اشتراک گذاری

تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس

اگر یک عکس زیبا گرفته اید و می خواهید آن را برای خودتان چاپ کنید، راهنمای تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس به شما کمک می کند که بدون مراجعه به مراکز چاپ، این کار را در منزل انجام دهید. امروز در کانن سرویس، نکاتی کاربردی را در خصوص نحوه چاپ عکس با پرینترهای خانگی ارائه می دهیم که آگاهی از آنها کمک می کند کیفیت نهایی کار بیشتر و بهتر باشد. دقت کنید که برای چاپ عکس بهتر است که از پرینترهای جوهرافشان استفاده کنید. چاپگرهای لیزری زیاد برای این منظور مناسب نیستند و کیفیت مطلوب را ارائه نمی دهند. اگر در مورد مراحل و نکات ذکر شده سوالی داشتید یا با مشکل مواجه شدید، تیم تعمیر پرینتر کانن در مرکز سخت افزار ایران برای ارائه خدمات تخصصی در خدمت شما هستند.

تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس چگونه انجام می شود؟

تنظیمات پرینتر برای چاپ کردن عکس، کمی متفاوت تر از چاپ متن انجام می شود. این تنظیمات مربوط به سرعت و کیفیت چاپ هستند و باید طوری انجام شوند که مناسب عکس باشند. معمولا برای انجام تنظیمات چاپ باید از پنل روی دستگاه کمک بگیرید. این کار به ترتیب زیر انجام می شود:

  1. از طریق پنل پرینتر وارد بخش تنظیمات شوید.
  2.  تنظیمات کیفیت چاپ را روی بالاترین عدد قرار دهید.
  3. اگر دیدید که رنگهای تصویر مورد نظرتان در حال محو شدن هستند، سرعت چاپ را کاهش دهید.
  4.  اگر مشاهده کردید که تصاویر رنگ پس می دهند و رنگها در حال اشباع شدن هستند، سرعت چاپ را بالا ببرید.
  5. در تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس، باید تنظیمات رزولوشن پرینتر را روی حداکثر dpi های ممکن تنظیم کنید.
  6. از طریق منوی تنظیمات وارد بخش dpi شده و آن را در بالاترین حالت قرار دهید.
  7. در برنامه نرم افزاری که از آن استفاده می کنید، کیفیت و رزولوشن چاپ را روی بالاترین مقدار تنظیم کنید.
  8. کادر “Print” یا گزینه “Preferences ” را در اپلیکیشن مورد استفاده باز کرده و تنظیمات مربوط به رزولوشن چاپ را در بالاترین حد قرار دهید.
تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس

نکاتی در مورد تنظیمات چاپ عکس در پرینتر کانن

حالا که با نحوه تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس آشنا شدید، بد نیست نکاتی را هم در این رابطه بدانید. درواقع این نکات به این دلیل مهم هستند که باعث افزایش کیفیت چاپ می شوند:

استفاده از تصاویر با وضوح بالا

اگر می خواهید یک عکس با کیفیت و واضح چاپ کنید، باید تصویر مورد استفاده شما وضوح بالایی داشته باشد. اگر فایل عکس تار باشد و وضوح خوبی نداشته باشد، بهتر است اصلا آن را چاپ نکنید! بنابراین سعی کنید هم دوربین با کیفیتی داشته باشید و هم وضوح تصویر را در کامپیوتر، به صورت درست تنظیم نمایید. به کمک مقالاتی مثل ترفندهای عکاسی با دوربین کانن هم می توانید عکس های بهتر و حرفه ای تری ثبت کنید که چاپ آنها بسیار با کیفیت تر باشد.

انتخاب کاغذ مناسب

علاوه بر تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس، بسیار مهم است که کاغذ مورد استفاده هم استاندارد باشد. در دفترچه راهنمای پرینتر نوع و جنس و سایز کاغذ مناسب آن ذکر شده است. با توجه به این راهنما حتما از کاغذ مناسب استفاده کنید.

تطبیق مشخصات و نسبت‌ها

برای این که عکس باکیفیت تری با پرینتر canon و دیگر برندها چاپ کنید، باید مطمئن باشید که تصویر مورد نظر و کاغذ چاپ دارای ابعاد برابری هستند و با هم تطابق دارند. در غیر این صورت ممکن است تصویر بیش از حد کشیده چاپ شود و یا جهت آن تغییر کند. نکته مهم دیگر این که عکس‌ها برای چاپ باید حداقل ۲۰۰ نقطه در اینچ (dpi) داشته باشند تا کیفیت مناسبی داشته باشند.

بهترین پرینتر برای چاپ عکس

اگر پرینتر شما کیفیت خوبی نداشته باشد، حتی با وجود تنظیمات چاپگر برای چاپ عکس هم چاپ خوبی نخواهید داشت. بهترین پرینتر برای چاپ عکس، مدل جوهرافشان است. حتی کنون پرینترهای مخصوص چاپ عکس هم دارد که کیفیت و رزولوشن عکس ها را به مراتب افزایش می دهند.

ویرایش عکس قبل از چاپ

بهتر است که کار کردن با برنامه های ویرایش عکس، مثل فتوشاپ و … را یاد بگیرید. برای این که یک چاپ با کیفیت و مناسب داشته باشید، بهتر است اول عکس ها را ویرایش کنید.

4/5 (1 امتیاز)