اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • با بهترین ترفندهای عکاسی با دوربین کانن آشنا شوید

با بهترین ترفندهای عکاسی با دوربین کانن آشنا شوید

با وجود اینکه دنیای عکاسی، دنیای پیچیده‌ای است اما با یادگیری چند فوت و فن ساده، خیلی راحت می‌توانید، عکس‌های بسیار زیبا و دل‌نشینی بگیرید. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب کاربردی‌ترین ترفندهای عکاسی با دوربین کانن را به شما آموزش دهیم. کاربرانی که از دوربین کانن استفاده می‌کنند با یادگیری ترفندهایی که در ادامه آموزش خواهیم داد، می‌توانند عکس‌های بسیار زیبایی را با دوربین فوق‌العاده کانن به ثبت برسانند. پس اگر شما هم از کاربران دوربین کانن هستید و با فوت و فن‌های لازم جهت عکاسی و کار با این دوربین آشنایی ندارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ترفندهای عکاسی با دوربین کانن

معرفی کاربردی‌ترین ترفندهای عکاسی با دوربین کانن

استفاده از قابلیت بهینه سازی نور خودکار یا Auto Lighting Optimizer دوربین کانن

تمامی عکاسان می‌دادند زمانی که پس‌زمینه عکس بسیار روشن‌‌تر از سوژه عکاسی باشد با مشکل تاریک بودن سوژه نسبت به پس‌زمینه آن مواجه می‌شوند. خیلی از عکاسان مبتدی فکر میکنند که در این حالت نمیتوان از عنصرهای عکاسی استفاده کرد و تصاویری دلنشین را به ثبت رساند. اما اینطور نیست چرا که شما می‌توانید از گزینه بهینه سازی نور خودکار یا اصطلاحاً Auto Lighting Optimizer در دوربین کانن که این مشکل را به طور اتوماتیک برطرف می‌کند، استفاده کنید. گزینه Auto Lighting Optimizer به عنوان یکی از بهترین ترفندهای عکاسی با دوربین کنون در تمام دوربین‌های عکاسی کانن که دارای لنز قابل تعویض هستند، موجود می‌باشد. استفاده از این گزینه موجب می‌شود تا سایه‌های موجود بر روی سوژه شما روشن‌تر شده و هایلایت‌ها کمرنگ‌تر شوند.

استفاده از قابلیت تشخیص فیلکر دوربین کانن

یکی دیگر از مشکلاتی که دست و پای عکاسان را می‌بندد، فلیکر یا سوسو زدن است که معمولاً عکاسان حین عکاسی زیر پرتوهای حاصل از منبع روشنایی با آن مواجه می‌شوند. البته این اتفاق بیشتر زیر تابش پرتوهای نور فلورسنت می‌افتد و حین عکس‌برداری با چشم غیرمسلح قابل تشخیص نمی‌باشد اما جای نگرانی نیست چراکه دوربین کانن فکر این مشکل را هم کرده است. در واقع کمپانی کانن از قابلیت تشخیص فلیکر در دوربین‌های عکاسی خود استفاده کرده است که تاکنون هم موفق شده تا حد زیادی این مشکل را برطرف کند. بنابراین به عنوان یکی دیگر از ترفندهای عکاسی با دوربین کانن می‌توانید از قابلیت تشخیص فیلکر دوربین کانن استفاده کنید تا در صورت بروز چنین مشکلی منظره‌‌یاب دوربین عکاسی کانن به شما هشدار دهد تا این مشکل را حل کنید.

استفاده از قابلیت تنظیم سریع در دوربین کانن

یکی دیگر از ترفندهای عکاسی با دوربین کانن که در کلاس‌های آموزش عکاسی خیلی به آن پرداخته می‌شود، قابلیت تنظیم سریع است. برخی از مدل‌های دوربین عکاسی کنون دارای قابلیت تنظیم سریع می‌باشند. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که خیلی سریع صفحه و حتی عکس را مجددا تنظیم کنید. در واقع این آپشن زمانی که شما در حال عکاسی از سوژه‌های متحرک و زودگذر مانند پرواز یک عقاب هستید و باید سرعت بالایی داشته باشید خیلی برای شما کاربرد دارد.

استفاده از قابلیت اصلاح‌کننده اعوجاج یا تغییر شکل عکس در دوربین کانن

عکاسان به خوبی معنی واژه اعوجاج در عکاسی را می‌دانند اما اگر به تازگی عکاسی با دوربین کانن را آغاز کرده‌اید و با این اصطلاح آشنایی ندارید، لازم است بدانید که اعوجاج به معنی تغییر شکل عکس بر اثر عوامل مختلفی مثل نوع لنز است. در واقع تغییر شکل عکس در عکاسی یا از نوع اپتیکال است یا از نوع پرسپکتیو. اعوجاج اپتیکال یا تغییر شکل عکس از نوع اپتیکال به دلیل طراحی اپتیکال لنزها به وجود می‌آید.

اعوجاج پرسپکتیو نیز بر اثر تغییر موقعیت دوربین نسبت به سوژه به وجود می‌آید. خوشبختانه آن دسته از دوربین‌های DSLR کانن که از سال 2009 به بعد طراحی و تولید شده‌اند دارای قابلیت اصلاح‌کننده اعوجاج یا تغییر شکل عکس هستند. بنابراین هنگام عکاسی با دوربین کنون به عنوان یکی دیگر از ترفندهای عکاسی با دوربین کانن می‌توانید از قابلیت اصلاح‌کننده اعوجاج در این دوربین استفاده کنید. البته همانطور که اشاره کردیم این قابلیت مختص دوربین‌های DSLR کانن است.

نمایندگی رسمی دوربین کانن؛ ارائه‌دهنده خدمات فروش و پس از فروش دوربین کانن

اگر به دنبال خرید دوربین کانن یا تعمیرات تخصصی این دوربین هستید، می‌توانید از خدمات فروش و پس از فروش نمایندگی رسمی کانن استفاده کنید. نمایندگی فروش کانن از کارشناسان و تکنسین‌های متخصصی تشکیل شده است که ضمن مشاوره و راهنمایی شما خدمات فروش بهترین مدل‌های دوربین کانن را به شما ارائه می‌دهند. علاوه‌بر این در صورت بروز هر مشکل سخت‌افزاری برای دوربین شما به بهترین شکل ممکن به عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی آن می‌پردازند و این دوربین را مانند روز اول در اختیار شما قرار می‌دهند.

Rate this post