اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض شاتر دوربین کانن

یکی از خدمات مهم در مراکز تخصصی تعمیر دوربین های کانن، تعمیر و تعویض شاتر دوربین است. این کار بسته به این که مدل و ساختار دوربین کانن مورد استفاده به چه صورت است، فرایند متفاوتی داشته و کاری بسیار تخصصی و حساس است. به همین دلیل کسی که قرار است شاتر دوربین را تعویض یا تعمیر کند باید به خوبی با نوع و مدل دوربین آشنایی داشته باشد و از همه مهمتر با ابزارها و مهارت های کافی بتواند شاتر را باز، بررسی و تعمیر کند. در این مقاله با هر آنچه که باید در خصوص تعمیر و تعویض شاتر دوربین کانن بدانید بیشتر آشنا می شویم.

تعمیر و تعویض شاتر دوربین کانن

هزینه تعمیر و تعویض شاتر دوربین

هزینه تعمیر و تعویض شاتر دوربین کانن شما به این بستگی دارد که مدل دوربین چیست و چه میزان آسیبی به شاتر وارد شده است. در برخی مواقع به دنبال شکستگی شاتر می توان آن را تعمیر کرد و گاهی نیز این امکان وجود ندارد و برای این که بتوان مجددا با دوربین عکس گرفت، باید شاتر را تعویض کرد. هزینه های تعمیر بسته به این که پرده شاتر، اهرم شاتر یا … باید تعمیر شود متفاوت است. اگر کل شاتر نیاز به تعویض داشته باشد نیز قطعا هزینه تعویض یونیت کامل شاتر بالاتر است.

با این حال همه چیز بستگی به این دارد که مدل دستگاه چیست و هزینه های  قطعات مورد نیاز برای تعمیرات یا تعویض شاتر در آن چقدر است. اما به عنوان یک قاعده کلی شاتر جزو حساس ترین و گران ترین قطعات تعویضی در دوربین های عکاسی است و به صورت معمولا هزینه تعویض این قطعه برای کاربران به نسبت خرید یک دوربین جدید بسیار بالاست.

این مقاله جالب را از دست ندهید: تفاوت دوربین بدون آینه و با آینه چیست؟

چه موقع به تعمیر یا تعویض شاتر نیاز است؟

در چند حالت باید شاتر تعمیر یا تعویض شود. در کل این که شاتر چه مشکلی دارد و چه زمانی به تعمیر یا تعویض آن نیاز است بستگی به میزان کاری که عکاس با دوربین انجام داده و نحوه استفاده و نگهداری او از دوربین دارد. میزان کارکرد شاتر تعیین می کند که کی زمان تعمیر یا تعویض این قطعه فرا رسیده است. زمانی که میزان کارکرد شاتر به حد نهایی خود برسد، آن موقع باید شاتر تعویض شود. در درجه اول شکستگی دکمه شاتر مطرح می شود که این ایراد قطعا به تعمیر و گاهی نیز به تعویض نیاز دارد. در برخی مواقع تنها کاری که باید برای تعمیر و رفع مشکل شاتر انجام داد، راه اندازی و روان سازی آن است که با کمک روغن کاری انجام می شود.

در نهایت زمانی که کارکرد شاتر دوربین کانن شما به اتمام رسیده باشد، در آن زمان باید شاتر تعویض شود. معمولا در دفترچه راهنمای هر دوربینی مشخص شده که میزان کارکرد و طول عمر مفید شاتر چقدر است. علاوه بر این می توانید از راهنمای نحوه محاسبه تعداد شات دوربین عکاسی و بررسی عملکرد آن نیز برای برآورد کارکرد شاتر کمک گرفت.

نحوه تعویض شاتر دوربین کانن

قبل از هر چیزی در نظر داشته باشید که شاتر یکی از حساس ترین و پیچیده ترین قطعات دوربین های عکاسی است و تعمیر و خصوصا تعویض این قطعه تنها باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام شود. تعمیرکاری که کاملا به ساختار دوربین های کانن مسلط است و می تواند با باز کردن و جداسازی اجزای مختلف دوربین عکاسی از هم، به یونیت شاتر دسترسی پیدا کند. سپس با جداسازی شاتر و تعویض آن با یک قطعه جدید و اورجینال، مجددا قطعات را روی هم سوار کرده و دوربین عکاسی را راه اندازی کند. به دلیل هزینه بر بودن و پیچیده بودن فرایند تعمیر و تعویض شاتر دوربین کانن بهتر است حتما برای این کار به مرکز تخصصی تعمیرات نمایندگی کانن مراجعه کرد.

5/5 (1 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 × 5 =