اشتراک گذاری

کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی

استفاده از کاغذ سازگار با دستگاه کپی یکی از توصیه های همیشگی کارشناسان دستگاه کپی به کاربران است. کارشناسان توصیه می‌کنند همواره از کاغذی در دستگاه کپی استفاده شود که با استانداردهای ذکر شده از سوی کمپانی سازنده سازگاری داشته باشد. توجه به این موضوع و استفاده از کاغذهای سازگار با دستگاه و برخوردار از استانداردهای جهانی ضمن افزایش کیفیت چاپ، افزایش عمر مفید دستگاه کپی را نیز در پی خواهد داشت.

از سویی دیگر، بی‌توجهی به استفاده از کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی سیاه و سفید و استفاده از هر نوع کاغذی برای کپی گرفتن با این دستگاه‌ها، سبب بروز اشکالاتی چون گیر کردن کاغذ، مچاله شدن کاغذ و مواردی از این دست در دستگاه کپی می‌گردد. بنابراین توصیه می‌شود در حین خرید و تهیه کاغذهای دستگاه کپی مورد استفاده‌تان، ویژگی‌های یک کاغذ مناسب جهت استفاده در دستگاه کپی را در نظر داشته و بر این اساس اقدام نمایید.

کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی

ویژگی‌های کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی

. توجه به ویژگی‌های کاغذ مناسب برای دستگاه های فتوکپی سیاه و سفید و البته رنگی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان جهت پیشگیری از خرابی کاغذکش دستگاه کپی انجام داد. توجه به این موضوع و خرید کاغذ بر اساس فاکتورهای درج شده در دفترچه راهنمای دستگاه کپی، احتمال بروز خرابی در کاغذ کش و استهلاک سایر قطعات این دستگاه را به حداقل می رساند. در صورتی که نوع کاغذ سازگار با دستگاه خود را نمی‌دانید توصیه می‌شود از دانش و راهنمایی‌های کارشناسان حوزه تعمیرات دستگاه کپی کانن کمک بگیرید.

در حین انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی کانن –والبته سایر دستگاههای کپی موجود در بازار- می‌بایست نکاتی چون جنس، وزن، نوع بافت کاغذ و کیفیت کاغذ مورد توجه واقع شود. کاغذ مورد استفاده در دستگاههای کپی باید وزنی در حدود ۸۰ گرم داشته باشد. ضمن آنکه اندازه برگه ها نیز معمولا در سایزهای A3, A4,A5 می‌بایست استاندارد باشد.

توصیه می‌شود حتی الامکان جهت کپی گرفتن از کاغذ رنگی استفاده نشود، جز در مواقعی خاص و ضروری. دلیل این توصیه آن است که رنگدانه های کاغذهای رنگی به خاطر عبور از یونیت هیتر کپی و یونیت درام دستگاه کپی، اثر منفی بر یونیت تفلون و درام پرینتر و دستگاه کپی می‌گذارند. بی‌توجهی به این نکات ساده در حین انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی سبب گیر کردن کاغذ و افزایش استهلاک کاغذکش دستگاه و سایر قطعات می‌گردد.

کاغذ مناسب برای دستگاه های فتوکپی رنگی و سیاه سفید

نکته دیگری که در انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی کانن می‌بایست مدنظر قرار گیرد تمرکز بر استفاده از کاغذهایی است که توسط برندهای معروف و خوش نام تهیه می‌شوند. کاغذ مورد استفاده از برندهای معروف باشد تا احتمال تقلبی بودن کاغذ را کاهش دهیم. در صورتی که قصد دارید از برند ناشناخته‌ای کاغذ تهیه کنید، ابتدا برگه‌های مدنظرتان را تست و امتحان کنید (پیش از کسب اطمینان از کیفیت کاغذ، از خرید انبوه خودداری نمایید).

باید توجه داشت که برخی کاغذها به خاطر نوع بافت آنها در حین استفاده پرز می دهند و ذرات ریزی را در دستگاه های کپی پراکنده می‌کنند. همین موضوع سبب آسیب سنسورهای عبور کاغذ، سلوتوئیدها و از همه مهمتر کاغذکش ها و رول های هدایت کاغذ در پرینترها و فتوکپی های کانن می‌شود. همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که کاغذ از بدو ورود به دستگاههای کپی و پرینتر تا لحظه خروج، مسیر بسیاری را پشت سر می‌گذارد و با قطعات بسیاری در تماس است؛ ازهمین رو یکی از ارکان اصلی در حفظ و افرایش عمر مفید دستگاه‌های کپی کانن است.

نمایندگی تعمیرات کانن

نمایندگی تعمیرات کانن با تجهیز فضای خویش به حضور خبره ترین کارشناسان و پیشرفته ترین ابزار، این امکان را فراهم آورده است تا تعمیر و رفع کلیه اشکالات ایجاد شده در دستگاه های کانن با یک بار مراجعه به این مرکز میسر گردد. نمایندگی تعمیرات کانن با تقسیم ساختار درونی خویش به پارتهای متعددِ تخصصی، فضایی فراهم ساخته است تا خدمات و سرویس های مرتبط با هر یک از دستگاه های کانن صرفاً در پارت تخصصی مرتبط با همان محصول انجام پذیرد.

این امر از اِعمال اقدامات غیرتخصصی بر روی دستگاه و دوچندان شدن اشکالات پیش آمده در آن پیشگیری می‌نماید. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات کانن منحصر به سرویس و دستگاهی خاص نیست و کاربران محصولات این برند می توانند با حضور در این مرکز، کلیه خدمات مرتبط با دستگاه های کانن را دریافت نمایند.

Rate this post