کردن و خارج نشدن لنز است. اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در این بخش از دوربین خود شده‌اید، می‌توانید روش‌های ارائه شده در این مطلب را امتحان نمایید. در این مقاله سه روش برای برطرف کردن مشکل لنز دوربین دیجیتال آموزش داده خواهد شد.

شما می‌توانید بسته به شرایط و نوع اشکال پیش آمده یکی از سه روش باتری، روش هوا و فشار دادن لنز را امتحان نمایید. توصیه می‌شود پیش از دستکاری دوربین، گارانتی دستگاه خود را چک کرده و در صورت اعتبار داشتن آن، به نمایندگی‌های مجاز مراجعه نمایید. در غیراینصورت می‌توانید به یکی از مراکز مجاز تعمیر دوربین –نظیر مرکز تعمیر دوربین کانن– مراجعه کرده و راهنمایی‌های لازم را از کارشناسان حاضر در آن دریافت نمایید.

مشکل لنز دوربین

آموزش رفع مشکل لنز دوربین دیجیتال

1. روش باتری

یکی از عللی که سبب بروز مشکل لنز دوربین دیجیتال می‌گردد، ضعیف بودن باتری‌های دستگاه و یا درست جا نگرفتن آنهاست. از همین رو توصیه می‌شود باتری‌های دوربین را چک کرده و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. توصیه می‌شود برای رفع اشکالات مرتبط با باتری دوربین، دوربین را در حالت shooting/recording  قرار دهید و باتری را از دوربین خارج کنید. پس از این کار، چند دقیقه صبر کنید و دوباره باتری را درون دوربین قرار دهید. دوربین را روشن کنید. اگر لنزها کار نکردند، سعی کنید دیگر روش‌های ارائه شده در این مطلب را امتحان کنید.

2. روش هوا

یکی دیگر از روش‌های پیشنهادی برای رفع مشکل لنز دوربین دیجیتال، روش هوا است. برای استفاده از این روش نیاز است تا یک دمنده‌ی هوای دستی را تهیه کنید تا با استفاده از آن اطراف لنز را گردگیری و تمیز نمایید. چرا که یکی از علل گیر کردن لنز دوربین انباشته شدن گردوغبار در اطراف لنز است.

استفاده از دمنده هوا کمک می‌کند تا این ذرات ریز از اطراف لنز خارج شده و مشکل پیش آمده برطرف گردد. در صورتی که به دمنده هوا دسترسی نداشتید می‌توانید از هوای فشرده نیز استفاده کنید. برای پاک کردن لنز، هوا را داخل لنز بدمید و سپس دوربین را روشن کنید. جلو و عقب رفتن لنز را امتحان کنید. اگر باز هم لنز کار نکرد، روش دیگری را امتحان کنید.

برای کسب اطلاعات بشتر بخوانید: نحوه صحیح تمیز کردن لنز دوربین

3. فشار دادن لنز

استفاده از این روش تنها زمانی توصیه می‌شود که شما هیچ راه دیگری برای تعمیر کردن دوربین خود و رفع مشکل لنز دوربین دیجیتال نداشته باشید. در این روش پیش از هر چیز ابتدا توصیه می‌شود کج شدن لنز را بررسی کنید. دوربین را از پشت در یک محل قرار دهید و از کنار به لنز نگاه کنید. ممکن است کمی کج به نظر برسد. اگر این مشکل وجود داشت، دوربین را روشن کنید و به طور ملایم لنز را از کنار به سمت مرکز بکشید.

این کار ممکن است در رفع مشکل لنز دوربین دیجیتال به شما کمک کند. فشار دادن لنز دوربین را نیز امتحان کنید. دوربین را خاموش کنید. دوربین را به پشت روی یک سطح قرار دهید و لنز آن به سمت بالا باشد. به فاصله بین لنز و محل قرار گیری لنز نگاه کنید. اگر شکاف موجود میان اطراف لنز متناسب نبود، با کمی فشار به سمت شکاف بالاتر، شکاف های اطراف لنز را متعادل سازید.

4. چرخاندن لنز

ممکن است مشکل لنز دوربین دیجیتال به دلیل گیر کردن آن باشد. اگر لنز بیرون نمی آمد و یا جلو آمد ولی دوباره جمع نشد، دوربین را خاموش کنید. با یک دست دوربین را نگه دارید و با دست دیگر لنز را گرفته و به آرامی بچرخانید. با هر دو بخش لنز این کار را انجام دهید. احتمالاً با این کار صدایی شبیه به کلیک بشنوید.

این صدا به معنای بازگشتن لنز به محل اصلی خود است. روش دیگر پیشنهادی برای رفع مشکل لنز دوربین دیجیتال آن است که در زمان روشن بودن دوربین، بزرگترین حلقه لنز را بچرخانید. با این کار صدای کلیکی شنیده خواهد شد. اگر فوکوس خاموش بنظر می‌رشد، دوربین را خاموش و روشن کنید و تعداد زیادی عکس از دور و نزدیک بگیرید. این کار کمک می‌کند تا فوکوس دوربین به تدریج بهبود یابد.

نمایندگی رسمی کانن در کرج

نمایندگی رسمی کانن در کرج با تلفیق دو پارامتر ضروری «تخصص» و «دانش» توانسته است تخصصی ترین خدمات را در دو حوزه فروش و تعمیر به مشتریان، هموطنان و همکاران خویش ارائه نموده و نیازهای آنان را برآورده سازد. تمرکز نمایندگی مجاز کانن در طول سال های اخیر بر ترمیم و تعمیر محصولات کانن سبب گشته است تا کارشناسان این مرکز موفق به رفع تمامی ایراداتی ریز و درشتی گردند که ممکن است به هر روی در محصولات کانن ایجاد شده باشند.

متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی رسمی کانن در کرج به دلیل برخورداری از سالها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و اشکالاتی هستند که ممکن است در دستگاه های این برند ایجاد گردند.

4.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نوزده + 14 =