اشتراک گذاری

اتصال دوربین به وای فای

در چند سال اخیر قابلیت اتصال به وای فای یکی از اولویت های کاری تولیدکنندگان دستگاه های دیجیتال و گجت های مختلف شده است. دوربین های عکاسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اتصال به وای فای از ویژگی های بارز نمونه های مدرن آن هاست. دوربین با استفاده از وای فای می تواند به راحتی به دستگاه های گوناگونی چون تبلت ها و موبایل های هوشمند متصل شود. این اتصال کاربردهای فراوانی را برای کاربران خود به ارمغان می آورد که بی شک بسیاری از این کاربردها بدون بهره گیری از فناوری وای فای هرگز میسر نمی گردید.

از آنجا که انتشار عکس های بدون ادیت طرفداران خاصی دارد، یکی از اصلی ترین فواید برقراری اتصال دوربین به وای فای، اشتراک گذاری سریع عکس ها در شبکه های اجتماعیست. لازم به ذکر است که، نه تنها با استفاده از وای فای امکان اشتراک مستقیم عکس وجود دارد، بلکه حتی می توانید دوربین را با گوشی یا تبلت های هوشمند کنترل کنید. با ما همراه باشید تا با نحوه ی روشن کردن وای فای دوربین های مدرن عکاسی و چگونگی برقراری اتصال آن ها به دستگاه های نظیر موبایل آشنا شوید.

اتصال دوربین به وای فای

اتصال دوربین به وای فای از طریق اپلیکیشن مخصوص

برای برقراری اتصال دوربین به وای فای همواره استفاده از یک اپلیکیشن رابط امر مهمیست. نصب این اپلیکیشن باید متناسب با نوع دوربین و البته مدل گوشی یا تبلت شکل گیرد. برای دوربین های حرفه ای و مدرن برندهای محبوبی چون کانن، اپلیکیشن اتصالی در دو نسخه ی IOS و اندروید طراحی می شود که می توان به راحتی توسط آن به محیط دوربین از طریق گوشی یا تبلت دسترسی یافت.

اپلیکیشن اشاره شده در دوربین های کانن Canon Camera Connect  نام دارد. برای برخورداری از قابلیت های اپ Canon Camera Connect  تنها کافیست آن را از App Store و یا Google Play دانلود کنید. البته پیش از نصب لازم است از وجود قابلیت وای فای در دوربین خود اطمینان حاصل کنید. جهت انجام این کار به وب سایت اصلی Canon مراجعه کرده و مدل دوربین مورد نظر را جستجو نمایید.

اتصال دوربین به وای فای از طریق اپلیکیشن مخصوص

چگونه وای فای دوربین کانن را روشن کنیم ؟

شیوه ی برقراری اتصال دوربین به وای فای به نوع دوربین عکاسی بستگی دارد. به طور کلی با روشن کردن وای فای دوربین، دستگاه را به یک وای‌فای هات ‌اسپات تبدیل می‌کنید که گوشی یا تبلت می تواند به آن کانکت شود. پس از این که ارتباط برقرار شد، از طریق اپلیکیشن و از روی سیستم گوشی موبایل یا تبلت بسیاری از تنظیمات دوربین قابل کنترل خواهد بود. فعال نمودن وای فای معمولا از طریق قسمت منو و با انتخاب Wi-Fi Hotspot  انجام می شود.

در چنین حالتی به سرعت صفحه ی مینیمال و اصلی اپ Canon Camera Connect در موبایل یا تبلت اجرا می شود. از طریق سه منوی ساده ای که در وسط کادر اپ اجرا شده قرار دارد، می‌توان تمامی عکس‌های موجود بر روی حافظه دوربین را مشاهده نمود. در واقع هر یک از بخش های این سه منو امکانات متعددی را برای کاربر فراهم کنند که با کمی جستجو در محیط برنامه، می‌توان به درک کاملی از آن‌ دست یافت.

نمایندگی رسمی کانن

نمایندگی رسمی کانن مجموعه ای حرفه ایست که با سال ها سابقه در دو حوزه ی فروش و تعمیر انواع تولیدات کمپانی محبوب کانن به فعالیت می پردازد. کلیه ی خدمات تخصصی  با استفاده از تجهیزات کاری پیشرفته شکل گرفته و مطابق با پارامترهای استاندارد ارائه می گردند. لازم به ذکر است که، هرگونه فرآیند مرتبط با فروش و بازیابی کارایی نسخه های گوناگون دستگاه هایی چون پرینتر، دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، اسکنر و فتوکپی کانن در نمایندگی مجاز این برند به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی انجام می شود.

2/5 (3 امتیاز)