اشتراک گذاری

تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن

چرا کیفیت چاپ در پرینتر کانن پایین است؟ چرا تصاویر پرینت شده از پرینتر کانن تار هستند؟ دلیل ناخوانا بودن متن های پرینت شده از پرینتر کانن چیست؟ احتمال دارد دلیل بروز تمامی این مشکلات در خرابی یونیت لیزر پرینتر کانن باشد؛ البته یونیت لیزر تنها یک قطعه نیست بلکه از چندین بخش مختلف تشکیل شده است که خرابی هر کدام از آن ها در افت کیفیت چاپ در پرینتر لیزری نقش دارد. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا با علائمی که نشان می دهند زمان تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن رسیده است، آشنا شوید.

نقش یونیت لیزر در پرینتر چیست؟

به بخشی از پرینترها که از قسمت های متعددی شامل برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده و آینه های کوچک عدسی تشکیل شده است، یونیت لیزر گفته می شود. با این وجود یونیت لیزر تنها یک قطعه نیست بلکه مجموعه ای از چندین و چند قطعه بسیار مهم است که خرابی هر کدام از آن ها در کاهش کیفیت و نور چاپ در پرینتر به شدت تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین می توان گفت یکی از نشانه های افت کیفیت چاپ در پرینتر، به مشکل خوردن هر یک از اجزا یونیت لیزر در این دستگاه است؛ چراکه هر کدام از اجزای تشکیل دهنده این بخش با هم همکاری می کنند تا نور لازم برای چاپ در پرینتر را فراهم کنند؛ از این رو درست کار کردن اجزا یونیت لیزر پرینتر باعث می شود برگه چاپ شده کیفیت و رزولوشن مناسبی داشته باشد و همچنین خوانایی مناسبی هم داشته باشد.

بنابراین اگر برگه ای که از پرینتر خارج می شود کیفیت و رزولوشن پایینی داشته باشد و همچنین از میزان خوانایی کمی هم برخوردار باشد، می توان احتمال خرابی یکی از اجزا یونیت لیزر پرینتر را در نظر گرفت؛ البته خراب شدن یونیت لیزر علائم دیگری هم دارد که نشان می دهد زمان تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن رسیده است در ادامه این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

از کجا بفهمیم یونیت لیزر خراب شده است؟

  • تار بودن تصاویر یا متن های چاپ شده

همانطور که اشاره کردیم یکی از بارزترین نشانه های خرابی یکی از بخش ها یا اجزا یونیت لیزر پرینتر، عدم فوکوس تصویر است. منظور از عدم فوکوس تصویر، تار بودن تصاویر یا متن هایی است که توسط پرینتر چاپ می شوند؛ به گونه ای که گاهی اوقات تصاویر چاپ شده تار هستند و متن هایی هم که توسط پرینتر چاپ شده اند، خوانایی لازم را ندارند. اگر چنین مشکلی برای پرینتر شما هم به وجود آمده است، بهتر است عیب یابی و تعمیر یونیت لیزر پرینتر را به نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن بسپارید.

  • خراب شدن سوکت یونیت لیزر

دومین عاملی که نشان می دهد زمان تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن رسیده است، خراب شدن سوکت یونیت لیزر است. بروز این مشکل بر عملکرد پرینتر لیزری در چاپ صفحات تاثیر می گذارد؛ به گونه ای که افت شدید کیفیت چاپ در این دستگاه را به همراه دارد. خوشبختانه اکثر اوقات با بروز مشکل در سوکت یونیت لیزر می توان با سیم پیچی، مشکل آن را برطرف کرد؛ اما گاهی اوقات خرابی این قطعه به قدری جدی است که راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

  • کثیف شدن لنزهای یونیت لیزر

شاید بارها شنیده باشید که تعمیرکاران و تکنسین های پرینتر همیشه سفارش می کنند به سرویس این دستگاه در بازه های زمانی منظم اهمیت بدهید. دلیل این توصیه همیشگی این است که وارد شدن گرد و غبار به مرور زمان به پرینتر موجب می شود که لنزهای یونیت لیزر آلوده شوند و درنتیجه کیفیت چاپ در پرینتر کاهش پیدا کند. با این وجود بهتر است سرویس پرینتر خود را طی بازه های زمانی منظم جدی بگیرید.

تعمیر یونیت لیزر پرینتر

آیا امکان تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن وجود دارد؟

پاسخ به این سوال که آیا امکان تعمیر یونیت لیزر پرینتر کانن وجود دارد یا خیر، در گرو عیب یابی این دستگاه است. تکنسین های نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن با عیب یابی یونیت لیزر پرینتر شما، میزان آسیب وارد شده به اجزا یونیت لیزر را بررسی کرده و تشخیص خواهند داد که آیا امکان تعمیر بخش آسیب دیده وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد. سپس با سرعت و کیفیت بالایی به تعمیر یا تعویض یونیت لیزر پرینتر کانن می پردازند. اگر شما هم با مشکلی در یونیت لیزر پرینتر خود مواجه شده اید و نگران این هستید که غیر قابل تعمیر باشد، اول از همه باید عیب یابی آن را به نمایندگی پرینتر کانن بسپارید تا از این مسئله اطمینان پیدا کنید.

1/5 (1 امتیاز)