اشتراک گذاری

علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال کانن چیست؟

آیا تاکنون شده است که بخواهید از یک سوژه بسیار جالب عکاسی کنید اما متوجه شوید که هیچ تصویری بر روی ال سی دی دوربین شما نمایش داده نمی‌شود؟ این مشکل در حالی رخ می‌دهد که دوربین عکاسی شما روشن است اما متاسفانه ال سی دی آن کاملاً تاریک است و هیچ تصویری بر روی آن نمایش داده نمی‌شود. اگر دوربین شما دچار آب خوردگی یا ضربه خوردگی شده باشد بدیهی است که ال سی دی آن آسیب دیده باشد و هیچ تصویری را به شما نشان ندهد. اما علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال چیست؟

اگر هم از دوربین‌های حرفه‌ای کانن استفاده می‌کنید که دارای پنل ال سی دی هستند که باز و بسته می‌شوند این احتمال وجود دارد که کابل پنل ال سی دی قطع شده باشد یا اینکه لولای آن آسیب دیده باشد و همین مسئله مانع از نمایش تصویر بر روی ال سی دی دوربین شود. در ادامه علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال کانن را بررسی می‌کنیم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال

بررسی علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال کانن

آب خوردگی دوربین

مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی که اکثر اوقات موجب خرابی ال سی دی دوربین‌ها می‌شود، رطوبت شدید و آب خوردگی است. بنابراین اگر به تازگی دوربین شما دچار آب خوردگی شده است و اکنون ال سی دی آن هیچ تصویری نشان نمی‌دهد به این دلیل است که ال سی دی آن در برابر رطوبت شدید آسیب دیده است و نیاز به تعویض دارد.

جهت تعویض ال سی دی دوربین کانن می‌توانید این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات دوربین کانن بسپارید. تعمیرکاران این مرکز ضمن بررسی دقیق دوربین کانن ال سی دی آن را در صورت نیاز با سرعت و دقت بالایی تعویض می‌کنند.

وارد شدن ضربه به دوربین

وارد شدن ضربه به دوربین دیگر علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال کانن است. گاهی اوقات ضربه نسبتاً شدیدی به دوربین وارد می‌شود که هیچ گونه شکستگی بر روی ال سی دی این دستگاه به وجود نمی‌آورد اما موجب می‌شود که کابل پنل ال سی دی دوربین از داخل قطع شود که همین مسئله موجب می‌شود که ال سی دی هیچ تصویری را به شما نمایش ندهد. در این حالت با تعویض کابل پنل ال سی دی می‌توان مشکل آن را برطرف کرد. اما گاهی اوقات ضربه‌ای که به دوربین وارد می‌شود به حدی است که ال سی دی آن دچار شکستگی می‌شود و نمی‌تواند هیچ تصویری را نمایش دهد. در این حالت راهی جزء تعویض ال سی دی دوربین کانن وجود ندارد.

خرابی کابل یا لولا پنل ال سی دی دوربین

جدا از آب خوردگی و وارد شدن ضربه به دوربین که اصلی‌‌ترین علت نداشتن تصویر در دوربین دیجیتال کانن هستند، باز و بسته کردن مکرر پنل ال سی دی در آن دسته از دوربین‌های حرفه‌ای کانن که امکان باز و بسته کردن پنل ال سی دی آن‌ها وجود دارد موجب قطع شدن کابل پنل ال سی دی یا خرابی لولای آن می‌شود. در نتیجه ال سی دی دوربین نمی‌توانید هیچ تصویری را نمایش دهد.

اگر شما هم از این نوع دوربین‌های کانن استفاده می‌کنید و با چنین مشکلی مواجه شده‌اید و مطمئن هستید که دوربین شما در معرض هیچ گونه رطوبت و آب خوردگی نبوده است باید احتمال خرابی کابل یا لولای پنل ال سی دی دوربین خود را در نظر بگیرید. در صورتی که مشکل از قطع شدن کابل پنل ال سی دی دوربین یا لولای آن باشد می‌توان با تعویض کابل پنل ال سی دی دوربین و لولای آن این مشکل را برطرف کرد.

عیب‌یابی و تعمیر تخصصی دوربین کانن را به نمایندگی دوربین کانن بسپارید

اگر از کاربران دوربین‌ کانن هستید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید می‌توانید خدمات عیب‌یابی و تعمیر دوربین کانن به همراه یک ضمانت‌نامه معتبر در زمینه تعمیرات این دستگاه را از نمایندگی رسمی کانن دریافت کنید. این مرکز از تعمیرکاران متخصص و مجربی برخوردار است که با بررسی و عیب‌یابی موشکافانه منشأ مشکلات دوربین کانن را پیدا کرده و آن را به بهترین شکل ممکن با سرعت و کیفیت بالایی برطرف می‌کنند. با این وجود می‌توانید با خیال راحت از خدمات عیب‌یابی و تعمیرات دوربین کانن توسط نمایندگی کانن استفاده کنید.

روش‌های استفاده از خدمات تعمیرات نمایندگی کانن

خوشبختانه هیچ گونه محدودیتی در استفاده از خدمات تعمیرات نمایندگی رسمی کانن وجود ندارد. به گونه‌ای که هم می‌توانید به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های متعدد این مرکز در کلان شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید و دوربین خود را برای تعمیرات به تعمیرکاران این مرکز بسپارید و هم می‌توانید دوربین معیوب شده خود را به شعبه مرکزی نمایندگی کانن در تهران ارسال کنید. ارسال دوربین آسیب دیده به شعبه مرکزی نمایندگی کانن بیشترین کاربرد را برای کاربران شهرستانی دارد.

علاوه‌بر تمامی این خدمات می‌توانید از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید. شما می‌توانید درخواست خود را مبنی بر استفاده از خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محل در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست شما کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام می‌شود و دوربین معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد. سپس این دستگاه را به واحد تعمیرات نمایندگی کانن منتقل می‌کند. پس از اینکه تعمیرکاران این مرکز با دقت بالا دوربین شما را تعمیر کردند کارشناس مربوطه این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

3/5 (1 امتیاز)