اشتراک گذاری

تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن

آیا تاکنون این مشکل برای شما هم پیش آمده است که با کابل USB سعی داشته باشید لپ تاپ یا کامپیوتر خود را به پرینتر وصل کنید اما با ارور “Unrecognized USB Device” مواجه شوید؟ این ارور نشان می دهد که کابل USB توسط پرینتر شناخته نمی شود. گاهی اوقات امکان دارد مشکل از کابل USB و حتی پورت USB هر یک از دستگاه های پرینتر، لپ تاپ یا کامپیوتر باشد. اما جدا از این خرابی ها که با چندین و چند تست ساده منشا آن ها مشخص می شود، امکان دارد دلیل اصلی شناسایی نشدن کابل USB توسط پرینتر، بروز مشکل در بردی به نام برد فرمتر باشد.

آیا می دانید برد فرمتر چه مسئولیتی در پرینتر دارد و چه عواملی موجب خراب شدن آن می شود؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید تا ضمن گرفتن پاسخ این سوالات با بهترین مرکز تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن نیز آشنا شوید.

نقش برد فرمتر در پرینتر کانن

برد فرمتر در پرینترهای لیزری کانن جا خوش کرده است و وظیفه اصلی آن دریافت داده‌ها از کامپیوتر و انتقال آن‌ها به سیستم کنترل موتور پرینتر است. به زبان ساده کار اصلی برد فرمتر در پرینتر این است که داده‌ها را از کامپیوتر دریافت کرده، آن ها را سازمان‌ دهی کند و درنهایت آن ‌ها را برای چاپ به سیستم کنترل موتور پرینتر ارسال کند. می توان گفت نقش برد فرمتر در پرینتر کانن مانند نقش CPU یا پردازنده در کامپیوتر است؛ چراکه این برد به عنوان یکی از قطعات اصلی و مرکزی پرینتر به پردازش قسمت‌ های مختلف پرینتر می‌‌ پردازد.

با این وجود بروز مشکل در برد فرمتر، کارایی کل پرینتر را زیر سوال می برد و این دستگاه را به ماشینی بلااستفاده تبدیل می کند. متاسفانه اکثر اوقات شناسایی منشا مشکل در برد فرمتر کار آسانی نیست؛ به همین دلیل توصیه می شود درصورت مشاهده علائم خرابی این قطعه، سریعا با نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز جهت عیب یابی و تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن به آدرس موردنظرتان اعزام شوند.

عملکرد برد فرمتر در پرینتر کانن

همانطور که اشاره کردیم وظیفه اصلی برد فرمتر در پرینتر کانن این است که داده ها را از کامپیوتر یا لپ تاپ دریافت کرده و آن ها را به سیستم کنترل موتور پرینتر انتقال دهد. اما نقش این برد در پرینتر تنها به انجام این کار محدود نمی شود؛ به گونه ای که برد فرمتر نه تنها وظیفه مدیریت و پردازش تمامی دستورها و کنترل همه قطعات پرینتر را نیز برعهده دارد بلکه ارتباط بین بخش‌ های مختلف پرینتر را نیز برقرار می‌کند. بنابراین همه فرآیند ها توسط برد فرمتر اجرا می‌ شوند. از طرفی برد فرمتر وظیفه دارد تمامی ورودی ‌های USB، شبکه LAN، شبکه بی‌ سیم و حتی ورودی کارت‌ های حافظه را نیز دریافت کند. به همین دلیل است که با خرابی این برد، پرینتر به دستگاهی بلااستفاده تبدیل می شود.

تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن

علائم خرابی برد فرمتر پرینتر

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم یکی از نشانه‌های خرابی برد فرمتر پرینتر این است که وقتی کامپیوتر را از طریق کابل USB به پرینتر وصل می کنید، پرینتر نمی ‌تواند آن را شناسایی کند و ارور “Unrecognized USB Device” یا همان عدم شناسایی USB می‌دهد. البته این مشکل تنها نشانه خرابی برد فرمتر نیست؛ چراکه وقتی برد فرمتر به مشکل بخورد، پورت شبکه نیز عملکرد صحیحی نخواهد داشت. با بروز هر یک از این مشکلات در پرینتر کانن تنها با نمایندگی تعمیر پرینتر کانن تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و به عیب یابی و تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن بپردازند.

چه عاملی موجب خرابی برد فرمتر پرینتر می‌شود؟

می توان گفت مهم‌ترین عاملی که در خرابی برد فرمتر دست دارد، نوسان برق است. به همین دلیل تعمیرکاران پرینتر همیشه توصیه می کنند برای جلوگیری از بروز نوسان برق در این دستگاه، حتما آن را به محافظ برق متصل کنید. محافظ برق از بروز نوسان برق و همچنین خرابی برد فرمتر جلوگیری می‌کند. اینگونه دیگر با مشکل خرابی برد فرمتر و مشکلاتی که با خود در پی خواهد داشت مواجه نخواهید شد. البته نوسان برق تنها موجب خرابی برد فرمتر پرینتر نمی شود بلکه می تواند موجب سوختن پاور یا منبع تغذیه پرینتر و خرابی سایر قطعات این دستگاه نیز بشود.

آیا امکان تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن وجود دارد؟

مهم ترین و البته رایج ترین پرسشی که کاربران پرینتر کانن درصورت خرابی برد فرمتر این دستگاه از تعمیرکاران می پرسند این است که آیا امکان تعمیر برد فرمتر پرینتر کانن وجود دارد یا نه؟ جواب این سوال در گرو عیب یابی دقیق پرینتر کانن و برد فرمتر آن است. گاهی اوقات آسیب وارد شده به برد فرمت به گونه ای است که می توان آن را تعمیر کرد اما گاهی اوقات هم اینطور نیست! با این وجود پاسخ این سوال بعد از عیب یابی دقیق برد فرمتر توسط تکنسین های نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن مشخص خواهد شد.

Rate this post