اشتراک گذاری

دلیل سفید چاپ کردن پرینتر کانن چیست؟

گاهی شاید با سفید چاپ کردن پرینتر کانن مواجه شده باشید. در این حالت احتمالاً از خود می پرسید چرا پرینتر کانن سفید چاپ کند؟ دلایل این موضوع متفاوت است. از این رو در این مطلب تلاش داریم به مهمترین دلایل بروز چنین مشکلی در پرینترهای کانن بپردازیم. اگرچه این مشکل می تواند ناشی از خرابی سخت افزارهای دستگاه باشد اما گاهی ریشه آن به تنظیمات درایو پرینتر بر می گردد. پرینت سفید به این موضوع اشاره دارد که شما پس از صدور فرمان چاپ، خروج کاغذی سفید را از دستگاه شاهد خواهید بود.

توجه داشته باشید این نوع پرینت با کم رنگ بودن پرینت، که آن را در مقاله چرا پرینت کم رنگ است؟ بررسی کردیم، متفاوت است. زمانی که پرینت کم رنگ باشد معمولاً برخی از تصاویر با وضوح کم روی کاغذ چاپ می شوند اما در پرینت سفید هیچ تصویری روی کاغذ به چاپ نمی رسد. اگر در هر بار فرمان چاپ با این مشکل مواجه شوید باید علت های آن را جویا شوید و موارد مختلفی را بررسی کنید. با ما باشید تا شما را در این رابطه راهنمایی کنیم.

سفید چاپ کردن پرینتر کانن

دلایل سفید چاپ کردن پرینتر کانن

همانگونه که گفتیم چاپ شدن سفید اسناد توسط پرینتر دلایل متعددی دارد. شناخت این دلایل کمک زیادی به رفع مشکل می کند. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همیشه نباید این مسئله را یک مشکل حاد به حساب آورد. چه بسا گاهی انجام تنظیمات اشتباه توسط کاربر، چنین مشکلی را سبب شده است. بنابراین در صورت مواجه شدن با سفید چاپ کردن پرینتر بهتر است تنظیمات دستگاه که شرح آن در ادامه خواهد آمد را بررسی کنید. اما مهمترین دلایل سفید پرینت گرفتن چاپگر شامل موارد زیر می شوند.

فعال شدن Separator Pages در تنظیمات

در بخشی از تنظیمات داریو پرینتر، گزینه ای به نام Separator Pages وجود دارد. این گزینه زمانی که قصد جدا کردن اسناد پرینتر شده را داشته باشید پس از هر بار چاپ یک برگه سفید چاپ می کند تا بدین طریق امکان جداسازی سری های پرینت فراهم شود.

مشکل در کارتریج پرینتر

مهمترین قسمتی که رنگ یا تونر را برای چاپ منتقل می کند، کارتریج است. کارتریج منبع اصلی ذخیره رنگ یا تونر دستگاه است. کارتریج با انتقال تونر به درام، شرایط را برای چاپ تصاویر اماده می کند. در صورتی که در عملکرد کارتریج پرینتر مشکلی به وجود آید و یا اینکه تونر دستگاه به اتمام برسد، احتمالاً با سفید چاپ کردن پرینتر کانن مواجه خواهید شد.

خرابی لیزر پرینتر کانن

وجود مشکل در بخش لیزر پرینتر نیز می تواند باعث سفید چاپ شدن برگه ها شود. اگر لیزر با نقص فنی مواجه شود، ممکن است دستگاه روشن شود اما چاپ مناسبی انجام ندهد. سفید چاپ کردن یکی از مشکلاتی است که در صورت نقص در یونیت لیزر به وجود می آید.

خرابی درام پرینتر

درام با استفاده از بار الکتریکی، تونر دریافت شده از کارتریج را به سطح کاغذ منتقل می کند و شاید بیشترین نقش را در کیفیت چاپ ایفا کند. چنانچه درام نتواند تونر را به کاغذ منتقل کند، با برگه ای سفید مواجه می شوید. گاهی نیز درام خاصیت خود را از دست می دهد و نمی تواند به دستورات چاپ واکنش نشان دهد. این موضوع تأثیر نامطلوبی بر دستگاه و پرینت های گرفته شده دارد.

راه های رفع مشکل سفید چاپ کردن پرینتر کانن

اگر می خواهید مشکل سفید چاپ شدن اسناد را برطرف کنید، ابتدا از تنظیمات دستگاه شروع کنید. به کنترل پنل سیستم بروید و Devices and Printers را باز کنید. سپس دستگاه مورد نظر را از میان دیوایس های موجود انتخاب نمایید. گزینه Printing Preferences یا  Properties را در بخش تنظیمات پرینتر باز کنید. در این قسمت گزینه Separator Page را مشاهده می کنید. اگر این گزینه فعال است، آن را غیر فعال کنید.

مرحله بعد برای رفع مشکل، بررسی کارتریج و میزان تونر موجود در آن است. کارتریج را درآورده و آن را تکان داده و مجدداً درون دستگاه قرار دهید. اگر مقداری تونر در آن باشد با پرینت گرفتن یک سند، صفحه ای هر چند کم رنگ چاپ می شود. بنابراین با شارژ کردن آن مشکل سفید چاپ کردن پرینتر کانن برطرف می شود. در مرحله آخر و در صورتی که مشکل برطرف نشود باید دستگاه را به متخصصان تعمیر پرینتر کانن نشان دهید. ممکن است آنها قطعاتی مانند لیزر، درام یا کارتریج را تعمیر و یا تعویض کنند.

نمایندگی پرینتر کانن

نمایندگی پرینتر کانن تمامی سرویس های مربوط به فروش، پس از فروش و تعمیر پرینترهای کانن را به کاربران گرامی ارائه می کند. این مرکز با بیست سال تجربه در امر خدمات رسانی به هموطنان، از تمامی نیازها و خواسته های آنان در زمینه های استفاده از دستگاه، رفع اشکالات و سرویس های مورد نیاز دستگاه آگاه بوده و تلاش دارد خدماتی باکیفیت در این زمینه ها به آنان ارائه کند.

نمایندگی پرینتر کانن، از معدود مراکزی است که مطابق با استانداردهای جهانی پیش رفته و سطح کیفی خدمات خود را به سطح مطلوب کمپانی کانن رسانده است. افتخار نمایندگی کانن خدمات رسانی به موقع و مناسب به هموطنان است.

Rate this post