اشتراک گذاری

چرا پرینتر روشن نمی شود؟

پرینترها یکی از تجهیزات پر استفاده ای می باشند که می توانند بر اثر عوامل مختلفی چون بی احتیاطی های کاربران و یا استهلاک قطعات داخلی دچار اختلالات گوناگونی شوند. روشن نشدن پرینتر یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که ممکن است بسیار دردسرساز گردد. به طور قاطعانه نمی توان یک دلیل واحد برای پیدایش این مشکل نام برد. گاهی احتمال دارد روشن نشدن پرینتر در اثر تداوم استفاده از چاپگر شکل گیرد. در عین حال این امکان نیز وجود دارد که به دلیل عدم استفاده ی طولانی مدت شاهد روشن نشدن پرینتر باشید. با تخصصی ترین مرکز تعمیرات پرینتر همراه شوید تا به شناسایی علل بروز اختلالات مرتبط با روشن نشدن پرینتر و راه حل های رفع آن بپردازیم.

روشن نشدن پرینتر

دلایل روشن نشدن پرینتر

عوامل متعددی باعث بروز مشکل روشن نشدن پرینتر می باشند که عبارتند از:

  استفاده ی مداوم و طولانی مدت از پرینتر

هر پرینتر دارای ظرفیت چاپ خاصی است که در دفترچه ی راهنمای آن نیز قابل رویت است. اگر بیش از مقدار ظرفیت چاپ با دستگاه کار کنید، قطعات داخلی پرینتر را تحت فشار قرار می دهید. در این حالت پرینتر با اختلالات فنی مختلفی رو به رو می گردد که می تواند منجر به روشن نشدن کلی آن شود. بنابراین دقت کنید که همواره متناسب با ظرفیت پرینتر به استفاده از آن بپردازید.

   عدم استفاده از پرینتر در دراز مدت

همان طور که اشاره شد عدم استفاده از پرینتر های کانن نیز می تواند مانند استفاده ی بیش از حد مشکل ساز باشد. زمانی که  به مدت طولانی از چاپگر استفاده نمی شود، قطعات و بخش های مختلف آن به مرور زمان از کار افتاده و مشکل روشن نشدن پرینتر شکل می گیرد. برای جلوگیری از بروز مشکل روشن نشدن پرینتر هر چند روز یک بار پرینتر را روشن ساخته و یک برگه با آن چاپ کنید.

ناکارآمدی برد فرمتر پرینتر

یکی از اصلی ترین قطعاتی که در صورت خرابی باعث پیدایش مشکل روشن نشدن پرینتر می باشد، برد فرمتر چاپگر است. وجود هر گونه خرابی در این بخش مانع از روشن شدن کلی دستگاه خواهد بود و نیازمند اقدامات تعمیراتی است.

  خرابی دکمه ی پاور

زمانی که شاهد روشن نشدن پرینتر هستید، پیش از هر کاری نحوه ی اتصال کابل برق را چک کنید. ممکن است کابل اتصالی فرسوده شده باشد. در این میان این احتمال نیز وجود دارد که تنها کابل به درستی در پرینتر یا پریز برق جا نگرفته باشد و در صحت کامل به سر ببرد. بدیهی است که در چنین شرایطی برق دستگاه تامین نشده و پرینتر روشن نمی شود. اما در بیشتر مواقع تامین نشدن انرژی مورد نیاز دستگاه و در نتیجه روشن نشدن پرینتر، ریشه در خرابی دکمه ی پاور دارد. معمولا این خرابی بر اثر استهلاک پدیدار شود.

رفع مشکل روشن نشدن پرینتر کانن

پس از شناسایی علل اصلی روشن نشدن پرینتر کانن بر اساس موارد ذکر شده در بخش قبل می توان اقدام به رفع این مشکل کرد. فراموش نکنید که اولین کار در حین پیدایش مشکل روشن نشدن پرینتر بررسی کابل برق است. گاهی استفاده از یک کابل برق جدید می تواند با کمترین هزینه اختلالات مرتبط با روشن نشدن سیستم را برطرف کند. از طرفی توصیه می شود سرویس های دوره ای و نیز استفاده ی چند روز یک بار را جدی بگیرید. البته دقت کنید که متناسب با ظرفیت پرینتر به استفاده از آن بپردازید. اگر حجم کار شما بالاست، به محض داغ شدن پرینتر آن را خاموش کرده و اجازه دهید چند دقیقه ای استراحت کند.

نمایندگی رسمی کانن

کانن برندی قدرتمند است که با سال ها سابقه ی درخشان طرفداران زیادی برای انواع تولیدات دیجیتالی خود دارد. نمایندگی رسمی کانن عرضه کننده ی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر دستگاه های باکیفیت کمپانی کانن است. خدمات تخصصی این مرکز دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و به کلیه ی محصولات کانن از جمله پرینتر، دستگاه کپی، فکس، اسکنر، دوربین، پروژکتور اختصاص می یابد. خاطرنشان می نماییم که کارشناسان ما تمامی مراحل تعمیراتی محصولات از کار افتاده ی کانن را در بالاترین سطح کیفی و براساس پارامترهای استاندارد انجام می دهند.

5/5 (1 امتیاز)