اشتراک گذاری

تنظیم رنگ دستگاه کپی کانن

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های اداری که در بسیاری از ادارات و شرکت‌‌ ها دیده می شود، دستگاه کپی است. با وجود این که استفاده از دستگاه کپی بسیاری از مشکلات کاربران را در خصوص امور چاپی برطرف کرده است و به نوعی موجب راحتی آن ها شده است، ولی گاهی اوقات هم به دلایل مختلف دچار مشکل می شود و هر از گاهی یقه کاربران را می گیرد.

یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی روشن یا تیره شدن کپی ها است که اکثر اوقات این مشکل به دلیل تنظیم نبودن رنگ دستگاه کپی است. به همین دلیل اکثر اوقات این سوال برای کاربران دستگاه کپی مطرح می شود که چگونه باید رنگ دستگاه کپی را تنظیم کرد تا از بروز چنین مشکلاتی در این دستگاه خلاص شد؟ اگر این سوال در سر شما هم می چرخد، ادامه این مطلب را از دست ندهید تا نحوه تنظیم رنگ دستگاه کپی کانن را به شما آموزش دهیم.

مشکلات ناشی از تنظیم نبودن رنگ دستگاه کپی

همانطور که اشاره کردیم تنظیم نبودن رنگ دستگاه کپی یا دستکاری تنظیمات رنگ دستگاه کپی و بهم ریختن آن ها در بروز مشکل تیره شدن اسنادی که با این دستگاه، کپی می گیریم دست دارند. اکثر اوقات کاربران دستگاه کپی بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به تنظیم رنگ دستگاه کپی کانن می کنند که همین مسئله موجب می‌ ‌شود کپی گرفته شده با این دستگاه یا روشن ‌تر و یا تیره ‌تر شود. به همین دلیل بهتر است در صورت عدم آگاهی از تنظیمات دستگاه کپی، از تغییر دادن آن خودداری کنید.

علاوه بر این می توانید به صفحه تنظیمات دستگاه کپی بروید و تنظیمات آن را روی حالت پیش فرض قرار دهید. به احتمال زیاد با انجام دادن این کار مشکل روشن تر شدن یا تیره شدن اسناد در دستگاه کپی بر طرف خواهد شد. چرا که تنظیم اشتباه رنگ دستگاه کپی موجب می شود تعادل رنگ دستگاه کپی از بین برود و در نتیجه سبب روشن و یا تیره شدن کپی شود. از طرفی می توانید اقدام به ریست کردن دستگاه کپی کنید. با ریست کردن تنظیمات، اشتباهات رخ داده در تنظیمات رنگ دستگاه از بین می‌‌رود. اما اگر دوست دارید تنظیمات رنگ دستگاه کپی کانن را بر روی حالت پیش فرض قرار ندهید و آنطور که خودتان می خواهید آن را تغییر دهید، ادامه این مطلب را دنبال کنید تا تنظیمات رنگ در فتوکپی کانن را به شما آموزش دهیم.

تنظیم رنگ دستگاه کپی

مراحل کلی تنظیم رنگ دستگاه کپی کانن

 • اولین مرحله از آموزش تنظیم رنگ دستگاه کپی کانن این است که با استفاده از کلید منو بر روی دستگاه کپی به منوی تنظیمات آن بروید.
 • حالا دکمه ‌‌های بالا (Up) یا پایین (Down) که در صفحه نمایش دستگاه کپی دیده می‌‌ شوند را انتخاب کنید.
 • دکمه جهت ‌دار بالا و پایین را برای نمایش صفحه Quality فشار دهید و ok کنید. سپس در این صفحه Quality مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • سپس برای نمایش صفحه Brightness دکمه جهت ‌دار بالا و پایین را فشار دهید و ok کنید.
 • برای روشن تر شدن کپی در صفحه Brightnessکلید سمت راست را انتخاب کرده و ok کنید. برای تیره تر شدن کپی نیز کلید سمت را انتخاب کنید و ok کنید.
 • برای نمایش صفحه Contrast نیز می‌‌توانید دکمه جهت ‌دار بالا و پایین را فشار دهید و ok کنید.
 • در صفحه Contrast برای این که کپی را شفاف ‌‌تر و واضح ‌تر کنید، دکمه سمت راست را فشار دهید و ok کنید. اما برای این که کپی را بیشتر تیره‌‌ کنید، دکمه سمت چپ را انتخاب کرده و ok کنید.

خوشبختانه با اعمال این تنظیمات مشکلات ناشی از بهم ریختگی تنظیمات رنگ دستگاه کپی کانن برطرف شده و می توانید مجددا با این دستگاه کپی بگیرید.

مراحل کم و زیاد کردن تراکم رنگ در دستگاه کپی کانن

 • بعد از وارد شدن به صفحه تنظیمات تراکم دکمه کپی را فشار دهید.
 • بعد دکمه تراکم را فشار دهید.
 • سپس تنظیم تراکم (Adjust the density) را انتخاب کنید. در این قسمت می‌‌توانید تراکم رنگ دستگاه کپی را کم و زیاد کنید.
 • برای افزایش تراکم رنگ دستگاه کپی کانن می‌‌توانید علامت مثبت و بر عکس برای کاهش تراکم رنگ این دستگاه می‌‌توانید علامت منفی را انتخاب کنید.
 • پس از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را انجام دادید گزینه(Apply) را انتخاب کنید تا تنظیماتی که تا این مرحله انجام دادید، ذخیره شود.

خوشبختانه با انجام این کار نیز می‌‌توانید تراکم رنگ دستگاه کپی را مطابق با آنچه که در نظر دارید، تنظیم کرده و مشکل روشن یا تیره شدن کپی را حل کنید. درصورتی که در اعمال تنظیمات آموزش داده شده در این مطلب بر روی دستگاه کپی کانن به مشکل خوردید، می توانید با کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی کانن تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز به بهترین شکل ممکن شما را در مراحل تنظیم رنگ دستگاه کپی راهنمایی خواهند کرد.

2/5 (6 امتیاز)