اشتراک گذاری

کمرنگ بودن کپی

یکی از اشکالات نسبتاً شایع مشاهده شده در حین کار با دستگاه‌های کپی، کم رنگ بودن کپی است. این اشکال اگرچه به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، اما رفع آن معمولاً با انجام تغییراتی اندک در دستگاه کپی امکان‌پذیر است. در این میان، آنچه که مهم است شناسایی صحیح علت اشکال پیش آمده است؛

به طور خلاصه در صورت کمرنگ بودن کپی گرفته شده می‌بایست مواردی چون میزان تونر، کارتریج تونر، کیفیت کاغذ و همخوانی آن با دستگاه فتوکپی کانن، تنظیمات وضوح چاپ، فعال یا غیرفعال بودن حالت صرفه جویی در مصرف تونر و در نهایت کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه فتوکپی کانن مورد بررسی قرار گیرد.

در بخش‌های آتی هر یک از این موارد به اختصار شرح داده شده و شیوه رفع اشکالات مرتبط با آنها آموزش داده می‌شود. در صورت بکارگیری راهکارهای ارائه شده در بخش‌های زیر و تداوم اشکال پیش آمده در دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی کانن تماس گرفته و پس از شرح اشکال پیش آمده، راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

کمرنگ بودن کپی

رفع مشکل کمرنگ بودن کپی

بروز اشکال در کپی های گرفته شده همواره به یک شکل نیست. گاه این اشکال خود را به صورت خطوط عمودی سفید رنگ یا بخش های محو در صفحه نشان می‌دهد و گاه اشکال پیش آمده به صورت چاپ کم رنگ و یا لکه دار در صفحه ظاهر می‌شود. توصیه می‌شود در صورت مشاهده اشکال در برگه های چاپ شده به نوع و شکل این اشکال توجه کنید.

چرا که شکل ظاهری ایراد پیش آمده می‌تواند راهنمای خوبی برای شناسایی علت آن باشد. در بخش زیر به برخی از این نشانه‌ها و علت آنها اشاره شده است. به علاوه در ارتباط با هر یک از آنها، شیوه رفع مشکل کمرنگ بودن کپی شرح داده شده است.

تونر:

اگر مشکل کم رنگ بودن کپی به صورت خطوط عمودی سفید رنگ یا بخشهای محو در صفحه ظاهر شود، احتمالا اشکال پیش آمده به دلیل کمی میزان تونر فتوکپی کانن است. بنابراین بهتر است کارتریج تونر جدیدی را نصب نمایید.

کارتریج تونر:

ترکیبی از چاپ کم رنگ یا لکه دار می تواند نشان دهنده آن باشد که باید کارتریج تونر را تمیز کنید. بخشهای داخلی دستگاه خود را تمیز کنید.

کاغذ نامناسب:

کم رنگ بودن کپی ممکن است ناشی از بکارگیری کاغذهایی باشد که همخوانی چندانی با دستگاه ندارند. به عنوان مثال ممکن است كاغذ بیش از اندازه مرطوب و یا زیر باشد.

تنظیمات وضوح چاپ:

اگر کمرنگ بودن خطوط در سرتاسر صفحۀ چاپ شده مشاهده گردد احتمالاً این اشکال ناشی از قرار گرفتن تنظیمات وضوح چاپ، روی بخش بسیار کم است. این احتمال نیز وجود دارد که حالت صرفه جویی در مصرف تونر فعال باشد. در چنین شرایطی بهتر است وضوح چاپ را تنظیم کرده و حالت صرفه جویی در مصرف تونر را غیرفعال کنید.

کثیفی سطح بخش LSU:

یکی دیگر از دلایل کمرنگ بودن کپی می تواند کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه کپی باشد. در چنین وضعیتی بهتر است بخشهای داخلی دستگاه را تمیز نمایید. در صورت بکارگیری راهکارهای ارائه شده در بخش‌های زیر و تداوم اشکال پیش آمده در دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی کانن تماس گرفته و پس از شرح اشکال پیش آمده، راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

شایع‌ترین علل کمرنگ بودن کپی

معمولاً کم رنگ بودن کپی به دلیل وجود ایراد در دو بخش کارتریج و تونر دستگاه فتوکپی کانن اتفاق می‌افتد. زیرا اگر تونر یا کارتریج دستگاه کپی خالی یا خراب باشد، دستگاه به ناچار کپی‌هایی را ارائه خواهد داد که یا کمرنگ و یا بی کیفیت هستند. البته مشکل کم رنگ بودن کپی‌ها منحصر به این علت نیست.

موارد دیگری چون تنظیمات بد نرم افزاری و یا استفاده از کاغذهای نامرغوب نیز در کمرنگ بودن کپی بی‌تأثیر نیست. بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض کارتریج و یا تونر، از رعایت این موارد –یعنی استفاده از کاغذ صحیح، تنطیمات درست دستگاه و مواردی از این دست – مطمئن گردید. در صورت عدم آشنایی با دستگاه فتوکپی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی کانن تماس گرفته و پس از شرح اشکال پیش آمده، راهنمایی‌های مربوطه را دریافت نمایید.

برخی دیگر از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر فتوکپی کانن عبارتند از: آموزش شیوه کار با دستگاه‌های کانن، تهیه مواد مصرفی دستگاه‌ها نظیر کارتریج، شارژ مصرفی، ارائه اطلاعاتی به مشتریان محترم دربارۀ ویژگی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دستگاه‌ها، ارائه خدمات مرتبط با تعمیر و ترمیم دستگاه‌های کانن و… .

نمایندگی مجاز کانن در تهران

ویژگی قابل توجه نمایندگی مجاز کانن در تهران ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد؛ مدیریت این مرکز به دلیل اطمینان از مهارت و دانش تخصصی کادر فنی خویش، تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی مجاز کانن را – چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر- گارانتی و ضمانت نموده است. تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی مجاز کانن به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات و پیاده‌سازی استانداردهای جهانی، پس از اتمام کار می بایست به تأیید کارشناسان فنی این مرکز برسد.

کارشناسان فنی نمایندگی مجاز کانن پس از انجام تست‌های اولیه و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه، آن را برای تحویل به مشتری آماده می‌کنند. در غیر اینصورت، -یعنی در صورت بروز اشکال مجدد در دستگاه،- کالا مجدداً توسط کارشناسان نمایندگی کانن بررسی شده و سرویس‌های مورد نیاز بر روی آن پیاده می‌گردد.

Rate this post