اشتراک گذاری

عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II

اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در دوربین کانن EOS 5D Mark II خود شده‌اید، می‌توانید با استفاده از روش‌های درج شده در این مقاله، اشکال پیش آمده را شناسایی کرده و جهت رفع آن اقدام نمایید. در این مقاله در نمایندگی کانن برآنیم تا روش‌های موجود جهت عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

توصیه می‌شود پیش از طی مراحل عیب یابی درج شده در این مقاله، یکبار دستگاه را ری‌استارت کنید. علاوه بر ری‌استارت کردن دستگاه می‌توانید، ریبوت سخت دوربین را نیز امتحان کنید. برای ریبوت سخت، دوربین را خاموش کرده و باتری را از محفظه آن خارج نمایید. در ادامه، دکمه شاتر را چندین بار به منظور تخلیه شارژ بزنید. سپس باتری را در جای خود بازگردانید و دستگاه را دوباره روشن کنید.

ریبوت سخت دوربین کانن در غالب موارد، سبب رفع اشکالات پیش آمده در دستگاه می‌گردد. برای رفع سایر اشکالات و عیب یابی دوربین کانن به خصوص عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید. در صورت پیاده‌سازی روش‌های زیر و مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین کانن تماس گرفته و اشکالات پیش آمده را مرتفع سازید.

عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II

آموزش عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II

1.تار بودن تصاویر دوربین کانن EOS 5D Mark II

در صورت تار بودن تصاویر دوربین کانن EOS 5D Mark II موارد درج شده در بخش زیر را بررسی نمایید.

کثیفی آینه:

اگر علامت ها و یا لکه هایی را هنگام نگاه کردن از میان چشمی دوربین، مشاهده کردید، احتمالاً آینه دوربین کثیف است. در این صورت لنز آینه را تمیز کنید. برای این کار از دستمال‌های مخصوص، نرم و بدون پرز استفاده کنید تا مانع از ایجاد خش و خراش بر روی لنز دوربین گردید.

خرابی کارت حافظه:

ممکن است تاری تصاویر به دلیل خرابی کارت حافظه باشد. استفاده از یک کارت حافظه دیگر را امتحان کنید.

خوب نبودن نوع فایل:

در صورت مشاهده خطوط عمودی بر روی تصاویر، این احتمال وجود دارد که فرمت فایل مشکل داشته باشد. برای رفع این اشکال توصیه می‌شود از فایل نوع RAW یا JPG استفاده نمایید.

خراشیدگی آینه:

در صورتی که بر روی تمامی تصاویر گرفته شده توسط دوربین یک خط باریک مشاهده می‌کنید، احتمالا این موصوع به دلیل خراشیدگی آینه است. بنابراین آینه را عوض کنید.

شل بودن صفحه فوکوس:

اگر در حین تکان دادن دوربین، متوجه صداهایی می‌شوید، احتمالا صفحه فوکوس دوربین شل شده است. راهنمای جایگزین صفحه فوکس را نگاه کنید و سفت کردن فوکوس را انجام دهید.

عملکرد نامناسب کارت خوان:

در صورتی که تمامی موارد پیش را بررسی کرده‌اید و متوجه علت اشکال پیش امده نشده‌اید، این احتمال وجود دارد که اشکال پیش آنده به دلیل عدم انتقال صحیح اطلاعات توسط کارت خوان به کارت حافظه است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت رفع این اشکال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در این وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین کانن تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

2.رونویسی شدن عکس‌های دوربین کانن EOS 5D Mark II به صورت نیمه

در صورتی که عکس‌ها به صورت نیمه رونویسی می‌شوند، توصیه می‌شود جهت عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II‌ موارد درج شده در بخش زیر را بررسی نمایید.

خرابی کارت حافظه:

ممکن است کارت حافظه تصاویر را ذخیره نکند. در این صورت از یک کارت حافظه دیگر استفاده نمایید و ببینید که اشکال پیش آمده رفع شده است یا خیر.

از بین رفتن پشتیبانی باتری:

ممکن است اشکال پیش آمده به این دلیل باشد که پشتیبان یا همان بکآپ کوچک باتری از بین رفته باشد. در این صورت نیاز است آن را با یک نمونه سالم جایگزین کنید.

درست کار نکردن کارت خوان:

ممکن است که کارت خوان تصاویر را بر روی کارت حافظه ذخیره نکند و به جایگزین نیاز داشته باشد. در اینصورت پس از عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II کارت خوان جدیدی تهیه کرده و آنرا جایگزین نمونه قبلی کنید.

3.نشان داده نشدن تصاویر بر روی صفحه LCD دوربین کانن EOS 5D Mark II

در صورت یکه تصاویر بر روی صفحه LCD نشان داده نمی‌شوند و یا دیدن هر چیزی بر روی صفحه LCD دشوار یا غیر ممکن است می‌توانید جهت عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II موارد درج شده در بخش زیر را بررسی کنید.

روشن نبودن دوربین:

از اینکه دستگاه روشن است اطمینان حاصل کنید. چرا که گاه اشکال پیش آمده به دلیل خاموش بودن دستگاه است.

تیره بودن صفحه نمایشگر LCD:

در صورتی که صفحه نمایشگر LCD بسیار سیاه است، این احتمال وجود دارد که روشنایی صفحه بر روی پایین‌ترین سطح قرار گرفته باشد. روشنایی صفحه را بالا ببرید و آن را در حالت اتوماتیک Auto قرار دهید. برای این کار می‌توانید از دفترچه راهنمای دوربین نیز استفاده کنید.

ترک خوردن LCD صفحه نمایش:

در صورتی که رنگین کمانی از رنگ ها و ترک را بر روی صفحه نمایش مشاهده می‌کنید، این احتمال وجود دارد که صفحه نمایش LCD ترک خورده و نیاز به تعویض داشته باشد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت رفع این اشکال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در این وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین کانن تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

4.کار نکردن دکمه های دوربین کانن EOS 5D Mark II

در صورتی که دکمه های دوربین کانن هیچ کاری نمی‌کنند و با فشردن دکمه ها هیچ اتفاقی نمی افتد و یا فشردن دکمه ها غیر ممکن شده است، موارد درج شده در بخش زیر را جهت عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II امتحان کنید.

ثابت ماندن دکمه ها: اگر دکمه ها جواب نمی دهند ممکن است به تمیز کردن نیاز داشته باشند. قسمت خارجی آنها را بیرون بیاورید و با یک قلم‌مو تمیز کنید.

5.روشن نشدن دوربین کانن EOS 5D Mark II

در صورتی که با فشار دادن دکمه پاور دوربین کانن شما روشن نمی‌شود برای عیب یابی دوربین کانن EOS 5D Mark II موارد درج شده در بخش زیر را بررسی کنید.

شارژ نشدن باتری:

مطمئن شوید که باتری به صورت کامل شارژ شده است.

جا افتادن صحیح باتری:

مطئن شوید که باتری به درستی در جای خود قرار گرفته است.

خاموشی خودکار دوربین:

ممکن است دستگاه بر روی خاموشی خودکار تنظیم شده باشد. دوباره آن را روشن کنید و با مراجعه به بخش تنظیمات، بررسی کنید که آیا دستگاه بر روی خاموشی خودکار تنظیم شده است یا خیر.

کثیفی اتصال باتری:

اگر باتری به درستی جا زده شده و کامل شارژ شده است، مطمئن شوید که اتصال باتری تمیز است. به سادگی داخل اسلات باتری را نگاه کنید و محل اتصال آن را با یک گوش پاکن تمیز نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت رفع این اشکال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در این وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر دوربین کانن تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

تعمیر دوربین در محل

کاربران تمامی مدلهای دوربین کانن می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی تعمیر دوربین کانن تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر دوربین در محل را ثبت نمایند.

برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین در محل که توسط کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین Canon ارائه می‌گردند عبارتند از: تعمیر مشکل عدم نمایش تصویر توسط LCD، رفع مشکل عمل نکردن قسمت لمسی پنل، رفع ایراد شطرنجی شدن تصویر، رفع مشکل فریز شدن تصویر و … .

علاوه بر توسط کارشناسان تعمیر دوربین در محل، تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات، ترمیم، عیب‌یابی مرتبط با انواع دوربین کانن ارائه می‌گردد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده مشمول گارانتی و ضمانت است.

3/5 (1 امتیاز)