اشتراک گذاری

ریکاوری رم دوربین

ریکاوری رم دوربین به روش های مختلفی انجام می شود که هریک، معایب و مزایای خاصی دارند. البته این کار همیشه امکان پذیر نیست و گاهی شانس بازیابی اطلاعات رم دوربین، بسیار پایین است. با این حال همیشه اوضاع ناامید کننده نیست و می توان با رعایت چند نکته که در ادامه معرفی می کنیم، شانس ریکاوری رم دوربین را افزایش داد.

در ادامه این مقاله، نکاتی را در مورد ریکاوری رم دوربین و جزئیات آن بررسی می کنیم. اگر رم دوربین شما فرمت شده یا به هر دلیل دیگری عکس های شما پاک شده اند، می توانید برای بازیابی عکس دوربین از تکنسین های تعمیرات دوربین در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.  

ریکاوری رم دوربین کانن

آیا ریکاوری رم دوربین امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. اضافه شدن اطلاعات جدید به رم پس از پاک شدن عکس ها، شانس بازیابی اطلاعات دوربین کنون و دیگر برندها را بسیار کاهش می دهد. مسئله بعدی مربوط به نوع خرابی کارت حافظه دوربین است که ممکن است نرم افزاری باشد و یا سخت افزاری.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که اگر در مراحل اولیه فرمت شدن اطلاعات برای ریکاوری رم دوربین کانن اقدام کنید، نتیجه بهتری می گیرید. همچنین توصیه می شود تا حد امکان از نرم افزارهای رایج بازیابی اطلاعات استفاده نکنید؛ بروز خطا در مراحل این برنامه ها، اطلاعات را در معرض خطر قرار داده و ممکن است آنها را غیر قابل دسترسی کند.

هزینه بازیابی اطلاعات رم دوربین

برای تعیین هزینه ریکاوری رم دوربین canon و سایر برندها، باید دستگاه عیب یابی شود. درواقع باید دید که دلیل پاک شدن عکس ها چه بوده و برای بازیابی آنها نیاز به چه برنامه ها یا تجهیزاتی است. چنانچه رم به صورت فیزیکی آسیب دیده باشد، هزینه بازیابی اطلاعات رم دوربین بیشتر بوده و ممکن است نیاز به تعویض این قطعه هم باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه ریکاوری رم دوربین کانن می توانید از طریق شماره های موجود با نمایندگی canon تماس بگیرید.

خرابی های حافظه دوربین

فرق چندانی ندارد که دوربین شما از کدام برند باشد؛ در هر صورت خرابی حافظه آن یا نرم افزاری است و یا سخت افزاری. خرابی های LOGICAL یا نرم افزاری، معمولا بیشترین نوع خرابی حافظه دوربین به شمار می روند. در این شرایط، اطلاعات رم به صورت ناخودآگاه و یا بر اثر اشتباه شما حذف و یا فرمت می شوند. در برخی از موارد نیز MBR یا فایل سیستم رم به مشکل می خورد و اطلاعات قابل مشاهده نیستند.

همچنین ممکن است رم دوربین را به یک سیستم ویروسی وصل کرده باشید و رم هم ویروسی شده باشد. در بیشتر این موارد، اطلاعات از حافظه پاک نشده اند، اما قابل مشاهده هم نیستند. در این صورت، برای ریکاوری رم دوربین کانن، از راهکارهای نرم افزاری استفاده می شود. در خرابی های سخت افزاری هم رم آسیب دیده و معمولا در سیستم قابل شناسایی نیست. بنابراین امکان مشاهده فیلم و عکس ها وجود نداشته و نیاز به تعمیر رم دوربین و بازیابی اطلاعات آن است.

نحوه ریکاوری نرم افزاری رم دوربین کانن

بازیابی اطلاعات رم دوربین کانن به روش نرم افزاری، معمولا با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی انجام می شود. با توجه به فرمت ذخیره سازی عکس ها (در کنون معمولا RAW و JPEG) می توان از برنامه های مختلفی برای ریکاوری رم دوربین کانن استفاده کرد.

اما نکته بسیار مهم اینجاست که برای کار کردن با این نرم افزارها باید مهارت بالایی در حوزه ریکاوری داشته باشید. بهتر است برای جلوگیری از خطراتی همچون از بین رفتن اطلاعات، ریکاوری نرم افزاری عکس ها را به تکنسین های مجرب این حوزه محول کنید.

ریکاوری سخت افزاری یا physical دوربین canon

در خرابی سخت افزاری یا فیزیکال، محتوای رم به صورت عمدی یا سهوی پاک نشده است. در واقع اطلاعات در کارت حافظه موجود هستند اما به دلیل خرابی مموری، دسترسی به آنها امکان پذیر نیست. نوسان برق و دیگر آسیب های فیزیکی باعث عدم دیتکت شده و به این ترتیب، مموری کارت در هیچ سیستمی شناسایی نمی شود. برای ریکاوری سخت افزاری دوربین باید از تجهیزاتی همچون  دستگاه pc3000 استفاده کرد.

1.7/5 (6 امتیاز)