اشتراک گذاری

پرینتر 4 کاره کانن

کمپاین نام آشنای کانن یکی از شرکت‌های پیشتاز و موفق در حوزه ساخت و طراحی تجهیزات چاپ و عکاسی است. کمپانی کانن، شرکتی الکترونیکی ژاپنی و چند ملیتی است که در طراحی و ساختِ دوربین‌ها، تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری تخصص ویژه‌ای دارد. برخی از محصولات تولید شده در این شرکت عبارتند از: دوربین عکاسی، تجهیزات جانبی چاپ، تجهیزات جانبی عکاسی و فیلمبرداری، دستگاه‌های فتوکپی، چاپگر، اسکنر، فانتوم، دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری در مدل‌های گوناگون و… . از میان محصولات ریز و درشت این کمپانی در این مقاله برآنیم تا به بررسی پرینتر 4 کاره کانن، انواع پرینتر چند کاره، ویژگی‌های این دستگاه و مزایا و معایب آن بپردازیم. ضمن آنکه برخی از پرفروش‌ترین‌ پرینترهای چهار کاره کانن را نیز معرفی خواهیم کرد.

پرینتر 4 کاره کانن

انواع پرینتر 4 کاره کانن

پرینتر 4 کاره کانن، همانگونه که از نام آن پیداست، برخوردار از چهار قابلیت پرینت، کپی، فکس و اسکن است. این دستگاه، بر اساس فناوری چاپ مورد استفاده‌اش، می‌تواند پرینتر جوهر افشان و یا لیزری باشد. در بخش زیر این دو نمونه از پرینتر چهار کاره کانن مختصراً توضیح داده شده است.

پرینترهای چند کاره جوهرافشان:

این مدل از پرینتر 4 کاره کانن، از رایج ترین انواع پرینتر های موجود در بازار هستند که از رنگ مایع استفاده می‌کنند و با پاشیدن قطرات متغیر رنگ بر روی رسانه چاپی باعث ایجاد شکل مورد نظر می شوند. این مدل از پرینترهای 4 کاره، علی‌رغم قیمت ارزانی که در قیاس با سایر مدلهای پرینترها دارند، در میزان تکثیر بالا به صرفه نیستند زیرا تعداد خروجی آنها بسیار کمتر از خروجی چاپگرهای لیزری است. بد نیست بدانید که این مدل پرینتر چهار کاره کانن بیشتر برای چاپ عکس استفاده می شوند.

پرینتر های چند کاره لیزری:

خرید این مدل از پرینتر 4 کاره کانن، اگرچه در وهله نخست گران به نظر می‌آید اما به دلیل پایین بودن میزان مواد مصرفی، در قیاس با سایر پرینترها، کاملاً مقرون‌بصرفه و اقتصادی هستند. این مدل از پرینتر، از نظر هزینه‌های چاپ در حجم بالا کاملا به صرفه‌تر هستند.

فرآیند چاپ توسط این دستگاه‌ها با استفاده از پودری انجام می‌پذیرد که در میان کارشناسان و کاربران با عنوان تونر از آن یاد می‌شود. به طور کلی، تونر در قیاس با جوهر –که در پرینترهای جوهرافشان استفاده می‌شود- عمر طولانی‌تری دارد. نکته آخر آنکه سرعت خروجی پرینترهای لیزری بسیار بیشتر از انواع دیگر است.

پرفروش‌ترین پرینترهای چهار کاره کانن

  • پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل MF249DW
  • پرینتر چندکاره لیزری کانن مدل i-Sensys MF237w
  • پرینتر کانن آی سنسیز ام اف 4780 دبلیو
  • پرینتر لیزری چندکاره کانن مدل i-SENSYS MF226DN
  • پرینتر لیزری چندکاره کانن مدل imageCLASS MF236n
  • پرینتر لیزری چندکاره کانن مدل i-SENSYS MF226DN

مزایای پرینتر 4 کاره کانن

پرینتر چندکاره کانن در واقع نوعی از پرینتر است که علاوه بر چاپ اسناد، توانایی اسکن، فکس و کپی را نیز دارد. پرینترهای چند کاره کانن صرف‌نظر از اینکه لیزری باشند یا تونری، قیمت نسبتاً بالاتری در قیاس با پرینترهای جوهری دارند. با این وجود نمی‌توان این گرانی را برای آنها یک عیب به شمار آورد زیرا قیمت این دستگاه‌ها به نسبت امکانات و کارایی‌شان بسیار مناسب است.

ضمن آنکه مزایای دیگری چون بصرفه بودن از نظر هزینه های چاپ، سرعت خروجی بالاتر و عمر مفید طولانی‌تر نیز به آنها برتری بخشیده است. در کل پرینتر 4 کاره کانن برای مصارف عمومی و یا اداری کوچک مناسب است. از این رو اگر کاربری شما با عملکرد این دستگاه همسوست می‌توانید خرید پرینتر چندکاره را در اولویت قرار دهید. 

برخی از مزایای قابل ذکر برای چاپگر 4 کاره کانن عبارتند از: صرفه‌جویی در هزینه، نظم‌دهی، صرفه جویی در فضا و در نهایت سرعت و انعطاف‌پذیری.

نمایندگی تعمیر پرینتر 4 کاره کانن

تعمیر پرینتر 4 کاره کانن یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی کانن است که به پشتوانه تخصص، تبحر، تجربه و مهارت کارشناسان این مرکز در بالاترین سطح کیفی به کاربران این محصول ارائه می گردد.

مدیریت نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن، به‌روزترین تجهیزات تعمیر را در اختیار کارشناسان خویش نهاده است تا بهترین خدمات، ظرف زمانی کوتاه و با بالاترین کیفیت به متقاضیان عرضه گردد. برخی از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر پرینتر چند کاره کانن عبارت است از:

نصب و راه‌اندازی پرینتر چهار کاره کانن:

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیر پرینتر چندکاره، منحصر به تعمیر و رفع اشکالات پیش آمده در این دستگاه نیست و سرویس‌های مرتبط با نصب و راه‌اندازی دستگاه را نیز شامل می‌گردد. کارشناسان ما در این مرکز پس از راه اندازی دستگاه، درایورهای پرینتر را نصب کرده و تنظیمات لازم را انجام می‌دهند. به علاوه در صورت نیاز، پرینتر را به موبایل، کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر وصل می‌کنند. نصب وایرلس یا بی سیم نیز با توجه به پشتیبانی دستگاه توسط کارشناسان مرکز تعمیر پرینتر چندکاره انجام می شود.

سرویس‌‌های کلی پرینتر 4 کاره کانن:

سایر تجهیزات دیگر نظیر پرینتر، پلاتر، فکس و اسکنر هم نیاز به سرویس دوره‌ای دارند. مرکز تعمیرات کانن ارائه دهنده سرویس‌های کلی مرتبط با این دستگاه‌ها نیز هست. در این سرویس، قطعات مکانیکی روغن کاری، سرویس و تمیز می شوند. نتیجه سرویس‌های کلی و گردگیری دستگاه توسط کارشناسان تعمیر پرینتر چندکاره، افزایش عمر دستگاه و صرفه جویی در هزینه های دارنده دستگاه است.

تعمیر پرینتر 4 کاره کانن:

هرگونه ایراد فنی اعم از چاپ بی کیفیت و مخدوش، نگرفتن پرینت یا پرینت سفید، گیر کردن کاغذ در دستگاه، روشن نشدن پرینتر، تمام شدن کارتریج و … را با تعمیر یا تعویض قطعات در محل کار یا منزل شما رفع می گردد.

1/5 (1 امتیاز)