اشتراک گذاری

تعویض لنز دوربین کانن

لنز یکی از اصلی ترین لوازم مورد استفاده در هر دوربین است که در انواع و اقسام گوناگون با کاربردهای متفاوت در بازار دیده می شود. لنزهای کانن برای ثبت زوایای نزدیک و دور انتخاب بسیار جذابی هستند. از انواع لنز های موجود در بازار می توان به لنزهای نرمال، تله فوتو، زوم، لنز های چشم ماهی، ماکرو، تیلت شیفت، تثبیت کننده ی تصویر و … اشاره کرد. هر کدام از این لنزهای ذکر شده جهت ثبت عکس های حرفه ای خاصی کارایی خود را نشان می دهند. آن چه که پس از انتخاب و خرید لنز جدید و اورجینال مهم است، چگونگی تعویض آن می باشد. در این مقاله قصد داریم به شرح اجمالی نحوه ی تعویض لنز دوربین کانن بپردازیم. اگر از دارندگان یکی از دوربین های باکیفیت کانن هستید با ما همراه باشید و این بخش آموزشی را دنبال کنید.

تعویض لنز دوربین کانن

کاربرد تعویض لنز دوربین کانن

همان طور که اشاره شد، لنزهای متفاوت می توانند کارایی زیادی را در ثبت عکس های مبتکرانه  و حرفه ای داشته باشند. از طرفی ممکن است در ابتدای خرید قادر به تهیه ی لنز گران قیمت و مدرنی نباشید و پس از مدتی بتوانید هزینه های خرید لنز جدیدی را تقبل کنید. به طور کلی استفاده ی خلاقانه از لنزهای دوربین کانن  کیفیت فوق‌العاده‌ای به تصاویر گرفته شده می دهد و نمای عکاسی را بسیار متفاوت خواهد کرد. از این رو می توان نتیجه گرفت یادگیری تعویض لنز دوربین کانن یکی از کاربردی ترین موارد ممکن در راستای ثبت تصاویر زیباست.

در نحوه ی تعویض لنز دوربین کانن دقت کنید.

استفاده از لنزهای مختلف دوربین امر متداولی برای بسیاری از عکاسان مبتدی و حرفه ای به شمار می رود. به یاد داشته باشید که همواره باید با نهایت دقت لنز را جایگزین کرد. چرا که در بسیاری از مواقع تعویض ناشیانه ی لنز دوربین باعث پیدایش لطمه های جبران ناپذیری به لنز و سایر اجزای دوربین DSLR می گردد. بدون اطلاع قبلی از روند باز شدن شیارهای لنز از دوربین نباید هیچ اقدامی در راستای تعویض آن انجام دهید. در بخش بعدی مراحل تعویض لنز دوربین کانن را آموزش خواهیم داد.

آموزش مراحل تعویض لنز دوربین کانن

مرحله ی اول

برای تعویض لنز دوربین کانن قبل از هر چیز باید محیطی عاری از گرد و غبار انتخاب نمایید. اگر در بیرون از منزل و در حین عکاسی در فضای آزادی می باشید و خواهان جایگزینی لنز دوربین خود هستید، بهتر است در ماشین، چادر و پناهگاهی اقدام به تعویض لنز کنید. چرا که لنز قطعه ی حساسی است که در اثر آلودگی آسیب می بیند. پس از انتخاب محل مناسب برای تعویض لنز، دوربین را به پشت بر روی سطحی نرم و تمیزی چون کیف خود دستگاه، پالتو و یا بالشتکی اسفنجی قرار دهید تا از LCD دوربین محافظت شود. چگونه فوکوس لنز کانن را تنظیم کنیم؟

مرحله ی دوم

لنزی که قرار است آن را جایگزین کنید را در نزدیکی دوربین بگذارید تا از زمان باز بودن دریچه لنز دوربین و در نتیجه احتمال ورود خاک به داخل دوربین کاسته شود. پس از این کار با استفاده از دست چپ خود دکمه مخصوص رها کردن لنز دوربین را فشار دهید و با دست راست لنز را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و آن را بردارید. لنز برداشته شده را کنار بگذارید و دریچه ی محافظش را ببندید.

مرحله ی سوم

برای وصل لنز های کانن، نقطه قرمز رنگ روی لنز را بر روی نقطه قرمز رنگ موجود در بدنه دوربین قرار دهید. برای نصب لنز های EF-S، باید مستطیل های سفید رنگ روی لنز و دوربین را بر هم منطبق کنید. همین کار را برای تعویض لنز دوربین های دیگر نیز باید انجام دهید.

مرحله ی چهارم

در مرحله ی آخر تعویض لنز دوربین کانن، پس از جا انداختن لنز جدید کافیست آن را به دقت  در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که صدای کلیک آن را بشنوید. درپوش روی لنز را بردارید و از قدرت لنز جدید خود لذت ببرید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر درخصوص هر یک از مراحل ذکر شده می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی کانن تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی تعمیر دوربین کانن

اگر از دارندگان یکی از دوربین های کانن می باشید و به تازگی شاهد اختلالی در روند کاری آن هستید، نمایندگی تعمیر دوربین کانن در کنار شماست. این مرکز با استفاده از دانش به روز تکنسین ها و کارشناسان مجرب و به کارگیری ابزارآلات فنی مدرن قادر به رفع تمامی اشکالات ساختاری دوربین های قدیمی و جدید کانن می باشد. خدمات تخصصی نمایندگی تعمیر دوربین کانن دارای هیچ محدودیت و حد و مرزی نبوده و هر یک از تداخلات ساختاری و اشکالات احتمالی دوربین های دیجیتال و کامپکت کانن را در بر می گیرد. خاطرنشان می نماییم که واحد تعمیرات نمایندگی رسمی کانن در صورت نیاز به تعویض اجزای دوربین از قطعات مشابه و اورجینال استفاده خواهد کرد.

3/5 (2 امتیاز)