اشتراک گذاری

گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر

با گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر، می توانید مقدا تونر باقی مانده در دستگاه را تخمین زده و کارتریج را در زمان مناسب شارژ کنید. به این ترتیب کارتریج خالی نمی شود و کیفیت چاپ هم کاهش پیدا نمی کند. برای مانده گیری از کارتریج پرینتر، می توان به چند روش اقدام کرد.

برخی از روش ها در برندهای مختلف، مشترک هستند و برخی از روش ها هم متفاوت بوده و منحصر به برندهای خاصی هستند. در ادامه نحوه گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر کانن را به شما آموزش می دهیم. اگر در این زمینه نیاز به راهنمایی یا خدمات تخصصی داشتید، می توانید با نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر پرینتر کانن، شما را راهنمایی کنند.

روش های گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر کانن

یکی از روش های گزارش گرفتن از حجم کارتریج، استفاده از کنترل پنل است. همچنین می توانید این کار را با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی که به همین منظور طراحی شده اند انجام دهید. البته یک روش اختصاصی هم برای چاپگرهای کانن وجود دارد. در ادامه هریک از روش های گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر را به شما آموزش می دهیم.

گزارش گیری کارتریج با پنل کنترل چاپگر

اگر نیاز به گزارش گیری از مقدار کارتریج چاپگر کانن یا سایر برندها دارید، می توانید از پنل دستگاه پرینتر کمک بگیرید. البته باید مطمئن شوید که پرینتر شما از این قابلیت پشتیبانی می کند. در این صورت کافی است مراحل زیر را اجرا کنید:

  • ابتدا یک یا دو برگه سفید را در سینی تغذیه قرار دهید.
  • سپس چاپگر را روشن کرده و با استفاده از دکمه های کنترل، وارد منوی اصلی شوید.
  • گزینه ای با عنوان Supply Level یا Supply Status را پیدا و انتخاب کنید.
  • در ادامه مراحل گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر، برگه ای چاپ می شود که در آن میزان تقریبی پودر تونر مصرف شده  یا باقیمانده در کارتریج ذکر شده است.

گزارش گیری میزان کارتریج چاپگر با نرم افزار درایور

روش دوم برای گزارش گیری از مقدار کارتریج پرینتر، استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار است. به عبارت بهتر، در این روش نیاز به نرم افزاری دارید که همراه با درایور نصب شده است. بدین منظور، وارد منوی استارت شده و عبارت Printers and Scanners را جستجو کنید. سپس گزینه ای با همین عنوان را انتخاب کرده و بر روی Manage کلیک کنید.

در ادامه وارد Properties Printer یا Printing Preferences شده و تب Services را انتخاب کنید. در لیستی که نمایش داده می شود، گزینه Supplies Status Page را انتخاب کنید. نهایتا روی Print کلیک کنید.

گزارش گیری میزان کارتریج چاپگر با نرم افزار درایور

گزارش گیری از مقدار کارتریج در پرینتر کانن

جهت گزارش گیری از حجم کارتریج پرینتر CANON، باید از طریق control panel به منوی devices and printers برسید. سپس ضمن انتخاب چاپگر کانن، روی این اسم راست کلیک کنید. در ادامه باید گزینه printing preferences را بزنید. از روی پنجره باز شده، گزینه maintenance را انتخاب کنید.

بعد از کلیک کردن روی این عبارت، اولین گزینه ‌ای که مشاهده می‌ کنید، View Printer Status است. با انتخاب این گزینه می توانید بدانید که چه مقدار جوهر داخل کارتریج وجود دارد. با کلیک کردن روثی گزینه ink detail هم اطلاعات بیشتر و دقیق تری در این خصوص به شما ارائه می شود.

گزارش گیری از مقدار کارتریج در پرینتر کانن
5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

4 × دو =