اشتراک گذاری

تعمیر مین برد پرینتر کانن در نمایندگی رسمی کانن

چرا پرینتر روشن نمی‌شود؟ یکی از نگران کننده‌ترین مشکلاتی که ممکن است در پرینتر رخ دهد، خاموش شدن ناگهانی این دستگاه یا روشن نشدن آن است. بروز این مشکل یا به دلیل خرابی برد پاور پرینتر است یا به دلیل خرابی مین برد پرینتر. به همین دلیل در صورتی که پرینتر شما ناگهان خاموش شده است و روشن نمی‌شود باید به صورت دقیق مورد عیب‌یابی قرار بگیرد تا مشخص شود مشکل از برد پاور آن است یا مین برد آن؟ در ادامه این مطلب تصمیم داریم یکی از دلایل روشن نشدن پرینتر یعنی خرابی مین برد این دستگاه را بررسی کنیم و شما را با عواملی که باعث تعمیر مین برد پرینتر کانن می‌شوند آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر مین برد پرینتر کانن

نقش مین برد در پرینتر چیست؟

یکی از مهم‌ترین قطعات پرینتر که نقش ویژه‌ای در این دستگاه دارد به گونه‌ای که خراب شدن آن بر روی عملکرد کل دستگاه پرینتر تاثیر گذاشته و موجب می‌شود که پرینتر به دستگاهی بلا استفاده تبدیل شود، مین برد است. مین برد نقش‌های متعددی را در پرینتر بازی می‌کند که می‌توان گفت مهم‌ترین آن‌ها پردازش اطلاعات است. به گونه‌ای که مین برد داده‌های ورودی را دریافت کرده، آن‌ها را پردازش می‌کند و تصمیم می‌گیرد که خروجی آن داده‌ها به چه شکل باشد. از طرفی مین برد نقش شریان‌های ارتباطی را نیز در پرینتر بازی می‌کند به گونه‌ای که ارتباط بین تمامی قطعات و اجزاء پرینتر توسط مین برد شکل می‌گیرد. با این وجود بدیهی است که در صورت خرابی مین برد، پرینتر خاموش شود یا اینکه اصلا روشن نشود.

چرا مین برد پرینتر خراب می‌شود؟

پرینتر مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری دارای منبع تغذیه می‌باشد که وظیفه آن تامین برق مورد نیاز برای پرینتر است. زمانی که منبع تغذیه برق شهری را دریافت می‌کند و آن را به برق مورد نیاز برای روشن شدن و کار کردن پرینتر تبدیل می‌کند، جریان برق را از طریق مین برد به این دستگاه منتقل می‌کند. بنابراین مین برد جریان برق را از منبع تغذیه گرفته و آن را به سایر قطعات و اجزاء پرینتر منتقل می‌کند. با این وجود اگر برق نوسان داشته باشد هم منبع تغذیه دچار مشکل شده و هم مین برد خراب می‌شود. بنابراین مهم‌ترین دلیل خرابی مین برد پرینتر بروز نوسان برق است.

از طرفی وارد شدن ضربه به پرینتر و اتصال کابل‌های غیر استاندارد و غیر اورجینال نیز موجب آسیب‌دیدگی مین برد این دستگاه می‌شوند. در صورتی که هر یک از این عوامل موجب خرابی مین برد پرینتر شما شده است بهتر است عیب‌یابی و تعمیر مین برد پرینتر کانن را به نمایندگی رسمی کانن بسپارید.

چطور از خراب شدن مین برد جلوگیری کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم نوسان برق، وارد شدن ضربه به پرینتر و اتصال کابل‌های غیر استاندارد و غیر اورجینال به پرینتر موجب آسیب‌دیدگی مین برد این دستگاه می‌شوند. برای کنترل نوسان برق می‌توان از محافظ برق استفاده کرد. در واقع محافظ برق از بروز نوسان در جریان برق پرینتر جلوگیری می‌کند و مانع از خرابی برد پاور و مین برد پرینتر می‌شود. علاوه‌بر این باید برای جلوگیری از خرابی و تعمیر مین برد پرینتر کانن از وارد شدن هر گونه ضربه‌ای به این دستگاه و اتصال کابل‌های غیر استاندارد به آن جلوگیری کنید.

عیب‌یابی و تعمیر مین برد پرینتر کانن در محل

در صورت خرابی مین برد پرینتر کانن می‌توانید عیب‌یابی و تعمیر مین برد پرینتر کانن را به نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن بسپارید. تنها کافیست که با نمایندگی رسمی کانن تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر پرینتر کانن در محل را به شما ارائه دهند. اینگونه می‌توانید در زمان و هزینه خود به صورت چشم‌گیری صرفه‌جویی کنید.

Rate this post