اشتراک گذاری

لنز سامیانگ XP 35mm F1.2 برای دوربین‌های کانن

لنز ۳۵ میلی‌متری XP با دیافراگم f/1.2 از سوی شرکت سامیانگ برای مانت EF دوربین‌های کانن معرفی شد. همانگونه که می‌دانید سامیانگ Samyang شرکت کره‌ای فعال در زمینه‌ی تولید دوربین‌های مدار بسته و لوازم جانبی دوربین‌های عکاسی است که در سال ۱۹۷۲ در کره‌ی جنوبی تاسیس شده است. لنز‌های این شرکت برای دوربین‌‌های کانن و نیکون مهم‌ترین محصولات آن را تشکیل می‌دهند.

یکی از محصولات تولید شده در طول ما‌ه‌های اخیر توسط این شرکت، که سر و صدای زیادی نیز به پا کرده است، لنز سامیانگ XP 35mm F1.2 برای دوربین‌های کانن است. این لنز با گشودگی حداکثر فوق‌العاده‌ی خود، یک لنز پرایم پرتره‌ی برای دوربین‌های فول فریم به شمار می‌رود.

البته بر اساس نظرات کارشناسان، اگرچه این لنز پرتره پرایم مخصوص دوربین‌های DSLR فول فریم طراحی شده است، اما می‌توان آن را برای دوربین‌های APS-C مثل 77D و 80D با فاصله‌ی کانونی معادل ۴۲.۵ میلی‌متر نیز استفاده کرد.

لنز سامیانگ

مشخصات لنز سامیانگ XP 35mm F1.2

لنزهای XP سامیانگ هم‌اکنون شامل مدل‌های 85mm f/1.2، 50mm f/1.2، 14mm f/2.4 و لنز جدید 35mm f/1.2 می‌شود که همگی برای مانت EF به‌کار می‌روند در دل بدنه‌ی فلزی لنز جدید سامیانگ، یک دیافراگم ۹ تیغه به همراه ۱۲ عدسی نوری در ۱۰ گروه تعبیه شده است.

تعبیه این دیافراگم و عدسی‌های نوری همراه با آن، باعث ایجاد پس‌زمینه‌های بوکه عالی خواهند شد. بنابر ادعای این شرکت کره‌ای، کنترل انحراف رنگی (Chromatic Aberration) در لنز ۳۵ میلی‌متری ایکس پی به طرز فوق‌العاده‌ای انجام شده است.

در لنز سامیانگ XP 35mm F1.2 با کمک فناوری پوشش چندگانه، پرتوهای نور نامطلوب (Lens Flare) و سایه‌اندازی (Lens Ghosting) لنز به میزان کمینه کاهش پیدا کرده‌اند. پرتوهای نور نامطلوب و سایه‌اندازی معمولا زمانی در تصویر ایجاد می‌شوند که لنز به سمت یک منبع نور شدید مانند خورشید گرفته شده باشد.

قیمت و مشخصات فنی لنز سامیانگ XP 35mm F1.2

قیمت لنز سامیانگ XP 35mm F1.2 هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. اما خبرها حاکی از آن است که این محصول قرار است با برچسب قیمتی خدود 900 دلار وازد بازار آمریکا شود. علاقمندان به تهیه این محصول باید توجه داشته باشند که اگرچه طراحی این لنز پرتره پرایم به شکلی ویژه برای دوربین‌های DSLR فول فریم انجام شده است، اما می‌توان آن را برای دوربین‌های APS-C دیگری نظیر 77D و 80D با فاصله‌ی کانونی معادل ۴۲.۵ میلی‌متر نیز استفاده کرد.

همانگونه که پیش از این نیز گفته شد لنز سامیانگ XP 35mm F1.2 هم‌اکنون شامل مدل‌های 85mm f/1.2، 50mm f/1.2، 14mm f/2.4 و لنز جدید 35mm f/1.2 می‌شود که همگی برای مانت EF به‌کار می‌روند. در بخش برخی از ویژگی‌های لنز Samyang XP 35mm f/1.2 ذکر گردیده است.

مشخصات لنز سامیانگ XP 35mm F1.2

• نام مدل: XP 35mm F1.‎2

• محدوده گشودگی دیافراگم: F1.‎2 تا F16

• ساختار نوری لنز: 12 Elements in 10 Groups

• عدسی‌ها: ASP 2, HR 3, ED 1

• پوشش: UMC

• فاصله کمینه‌ی فوکوس: 0.34 m ‪(1.‎115 ft)‬‬‬

• بزرگترین نسبت بزرگنمایی: x 0.‎17

• اندازه فیلتر لنز سامیانگ: XP 35mm F1.2: 86.0 mm

• تعداد تیغه‌ها: 9

• مانت: Canon EF

• زاویه‌ی دید: Full Frame: 64.‎5˚، APS-C: 44.‎4˚

• قطر بیشینه: 93.0 mm

• طول لنز سامیانگ XP 35mm F1.2: 117.4 mm

• وزن لنز سامیانگ XP 35mm F1.2: 1106 g

نمایندگی دوربین کانن

کاربران تمامی مدلهای دوربین کانن می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی تعمیر دوربین کانن مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر دوربین Canon عبارتند از: تعمیر مشکل عدم نمایش تصویر توسط LCD، رفع مشکل عمل نکردن قسمت لمسی پنل، رفع ایراد شطرنجی شدن تصویر، رفع مشکل فریز شدن تصویر و … .

علاوه بر این در نمایندگی تعمیر دوربین کانن تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات، ترمیم، عیب‌یابی مرتبط با انواع دوربین کانن به مراجعان ارائه می‌گردد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت است.

خدمات مرتبط با فروش دوربین‌های کاننن نیز با حضور در نمایندگی فروش دوربین کانن قابل دریافت است. در صورت وجود هر گونه ابهام و پرسش در ارتباط با خدمات ارائه شده در نمایندگی کانن می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی کانن در تهران تماس بگیرید.

Rate this post