اشتراک گذاری

گریپ باتری دوربین چیست؟

یکی از مشکلاتی که عکاسان همیشه با آن دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، اتمام شارژ باتری دوربین است به ویژه زمانی که یک سوژه فوق‌العاده برای عکاسی پیدا کرده‌اند. البته از زمانی که پای گریپ باتری دوربین به دنیای دوربین‌های DSLR باز شده، خیال عکاسان از خاموش نشدن دوربین راحت شده است اما گریپ باتری دوربین چیست؟ به زبان خیلی ساده گریپ باتری یکی از لوازم جانبی دوربین‌های DSLR به حساب می‌آید که به دوربین متصل می‌شود و یک باتری دیگر را به دوربین اضافه می‌کند.

بنابراین عکاس می‌تواند مدت زمان بیشتری به عکاسی بپردازد. علاوه‌بر این گریپ باتری دوربین، امکان استفاده از باتری‌های معمولی AA را نیز برای کاربر فراهم کرده است. بنابراین گریپ باتری، هنگامی که هیچ دسترسی به باتری شارژ شده وجود ندارد نیز کاربرد دارد. البته این موارد تنها کاربردها و ویژگی‌های این ابزار فوق‌العاده نیستند اگر دوست دارید بیشتر با گریپ باتری دوربین آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

گریپ باتری دوربین

گریپ باتری دوربین  چه کاربردهایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم گریپ باتری دوربین یک باتری دیگر را به دوربین اضافه می‌کند به همین دلیل مدت زمان استفاده از دوربین را افزایش می‌دهد. گریپ باتری دوربین حتی در مواقعی که هیچ دسترسی به باتری شارژ شده وجود ندارد امکان استفاده از باتری‌های معمولی AA را هم برای کاربر فراهم می‌کند. جدا از این ویژگی‌ها، گریپ باتری دوربین یک ابزار بسیار مفید برای گرفتن عکس‌های پرتره که عکاسان عاشق آن هستند به حساب می‌آید.

افزایش کیفیت عکس ها

درواقع باتری گریپ دوربین در حالت عکاسی پرتره که گرفتن دوربین کمی دشوار می‌باشد و ممکن است لرزش‌های دست در سرعت‌های پایین شاتر موجب تار شدن عکس شود، کاربرد دارد. علاوه‌بر این زمانی که گرفتن طولانی مدت دوربین در دست موجب خستگی دست‌ها می‌شود نیز کاربرد دارد. در کل گرفتن دوربین در دست را خیلی راحت‌تر می‌کند و امکان گرفتن عکس‌های فوق‌العاده حرفه‌ای را برای کاربر فراهم می‌کند.

عکاسی سریع و آسان

گریپ باتری دوربین از یک دکمه شاتر نیز برخوردار است که موجب می‌شود عکاسی در حالت پرتره خیلی راحت‌تر شود. البته برخی از گریپ‌های باتری پیشرفته از دکمه‌های دیگر و پیچ‌های تنظیم اضافی نیز برخوردار هستند و این امکان را به کاربر می‌دهند که تنظیمات دوربین را در حالت عکاسی خیلی سریع‌تر و راحت‌تر عوض کند. برای مثال کاربر می‌تواند سرعت شاتر یا دیافراگم را به راحتی با استفاده از دکمه‌های روی گریپ باتری دوربین تغییر دهد.

نحوه اتصال گریپ باتری دوربین چگونه است؟

نحوه اتصال گریپ باتری دوربین در دوربین‌های مختلف متناسب با برند یا مدلی که دارند متفاوت است اما در کل به دو روش می‌توان گریپ باتری را به دوربین متصل کرد. روش اول استفاده از درگاه اتصال به گریپ در زیر دوربین است. درواقع در زیر برخی از دوربین‌ها یک درگاه اتصال به گریپ وجود دارد که با یک پوشش پلاستیکی پوشیده شده است. زمانی که پوشش پلاستیکی را بردارید می‌توانید گریپ باتری را به دوربین متصل کنید. البته توجه داشته باشید که همه گریپ‌ها دارای یک پیچ اتصال به رزه سه پایه و یک دکمه چرخان هستند. بعد از اینکه گریپ باتری را در درگاه مخصوص آن قرار دادید باید دکمه چرخان را بپیچانید تا پیچ گریپ در داخل رزه سه پایه سفت شود.

روش دوم اتصال گریپ باتری مختص دوربین‌هایی است که فاقد درگاه اتصال گریپ هستند. در این حالت گریپ باتری یک خشاب دارد که باید درون محظه باتری قرار بگیرد. درواقع ابتدا باید باتری دوربین و درب محفظه باتری دوربین را از آن جدا کنید و باتری دوربین را به همراه باتری دوم درون محفظه گریپ باتری قرار دهید. سپس گریپ باتری را درون محفظه باتری دوربین قرار داده و پیچ چرخان آن را بپیچانید تا گریپ بر روی دوربین سفت شود.

آیا شما به گریپ باتری دوربین نیاز دارید؟

اگر از آن دسته از عکاسانی هستید که برای مدت زمان طولانی عکاسی می‌کنید و بیشتر به عکاسی پرتره مشغول هستید، خرید گریپ باتری می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. به این دلیل که گریپ باتری دوربین نه تنها از خستگی دست‌های شما جلوگیری می‌کند بلکه به شما در گرفتن عکس‌های حرفه‌ای کمک بسزایی می‌کند. ولی درصورتی که از دوربین عکاسی بیشتر در مسافرت‌های خود برای گرفتن چند عکس معمولی استفاده می‌کنید خیلی نباید به فکر خرید گریپ باتری باشید.

گریپ باتری دوربین کانن

کاربران دوربین کانن می‌توانند انواع مدل‌های گریپ باتری دوربین را از نمایندگی دوربین کانن خریداری کنند و از خدمات پس از فروش این مرکز نیز بهره‌مند شوند. کارشناسان نمایندگی دوربین کانن ضمن راهنمایی شما در زمینه انتخاب و خریداری گریپ باتری، متناسب با مدل دوربینی که از آن استفاده می‌کنید، بهترین گریپ باتری دوربین کانن را در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین می‌توانید جهت خرید گریپ باتری دوربین کانن به یکی از شعبه‌های نمایندگی دوربین کانن مراجعه کنید.

نمایندگی دوربین کانن

خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات حرفه‌ای انواع مدل‌های دوربین کانن توسط نمایندگی دوربین کانن به کاربران ارائه می‌گردند. نمایندگی دوربین کانن از کارشناسان ماهری برخوردار بوده که شما را در امر انتخاب و خرید دوربین کانن متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید راهنمایی می‌کنند. علاوه‌بر این تعمیرات دوربین‌ کانن را پس از عیب‌یابی دقیق به صورت تخصصی انجام داده و درنهایت با تست این دستگاه از رفع مشکل آن اطمینان حاصل می‌کنند. بنابراین نه تنها می‌توانید دوربین مورد نظر خود را با خدمات پس از فروش فوق‌العاده از این مرکز خریداری کنید بلکه می‌توانید تعمیرات دوربین خود را به مهندسین نمایندگی کانن بسپارید.

Rate this post