اشتراک گذاری

این 5 عامل در عکاسی، مهم‌تر از برند دوربین هستند

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که معتقدند در دنیای عکاسی همه‌چیز منوط به برند دوربین و تکنولوژی بکاررفته در آن است، احتمالاً مطالعه مقاله پیش‌رو برای شما مناسب باشد. اگر چه هیچ عکاسی منکر اهمیت دوربین و نقش آن در دنیای عکاسی نیست، اما واقعیت آن است که برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای، همه چیز ختم به دوربین نمی‌شود.

در این مقاله برآنیم تا از میان عوامل متعدد تأثیر گذار در گرفتن یک عکس حرفه‌ای، به پنج مورد از مهم‌ترین‌ها بپردازیم. البته در مطلب پیش‌ رو، قرار نیست درباره‌ی این موضوع بحث کنیم که اساسا برندها هیچ معنایی ندارند؛ بلکه موضوع این است که برندها عامل تفاوت بین آثار دو عکاس نیستند و در دنیای عکاسی، عواملی به‌مراتب مهم‌تر از برندهای دوربین هستند که نقش بسزایی در گرفتن یک عکس فوق‌العاده و حرفه‌ای دارند. برای بررسی پنج عامل مهم در دنیای عکاسی با کانن سرویس همراه باشید.

پنج عامل مهم در دنیای عکاسی

پنج عامل مهم در دنیای عکاسی

۱. کیفیت لنز

کیفیت لنز، یکی از مهم‌ترین عوامل در گرفتن یک عکس با کیفیت است. اگر به عکس های گرفته شده با لنزهای ارزان‌قیمت و میان‌قیمت توجه کنید، حتما متوجه تفاوت کیفیت در بخش میانی عکس و حاشیه‌های آن خواهید شد. در لنزهای ارزان‌قیمت و میان‌قیمت، کیفیت تصویر در محدوده‌ی میانی مناسب به‌نظر می‌رسد اما در حاشیه‌ی تصویر، کاهش شفافیت مأیوس‌کننده‌ای به‌چشم می‌خورد. بنابراین، می‌توان گفت که از میان پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، کیفیت لنز در رتبه نخست قرار دارد.

برای ارتقا و افزایش کیفیت عکس‌های خود، سعی کنید نمونه لنز بالایی را تهیه و استفاده نمایید. برای اطلاع از کیفیت لنز دوربینهای عکاسی و مقایسه آنها، پیشنهاد می‌شود از نمودارهای موسوم به MTF استفاده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با خرید و انتخاب لنز دوربین عکاسی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی‌ دوربین کانن تماس بگیرید.

۲. بدنه‌ی دوربین

عامل دوم از پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، بدنه دوربین است. متأسفانه کیفیت و شفافیت تصویر در دنیای دوربین‌های دیجیتال ارتباط مستقیمی با جیب شما دارد. چرا که دوربین قدیمی حتی در صورت بالارده بودن نیز، نمی‌تواند به‌اندازه‌ی پیشرفته‌ی امروزی ایفای نقش کند؛ دوربین‌های امروزی لحظه به لحظه در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند. البته، کیفیت تصویر را نباید با زیبایی آن اشتباه گرفت و عکس‌های ناموزون را بی‌دلیل به پای رده‌بالانبودن تجهیزات گذاشت.

با این وجود توصیه می‌شود بدنه‌ی دوربین را باتوجه‌به بودجه و نیازتان درباره‌ی کیفیت و امکانات تهیه کنید و با همراه‌سازی آن با لنزی باکیفیت، از عکاسی لذت ببرید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در ارتباط با خرید و انتخاب دوربین عکاسی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دوربین کانن تماس بگیرید.

۳. پردازش تصویر

عامل سوم از پنج عامل مهم در دنیای عکاسی تسلط بر شیوه‌های ویرایش و پردازش تصویر است. یک عکاس حرفه‌ای می‌بایست بر شیوه ویرایش عکس و اصلاح تیرگی‌ها، روشنی‌ها، رنگ‌ها و مواردی ازاین‌دست، مسلط باشد. چراکه دوربین‌ها نمی‌توانند تمام آنچه که باید را در تصویر مدنظر به‌ثمر بنشانند. البته در پردازش تصویر، می‌بایست به این نکته توجه داشت که انجام این کار می‌بایست بر اساس اصول و استانداردها انجام شود چرا که پردازش اشتباه نیز به ارزش کادر مناسب و ابزار عکاسی حرفه‌ای آسیب خواهد زد و کیفیت کار را کاهش خواهد داد.

۴. ترکیبی موزون از نوردهی و فوکوس

عامل چهارم از پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، توانایی در ایجاد ترکیبی موزون از نوردهی و فوکوس است. مهم‌ترین ابزار برای ثبت کادری با ترکیب‌بندی مناسب، ترکیب موزونی از تنظیمات نوردهی و فوکوس صحیح و عمق‌ میدان به مقدار کافی و نلرزیدن دوربین است. برای کسب این توانایی نیاز به کار، دانش و تجربه‌ی بالا است. بنابراین با صبر و شکیبایی تحقیق کنید و تجارت خود در زمینه عکاسی را به کار گیرید تا موفق به ثبت بهترین‌ها گردید.

۵. دید

بیراهه نرفته‌ایم اگر بگوییم که از میان پنج عامل مهم در دنیای عکاسی ، داشتن یک دید حرفه‌ای و خلاقانه، جزو برترین‌هاست. دید صحیح و خلاقانه برای داشتن تصویری زیبا لازم است و ابزار فوق‌العاده در اغلب مواقع، فقط به زیباترشدن آن کمک می‌کند. این فاکتور البته تا حد زیادی وابسته به دانش، تجربه و خلاقیت عکاس است. بنابراین پیشنهاد می‌شود تا حد امکان دانش خود را حوزه‌ی عکاسی بالا ببرید و با تحقیق و تجربه‌های مداوم، به اندوخته‌های خود بیافزایید.

نمایندگی مجاز کانن در تهران

نمایندگی‌ مجاز کانن در تهران پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزات حوزه تعمیر و فروش را در اختیار نیروی انسانی و کادر فنی خویش نهاده تا با ارائه برترین و باکیفیت‌ ترین خدمات، رضایت کاربران و مشتریان این مرکز را کسب نماید. کاربران محصولات کانن می توانند به نمایندگی کانن مراجعه کرده و با حضور در پارت تخصصی مرتبط با محصول خویش تخصصی ترین خدمات مورد نیاز را دریافت دارند.

ویژگی قابل توجه نمایندگی‌ مجاز کانن در تهران ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد؛ مدیریت این مرکز به دلیل اطمینان از مهارت و دانش تخصصی کادر فنی خویش، تمامی خدمات ارائه شده در نمایندگی کانن را – چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر- گارانتی و ضمانت نموده است. برای ارتباط با نمایندگی‌ مجاز کانن در تهران می‌توانید از طریق  راههای ارتباطی درج شده در وب سایت اقدام نمایید.

Rate this post