اشتراک گذاری

دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر کانن چیست؟

آیا تاکنون این مشکل برای شما هم به وجود آمده است که بعد از شارژ کارتریج پرینتر یا بعد از تعویض آن با مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر مواجه شوید؟ آیا می‌دانید دلایل اصلی بروز این مشکل در پرینتر کانن چیست و چگونه باید آن را برطرف کرد؟ در ادامه این مطلب دلایل عدم شناسایی کارتریج در پرینتر را بررسی خواهیم کرد و راهکارهایی را به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید برای همیشه از شر این مشکل خلاص شوید. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر

بررسی دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر کانن

 • ناسازگاری پرینتر با کارتریج ؛ حافظه پرینتر را ریست کنید

یکی از مهم‌ترین دلایل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر ناسازگاری آن با کارتریج است. زمانی که کارتریج را شارژ می‌کنید، بخصوص زمانی که یک کارتریج جدید می‌خرید و آن را در پرینتر قرار می‌دهید، امکان دارد پرینتر نتواند سطح جوهر یا تونر کارتریج را تشخیص دهد و ارور دهد. در این حالت بهترین راه این است که حافظه پرینتر خود را ریست کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کارتریج‌ قدیمی را جایگزین کارتریج جدیدی کنید که درون دستگاه قرار داده‌اید و پرینتر را به مدت ۱۰ دقیقه به حال خود رها کنید.
 2. حالا کارتریج قدیمی را از دستگاه بیرون بیاورید و کارتریج جدید را جایگزین آن کنید. اکنون امتحان کنید که پرینتر کارتریج را شناسایی کرده است یا خیر؟ در غیر این صورت مراحل بعدی را ادامه دهید.
 3. کارتریج جدید را از دستگاه بیرون بیاورید و آن را در محلی قرار دهید که آسیب نبیند.
 4. این بار پرینتر را با استفاده از دکمه پاور خاموش کنید.
 5. سپس دوشاخه پرینتر را از برق جدا کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله ابتدا باید به طور جداگانه پرینتر را با زدن دکمه‌ پاور خاموش کنید و سپس آن را از پریز برق جدا کنید. چرا که بعضی از پرینترها اگر فقط با دکمه پاور موجود در پنل کنترل پرینتر خاموش شوند، ممکن است در حالت خواب باقی بمانند.
 6. پس از ۱۰ دقیقه سیم برق پرینتر را به پریز وصل کنید.
 7. اکنون می‌توانید کارتریج جدید را درون پرینتر کانن قرار دهید.
 8. اکنون دکمه پاور پرینتر را نگه دارید تا روشن شود.
 • کثیف بودن اتصالات فلزی کارتریج و پرینتر ؛ اتصالات فلزی دستگاه را تمیز کنید

اگر مراحل بالا را طی کردید اما باز هم نتوانستید مشکل شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر را برطرف کنید، بهتر است به سراغ تمیز کردن اتصالات فلزی دستگاه بروید؛ چراکه امکان دارد کثیف بودن اتصالات فیزیکی پرینتر کانن مانع از شناسایی شدن کارتریج توسط این دستگاه شده باشد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا پرینتر را خاموش کنید و دوشاخه‌ی آن را از برق جدا کنید.
 2. کارتریج را از پرینتر جدا کنید و روی یک سطح تمیز قرار دهید.
 3. حالا اتصالات فلزی کارتریج را جدا کنید.
 4. با دقت داخل پرینتر را بررسی کنید و تمامی نقاط اتصال را پیدا کنید.
 5. با استفاده از یک تکه پارچه‌ خشک و بدون پرز، تمام اتصالات کارتریج و پرینتر را تمیز کنید.
 6. کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید.
 7. پرینتر را روشن کنید.
 8. حالا چند برگه را پرینتر کنید.
 9. با این کار تمام آلودگی‌های اتصالات کارتریج و پرینتر برطرف خواهد شد.
 • فعال بودن بروزرسانی خودکار پرینتر

یکی دیگر از دلایل اصلی شناسایی نشدن کارتریج در پرینتر کانن بروزرسانی فریمور است. همانطور که می‌دانید پرینترهای جدید، به صورت اتوماتیک به اینترنت متصل می‌شوند، اما در صورت نیاز، نرم‌افزارهای کامپیوتر و نرم‌افزارهای اینترنتی پرینتر باید به‌روزرسانی شوند. بیشتر مشکلات نرم‌افزاری که پرینترها دارند با این بروزرسانی برطرف خواهند شد، اما در این اواخر، تولیدکنندگان پرینتر از بروزرسانی برای متوقف کردن کارتریج سازگار در تولیدات خود استفاده می‌کنند. درواقع این یک سیاست برای این است که شما مجبور شوید یک کارتریج نو بخرید نه اینکه کارتریج پرینتر خود را شارژ کنید. در این حالت با پیغام‌های کارتریج سازگار نیست و یا کارتریج شناسایی نشده است روبرو خواهید شد. با این وجود اگر می‌خواهید از کارتریج شارژ شده استفاده کنید باید بروزرسانی خودکار آن را متوقف کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد کنترل پنل شوید.
 2. printer and devices را انتخاب کنید.
 3. روی پرینتر موردنظر کلیک کرده و properties را انتخاب کنید.
 4. حالا در تب software، تیک بروزرسانی را بردارید.
5/5 (1 امتیاز)