اشتراک گذاری

ریست پرینتر

ریست پرینتر اشاره به پاک کردن تنظیمات و تغییراتی دارد که توسط کاربر روی دستگاه اعمال شده است. ریست کردن، در واقع بازگرداندن تنظیمات به تنظیمات اولیه کارخانه می باشد. معمولاً زمانی به ریست کردن چاپگر اقدام می شود که بر اثر تنظیمات اشتباه یا عوامل دیگری، فرآیند چاپ مختل شده و خطاهای مکرری در سیستم نمایش داده می شود. گاهی ریست کردن یک راه میانبر و سریع برای رفع مشکلات و ارورهای پرینتر می باشد. تنظیمات پیش فرضی که در کارخانه روی پرینتر تعریف می شوند، تنظیمات متدوال بوده که پرینت دستگاه را به شکل طبیعی انجام می دهد.

کاربر می تواند این تنظیمات را شخصی کرده و برخی از گزینه ها را تغییر دهد. گاهی به دلیل عدم آشنایی با پرینتر و تنظیمات آن، فرآیند چاپ متوقف شده و یا چاپ اسناد به طرز قابل قبولی انجام نمی شود. در این صورت اگر قادر به تغییر تنظیمات نیستید می توانید با ریست کردن دستگاه، تنظیمات را به حالت اول بازگردانید. البته توجه داشته باشید در خصوص بعضی از پرینترها، ریست پرینتر به معنی صفر کردن کنتور شمارنده یا کنتور ضایعات جوهر پرینتر نیز به کار می رود. در ادامه انواع ریست کردن را توضیح خواهیم داد.

ریست پرینتر

انواع ریست پرینتر

انواع ریست در انواع چاپگرها متفاوت می باشد. برای مثال در ریست پرینتر کانن می توان از ریست فکتوری، مستر ریست پرینتر و ریست کنتور پرینتر سخن گفت. این نوع ریست ها در تعمیر پرینتر کانن نیز مورد توجه قرار می گیرند و ممکن است در فرآیند تعمیر و تنظیم دستگاه از آنها استفاده شود. فکتوری ریست معمولا در تنظیمات کاربری پرینترها مانند زبان نمایشگر پرینتر، تنظیمات سایز کاغذ و مواردی از این دست به کار می رود. مستر ریست، خطاهای ساده ی نرم افزاری را برطرف می کند. ریست کنتور نیز که در معدود پرینترهای کانن مورد استفاده قرار می گیرد پس از تعویض قطعات یا مواد مصرفی پرینترها اعمال می شود.

ریست پرینتر کانن

اگر از کاربران پرینتر کانن باشید ممکن است نیاز داشته باشید تا آن را ریست کنید. البته گاهی پس از تعمیر پرینتر کانن نیز لازم است تا این دستگاه ریست شود. نحوه ریست پرینتر کانن در مدل های مختلف آن تفاوت دارد و بسته به اینکه از کدام مدل استفاده می کنید، باید روش خاصی را برای بازگرداندن تنظیمات پرینتر به کار ببرید. برای شناخت پرینترهای کانن می توانید به صفحه انواع پرینتر کانن بروید. در ادامه به نحوه ریست کردن پرینترهای دارای صفحه نمایش و پرینترهای بدون صفحه نمایش خواهیم پرداخت.

ریست پرینتر کانن با صفحه نمایش

برای ریست کردن در پرینترهایی که صفحه نمایش دارند به روش زیر اقدام کنید:

1- وارد منوی Settings در پرینتر شوید.

2- گزینه Printer Services را انتخاب کنید.

3- با انتخاب گزینه Reset to Default Factory پیغامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در این پیغام به شما گفته می شود که با انجام این دستور تمامی تنظیمات به حالت کارخانه برمی گردد. با زدن دکمه OK فرآیند ریست کردن دستگاه آغاز می شود.

 ریست کردن در پرینتر کانن بدون صفحه نمایش

این نوع ریست کردن به Hard Reset شهرت دارد و در پرینترهایی به کار می رود که صفحه نمایش ندارند. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

1- پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید. بهتر است 30 ثانیه دستگاه را در این حالت بگذارید.

2-  مجدداً پرینتر را به برق متصل کرده و روشن کنید.

3- در هنگام روشن شدن پرینتر انگشت خود را حدود ۲۰ ثانیه روی دکمه OK یا Resume نگه ‌دارید تا چراغ های پرینتر شروع به چشمک زدن کنند.

4- با این کار، پرینتر شروع به ریست کردن تنظیمات می کند. در این هنگام ممکن است پرینتر چند بار خاموش و روشن شود.

5- پس از اتمام کار، اجازه دهید تا پرینتر بصورت کامل بالا آمده و آماده استفاده شود.

نمایندگی رسمی کانن

نمایندگی رسمی کانن ارائه دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر محصولات مختلف کانن می باشد. نمایندگی کانن پس از دو دهه همراهی با کاربران محصولات کانن در ایران، امروزه سطح وسیعی از خدمات را ارائه کرده و مناطق بیشتری را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است. بخش تعمیرات این مرکز از بخش های پر متقاضی بوده و در آن تعمیر دستگاه کپی ، تعمیر پرینتر کانن، تعمیر دوربین، تعمیر اسکنر و تعمیر فکس در واحدهای تخصصی انجام می گیرد. در فرآیند تعمیر هر یک از این دستگاه ها، صرفاً تجهیزات و ابزارآلات مخصوص همان دستگاه به کار گرفته می شود. علاوه بر این، بهره گیری از قطعات اصلی و اورجینال سبب شده تا تعمیرات دستگاه های کانن در این مرکز به بهترین نحو و بالاترین کیفیت انجام پذیرد.

5/5 (3 امتیاز)