اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • راهنمای انتخاب تونر مناسب برای کارتریج پرینتر لیزری

راهنمای انتخاب تونر مناسب برای کارتریج پرینتر لیزری

تونر مناسب برای کارتریج، کمک زیادی به افزایش کیفیت چاپ و سلامت پرینتر می کند. این در حالی است که اگر از تونرهای بی کیفیت یا غیراستاندارد در چاپگر استفاده کنید، باید منتظر بروز مشکلاتی در دستگاه باشید. حتی ممکن است قطعات آسیب ببینند و ناچار به صرف هزینه های هنگفت برای تعمیر پرینتر باشید. وقتی شما از تونر مرغوب و درجه یک استفاده می کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که برگه چاپ شده کیفیت بالایی دارد. از طرفی مواد مصرفی با کیفیت، به کارتریج آسیب نرسانده و چه بسا باعث عملکرد بهتر آن نیز می شوند.

اما در میان تنوع بالای برندهای این ماده مصرفی، بسیاری از کاربران جهت انتخاب تونر مناسب برای کارتریج، با مشکل مواجه می شوند. در ادامه نکاتی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید بهترین تونر را برای کارتریج چاپگر خود خریداری کنید. همچنین شما می توانید ضمن برقراری تماس با نمایندگی تعمیرات پرینتر کانن در مرکز سخت افزار ایران، از کارشناسان تعمیر چاپگر، مشاوره رایگان دریافت کنید.

انتخاب تونر مناسب برای کارتریج پرینتر لیزری

نکات مهم هنگام خرید تونر مناسب برای کارتریج

اگر به صورت مداوم از تونرهای غیراستاندارد در پرینتر استفاده کنید، دیر یا زود شاهد خرابی و آسیب دیدگی قطعات آن خواهید بود. از طرفی قطعا برگه های چاپ شده با این تونرها کیفیت خوبی ندارند و شما را با مشکل مواجه می کنند. بد نیست بدانید که تونر نوعی پودر ساخته شده از پلاستیک، پلیمر، کربن، پلی استر، اکسید آهن و … است که در اثر حرارت ذوب شده و روی کاغذ می‌ چسبد.

کیفیت تونر را از روی ذرات آن می سنجند. هرچه ذرات تونر ریزتر و پودری تر باشد، کیفیت بالاتر بوده و چاپ نهایی هم مطلوب تر خواهد بود. بنابراین ضروری است که هنگام خرید تونر مناسب برای کارتریج، نهایت دقت را به  خرج داده و نکاتی را مد نظر قرار دهید؛ در ادامه این نکات را به شما آموزش می دهیم.

خریدن تمامی رنگ ها

وقتی می خواهید برای کارتریج پرینتر خود تونر جدید خریداری کنید، باید تمامی رنگ ها را باهم بخرید. به توصیه کارشناسان تعمیر پرینتر، بهتر است میزان رنگهای مختلف در کارتریج با یکدیگر برابر بوده و حجم هریک از تونرها نزدیک به دیگر رنگ ها باشد.

تطبیق پارت نامبر تونر با کارتریج

هنگام خرید تونر مناسب برای کارتریج، حتما پارت نامبر آن را با کارتریج دستگاه تطبیق دهید. هر کارتریج مناسب برای یک مدل پرینتر بوده و دارای یک پارت نامبر اختصاصی است. بسته بندی کارتریج را چک کرده و مطمئن شوید که با چه پارت نامبر کارتریجی سازگار است.

همچنین اگر پرینتر شما رنگی است، باید پارت نامبر تمامی کارتریج‌ ها را در انتخاب تونر، مورد توجه قرار دهید. درصورت انتخاب نادرست تونر، هم کارتریج و هم پرینتر آسیب می بینند و باید مبالغ بالایی را صرف تعمیر چاپگر کنید.

توجه به کیفیت تونر

اگر قصد خرید تونر مناسب برای کارتریج چاپگر خود دارید، حتما به کیفیت آن توجه کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که هرچه ذرات پودر تونر ریزتر باشند، کیفیت آن بهتر است و در نهایت، نتیجه چاپ هم رضایت بخش ‌تر خواهد بود. همچنین تعداد صفحاتی که چاپ می شوند هم تا حد زیادی به کیفیت تونر کارتریج بستگی دارد. به هیچ عنوان تونر ارزان قیمت نخرید چون قطعا کیفیت بالایی ندارد و برای شما دردساز خواهد بود.

بررسی بسته ‌بندی تونر

نکته مهم دیگر هنگام انتخاب و خرید تونر مناسب برای کارتریج پرینتر کانن و دیگر برندها، بسته بندی آن را با دقت چک کنید. ظرف تونر به هیچ عنوان نباید دارای شکستگی، سوراخ یا فرورفتگی باشد. قبل از خرید، ظرف را تکان دهید و مطمئن شوید که حالت پودری آن حفظ شده و خشک نشده باشد. نفوذ رطوبت و هوا، موجب سنگی شدن تونر می ‌شود؛ بنابراین به اندازه کافی این مسئله را چک کرده و کاملا از آن مطمئن شوید.

قیمت تونر

ویژگی بسیار مهم دیگری که باید پیش از انتخاب تونر مناسب برای کارتریج به آن توجه کنید، قیمت این ماده است. قیمت تونر با توجه به برند و حجم آن متفاوت است. برخی از شرکت های تولید کننده کپی و پرینتر، تونر هم تولید می کنند؛ جالب است بدانید که بهتر است برای چاپگرهای آنها از برند خودشان تونر خریداری کنید. با این حال برخی برندها چنین امکانی ندارند و باید از تونر برند متفرقه برای آنها استفاده کنید.

5/5 (2 امتیاز)