اشتراک گذاری

زمان تعویض درام کارتریج

پرینتر (Printer) که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد می‌شود یکی از تجهیزات جانبی رایانه است. نحوه کار یک پرینتر بر اساس ساختاری که دارد تعیین می‌گردد و عملکرد هر مدل متفاوت از دیگری است. از همین‌رو کاربر می‌بایست پرینتر خود را بر اساس نیاز و انتظارات خویش انتخاب و تهیه نماید. پرینترها در انواع و مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند که عبارتند از: پرینتر ماتریس سوزنی، پرینتر سوزنی، پرینتر حرارتی، پرینتر جوهرافشان و… . پرینتر نیز همانند بسیاری دیگر از تجهیزات مورد استفاده، در طول زمان استفاده و کار کردن، نیازمند تعمیر، نگهداری و سرویس‌های دوره‌ای است.

در میان سرویس‌های دوره‌ای مرتبط با این دستگاه، یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین سرویس‌ها، سرویس تعویض تونر و تعویض درام های پرینتر است. زمان تعویض درام کارتریج پرینتر را می‌توان از روی نابهنجاری‌های موجود در برگه‌های چاپ شده تشخیص داد. در شرایطی که درام دچار خرابی شده باشد فرآیند چاپ نیز با اشکال مواجه شده و خطوط نابهنجاری در برگه‌های چاپ شده ظاهر خواهد شد. البته خرابی درام نشانه‌های دیگری نیز دارد که در بخش‌های آتی به آنها اشاره خواهد شد. با درنظر داشتن این نشانه‌ها می‌توان به درستی ‌ زمان تعویض درام کارتریج را تشخیص داد.

تعویض درام کارتریج

تشخیص زمان تعویض درام کارتریج

برای تشخیص زمان تعویض درام کارتریج می‌توانید به نشانه‌های ظاهر شده در برگه‌های پرینت توجه نمایید. در صورتی که درام کارتریج شما با مشکل مواجه شود و یا زمان تعویض آن فرا برسد، اشکالاتی در برگه‌های چاپ شده ایجاد می‌شود. در بخش زیر به برخی از این نشانه‌ها اشاره شده است. (در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر درام کارتریج می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن تماس بگیرید).

تار بودن برگه‌‌ی پرینت

در صورتی که پرینت انجام شده توسط پرینتر، تار و غیرواضح است، این موضوع می‌تواند به دلیل وجود ایراد در درام کارتریج پرینتر باشد. البته این اشکال می‌تواند به دلیل فرا رسیدن زمان تعویض تونر نیز باشد. با چک کردن کارتریج تونر می‎توانید تشخیص دهید که مشکل مربوط به تونر است یا خیر. در صورتی که سطح تونر پرینتر مناسب بود، احتمالا مشکل پیش آمده مربوط به درام پرینتر است. توصیه می‌شود پیش از تعویض درام کارتریج پرینتر، درام را تمیز و گردگیری کنید. در صورت تداوم نشانه‌ها پس از گردگیری، می‌بایست جهت تعویض درام اقدام شود.

لکه های سیاه در برگه‌ی پرینت

یکی دیگر از نشانه‎ هایی که می‌تواند دال بر فرا رسیدن زمان تعویض کارتریج باشد، وجود لکه‌های سیاه در برگه‌ی پرینت است.  این اشکال غالباً به دلیل وجود آسیب و خراش در درام اتفاق می‌افتد. آسیب و خراش‌های موجود در سطح درام مانع از انتقال درست تونر به کاغذ شده و همین موضوع لکه‌هایی را در برگه‌های پرینت شده ایجاد می‌کند. در مورد این اشکال نیز توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض درام کارتریج، آن را با یک پارچه خشک و بدون پرز تمیز کنید. در صورتی که پس از گردگیری درام اشکال پیش آمده ادامه داشت، جهت تعویض درام اقدام نمایید.

کیفیت چاپ ضعیف

در صورتی که چاپ انجام شده توسط پرینتر ضعیف و کمرنگ است، توصیه می‌شود درام دستگاه را بررسی کنید. کیفیت چاپ ضعیف، متفاوت از چاپ‎ تار و یا نقاط سیاه است و به معنی دیدن متنها و تصاویر محو شده است. با این حال، این مورد نیز یکی دیگر از نشانه‎هایی است که به راحتی با مشکل خالی شدن کارتریج جوهر و تونر اشتباه گرفته می‎شود. در صورت مشاهده این اشکال در برگه‌های چاپ شده، سطح کارتریج خود را بررسی کرده و ببینید آیا کافی است یا خیر. پس از این بررسی به سراغ درام پرینتر بروید. درام‌ها تجهیزات حساسی هستند و دوام بالایی ندارند از این رو در برخی موارد، میزان خرابی آنها بالاست.

نشانه‌های دیگر

نشانه‌های دیگری نیز هستند که وجود آنها در چاپ انجام شده می‌توان ناشی از خرابی درام و فرا رسیدن زمان تعویض درام کارتریج باشد. برای مثال می‎ توان به چاپ صفحات خالی، چاپ صفحات خاکستری و صدا های عجیب و غریب پرینتر در هنگام چاپ اشاره کرد. در هر صورت، بهترین روش برای تشخیص عملکرد ضعیف درام پرینتر، مشاهده آن است. در برخی از پرینترها نیز وجود اشکال در درام کارتریج، از طریق چراغ چشمک زن به کاربر اعلام می‌گردد.

نمایندگی پرینتر کانن

نمایندگی پرینتر کانن ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر شارژ کارتریج پرینتر کانن، تعمیر کاغذکش پرینتر کانن، تعمیر پیکاپ رولر پرینتر کانن، تعمیر پنل پرینتر کانن، تعمیر لیزر پرینتر کانن، تعمیر درام پرینتر کانن، تعمیر و تعویض مگنت پرینتر کانن، تعمیر و تعویض فیوزینگ پرینتر کانن و مواردی از این دست به متقاضیان است.

کاربران پرینترهای کانن می‌توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند. در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به نمایندگی تعمیر پرینتر کانن وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مورد نیاز را به صورت سرویس در محل پرینتر کانن دریافت نمود. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر کانن خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند.

5/5 (1 امتیاز)