اشتراک گذاری

آموزش ریست کردن دستگاه کپی کانن

گاهی اوقات با بروز یکسری مشکلات در دستگاه کپی کانن مانند: نمایش ارورهای مختلف که با هیچ راهکاری قابل حل نیستند، بهم ریختن تنظیمات دستگاه فتوکپی، ارور کارتریج خالی در حالی که به تازگی شارژ تونر دستگاه کپی انجام شده است و … نیاز است تا این دستگاه را ریست کنید تا از شر مشکلات پیش آمده خلاص شوید. اگر دستگاه فتوکپی شما هم به ریست نیاز دارد اما نمی دانید چطور باید این کار را انجام دهید، ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چراکه قرار است نحوه ریست کردن دستگاه کپی کانن را به شما آموزش دهیم.

چه زمانی باید دستگاه کپی کانن را ریست کنیم؟

قبل از اینکه به سراغ آموزش ریست کردن دستگاه کپی کانن برویم لازم است بدانید که چه زمانی باید این کار را انجام دهید؛ چراکه برخی از کاربران به هر اروری که در دستگاه کپی خود برمی خورند، فوراً این دستگاه را ریست می کنند؛ درصورتی که بیش از حد ریست کردن دستگاه کپی می تواند به این دستگاه آسیب وارد کند. درست است که ریست کردن دستگاه کپی می تواند خیلی از ارورهای این دستگاه را برطرف کند اما بهتر است به گزینه ریست کردن به عنوان آخرین گزینه نگاه کنیم و قبل از اینکه دستگاه کپی را ریست کنیم از راه های دیگری برای رفع ارور آن استفاده کنیم. درنهایت اگر هیچ راهکاری بر روی دستگاه کپی جواب نداد و ارور مورد نظر همچنان پا برجا بود این دستگاه را ریست کنیم.

برای مثال ارور کارتریج خالی یکی از رایج‌ ترین ارورهای دستگاه کپی کانن است که اکثر کاربران با آن مواجه شده اند. گاهی اوقات این ارور نشان می دهد که کارتریج دستگاه کپی شما نیاز به شارژ دارد؛ چراکه تونر یا جوهر آن تمام شده است. اما گاهی اوقات هم این ارور زمانی نمایش داده می شود که شما به تازگی کارتریج دستگاه کپی خود را شارژ کرده اید؛ در این صورت بهتر است اول از همه یک بار دستگاه کپی خود را خاموش و روشن کنید و اگر ارور کارتریج خالی همچنان پابرجا بود به فکر ریست کردن دستگاه کپی بیفتید.

ریست کردن دستگاه کپی کانن

نحوه ریست کردن دستگاه کپی کانن چگونه است؟

  1. برای ریست کردن دستگاه کپی کانن قبل از هر کاری باید گزینه  Additional Functions را انتخاب کنید.

  2. حالا کلیدهای 2 و 8 را با هم فشار بدهید و سپس به صورت همزمان آن ها را رها کنید.

  3. اکنون باید مجددا کلید Additional Functions را فشار دهید.

  4. حالا کلید Copier را فشار دهید.

  5. در این مرحله از ریست دستگاه کپی کانن باید گزینه System Management را انتخاب کنید.

  6. اکنون زمان آن رسیده است که گزینه Function  را انتخاب کنید و سپس کلید Clear را انتخاب کنید.

  7. حالا برای اینکه بتوانید به ارورهای دستگاه کپی کانن دسترسی پیدا کنید باید گزینه ERR را بزنید.

  8. اکنون همه خطاهایی که به شما نمایش داده می شود را انتخاب کنید.

  9. برای اتمام مراحل ریست دستگاه فتوکپی کانن، کلید OK را انتخاب کنید و یک بار دستگاه را خاموش و روشن کنید. 

درصورتی که در هر یک از مراحل ریست کردن دستگاه کپی کانن با مشکل مواجه شدید تنها کافیست با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کانن تماس بگیرید و از تکنسین‌ های این مرکز کمک بخواهید. حتی می توانید با این مرکز تماس بگیرید تا تکنسین های آن به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات ریست دستگاه کپی کانن را در محل به شما ارائه دهند. شماره تماس هر یک از شعبه های نمایندگی کانن در صفحه تماس با ما همین وب سایت قرار داده شده است.

3.7/5 (3 امتیاز)