اشتراک گذاری

دلیل نمایش پیغام busy در دوربین های کانن + راهکارها

دوربین‌های کانن یکی از محبوب‌ترین دوربین‌های پیشرفته و حرفه ای در بازار عکاسی هستند. اما گاهی اوقات کاربران ممکن است با پیغام busy در دوربین کانن خود مواجه شوند. این موضوع ممکن است از برخی دلایل مختلف ناشی شده باشد. در این مقاله به بررسی این دلایل می پردازیم و روش های رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

پیغام busy در دوربین کانن

پیغام busy در دوربین کانن

بطورکلی دلایل زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند. از جمله این مشکلات میتوان به مشکل در کارت حافظه یا رم ( کند بودن ، فرمت نادرست یا خرابی کارت حافظه ) ، کاهش نویز در فیلمبرداری طولانی مدت ، اتصال به دستگاه خارجی و خرابی یا مشکل در فلاش دوربین اشاره نمود. البته روش های زیادی برام رفع این خطا وجود دارند. در ادامه به بررسی دقیق تر و جزئی تر دلایل و راهکارهای رفع این مشکل می پردازیم.

پیشنهاد سایت: ریکاوری رم دوربین

1. کند شدن کارت حافظه

هنگامی که شما چندین عکس پشت سرهم میگیرید (burst mode)، حافظه موقت دوربین پر میشود و باید منتظر بمانید تا کارت حافظه SD اطلاعات را ذخیره کند. اگر کارت حافظه SD شما کند باشد، این فرآیند به طور کندی انجام میشود و در این فرایند پیغام busy در دوربین کانن نشان داده خواهد شد. برای رفع این مشکل، مطمئن شوید که کارت حافظه دوربین شما مطابق با مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری دوربین کانن شما است. همچنین در صورتی که اطلاعات کافی در رابطه با این موضوع ندارید، می توانید از طریق دفترچه راهنمای دوربین خود که در جعبه دستگاه وجود دارد کمک بگیرید و از نوع و مشخصات کارت حافظه همخوان با مشخصات دستگاه خود مطلاع شوید. در نهایت در صورتی که اطلاعی واضحی در این رابطه در دفترچه راهنمای دستگاه شما وجود نداشت، می توانید از طریق نمایندگی های فروش مجاز کانن خدمات و اطلاعات موردنظر خود را دریافت نمایید.

2. فرمت نادرست کارت حافظه دوربین کانن

حتی اگر کارت حافظه دستگاه شما کند نباشد و از سرعت بالایی برخوردار باشد، مطمئن شوید که به درستی فرمت شده باشد. برای بررسی این موضوع و رفع این مشکل نیاز است تا کارت حافظه دوربین خود را مجددا فرمت نمایید. برای انجام این اقدام حتماً اطلاعات مهم خود را ابتدا در جای دیگری پشتیبان گیری کنید، زیرا فرمت کردن کارت حافظه، تمام داده های موجود را پاک خواهد کرد. برای این اقدام کافیست کارت حافظه خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل نمایید و در نهایت با انتخاب گزینه فرمت، این اقدام را انجام دهید.

ارور busy دوربین

3. کارت حافظه SD خراب

از دیگر دلایل پیغام busy در دوربین کانن مربوط به خرابی کارت حافظه دستگاه شما است. اگر کارت حافظه شما کافی سریع باشد و به درستی فرمت شده باشد، اما همچنان پیام Busy را در دوربین کانن خود مشاهده میکنید، نشان دهنده خرابی کارت حافظه دستگاه است. اگر کارت حافظه اضافی و مطابق مشخصات فنی دستگاه خود دارید، آن را جایگزین کارت اصلی کنید و تست کنید تا از خرابی کارت حافظه اطمینان حاصل شود.

4. زمان بازیافت فلاش

اگر از فلاش برای عکاسی استفاده می کنید، زمان بازیافت فلاش یا همان (Recycle time) نیز مهم است. این زمان نشان دهنده مدت زمانی است که فلاش برای آماده شدن برای عکاسی مجدد نیاز دارد. برای بررسی اینکه آیا این مشکل از زمان بازیافت فلاش شماست، میتوانید فلاش دوربین خود را خاموش کنید. درصورتی که بعد از این اقدام دیگر پیغام busy در دوربین کانن خود دریافت نکردید، ممکن است زمان بازیافت فلاش باعث این اتفاق باشد. همچنین، استفاده از فلاش با توان کمتر می‌تواند زمان بازیافت را کاهش دهد.

5. کاهش نویز در زمان تصویربرداری طولانی

اگر از دوربین خود برای عکاسی در حالت long exposure استفاده می نمایید، این حالت ممکن است بهترین وضعیت برای عکاسی باشد. از این ویژگی برای کاهش نویزهای حرارتی در زمان عکسبرداری طولانی استفاده میشود. اگر تصمیم به عکسبرداری در حالت long exposure دارید وجود این ویژگی ممکن است باعث ایجاد پیغام busy در دوربین کانن شود. برای رفع این خطا میتوانید تنظیمات کاهش نویز را خاموش کنید. راهنمای دوربین شما میتواند نحوه خاموش و روشن کردن این ویژگی را بطور کامل برای شما توضیح دهد.

پیام Busy در دوربین canon

6. اتصال دوربین به یک دستگاه خارجی مانند کامپیوتر

گاهی اوقات دوربین کانن به علت اتصال به دستگاه خارجی ممکن است پیغام busy را نمایش دهد. برای حل این مشکل میتوانید دوربین کانن خود را از تمام دستگاه های خارجی متصل قطع نمایید.

روش های دیگر رفع مشکل پیغام busy در دوربین کانن

  • دستگاه دوربین کانن خود را با لنزهای مختلف مورد بررسی و تست قرار دهید.
  • یکبار دستگاه خود را به تنظیمات اولیه بازنشانی نمایید.
  • درنهایت تنظیمات نرم افزاری دوربین خود را بررسی کنید و درصورتی که تنظیمات دستگاه شما بروزرسانی نشده است، آن را به آخرین نسخه برزرسانی نمایید.

روش ها و رویکردهای نامبرده بطور کلی مشکل ایجاد پیغام busy در دوربین کانن را رفع خواهد کرد. درصورتی که پس از انجام این اقدامات ایراد بوجود آمده برای دستگاه شما همچنان باقی ماند، ایراد پیش آمده برای دستگاه شما سخت افزاری بوده و برای رفع آن نیاز به تجهیزات تخصصی وجود دارد. درصورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است از طریق مراکز گارانتی کننده اقدام به رفع مشکل نمایید. همچنین درصورتی که دستگاه شما تحت گارانتی نیست، می توانید خدمات موردنظر خود را از طریق نمایندگی مجاز برند کانن دریافت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهار × 2 =