اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی صورتی چاپ می کند؟

امروز یکی از عجیب ترین مشکلات دستگاه های فتوکپی، یعنی چاپ صورتی را عیب یابی می کنیم. چاپ صورتی دستگاه کپی ، مشکل چندان رایجی نبوده و بعضا ممکن است اتفاق بیفتد. در این حالت، برگه هایی که از دستگاه خارج می شوند، محتوای صورتی رنگ دارند. البته این ایراد تنها در دستگاه های رنگی ایجاد می شود و فتوکپی های سیاه و سفید، درگیر آن نمی شوند. در این مقاله، دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی کانن را بررسی می کنیم. همچنین راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما معرفی می کنیم تا مسئله را حل کنید. البته اگر ایراد جدی بوده و نیاز به ترمیم یا تعویض قطعات باشد، حتما باید از یک تعمیرکار ماهر و مجرب کمک بگیرید. در چنین شرایطی، تیم تعمیرات کپی نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران، کنار شما هستند.

چاپ صورتی دستگاه کپی

دلایل چاپ صورتی دستگاه کپی کانن

صورتی چاپ کردن دستگاه های کپی تمامی برندها معمولا ناشی از تمام شدن رنگ اصلی است. برای درک بهتر این موضوع، بد نیست بدانید که دستگاه های فتوکپی رنگی دارای چهار رنگ آبی، قرمز، زرد و سیاه هستند. کارتریج ها این رنگ ها را به صورت مساوی تقسیم می کنند و به این ترتیب، چاپ محتوا به صورت رنگی انجام می شود. وقتی مثلا رنگ آبی تمام می شود، هرگونه محتوای آبی رنگ موجود در تصویر، به رنگ صورتی چاپ می شود. بنابراین می توان گفت که خالی بودن کارتریج ها از تونر رنگ های اصلی، علت اصلی چاپ صورتی در دستگاه کپی کانن و دیگر برندها است. 

راهکارهایی برای رفع مشکل کپی صورتی 

چک کردن و شارژ کارتریج کپی

با توجه به این که دلیل اصلی چاپ صورتی فتوکپی کنون و دیگر برندها خالی بودن کارتریج رنگ اصلی است، با شارژ کارتریج می توان این مشکل را حل کرد. برای این کار کافی است کارتریج را بیرون آورده و جوهر کافی به داخل آن تزریق نمایید. به منظور بررسی کردن حجم جوهر داخل کارتریج هم می توانید از طریق صفحه نمایش موجود روی دستگاه و یا بخش Devices and Printer در منوی Start کامپیوتر اقدام کنید. البته اگر در این زمینه تجربه ندارید، می توانید برای شارژ یا تعویض کارتریج کپی، از همکاران ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی کانن کمک بگیرید.

تست دستگاه کپی و عملکرد جوهر

گاهی کارتریج ها پر هستند و همچنان شاهد چاپ صورتی دستگاه کپی کانن هستیم. در این صورت باید فتوکپی را تست کرده و یا Nozzle check را بررسی کنید. به این ترتیب متوجه می شوید که کدام یک از جوهرها مشکل دارند و در اقدامی سریع و به موقع، مسئله را برطرف می کنید. از یک برگه یا سند، یک صفحه کپی بگیرید تا مطمئن شوید که جوهر، خشک نشده است. چون اگر جوهر دستگاه خشک شود، Nozzle دچار مشکل شده و به درستی کار نمی کند. با سیستم کنترل Nozzle، کپی به صورت اتوماتیک Nozzle را از وجود هر ذره ‌ای پاک کرده و مانع از مصرف بیش از حد جوهر می شود.

5/5 (1 امتیاز)