اشتراک گذاری

باتری دوربین R7 کانن

گذشته از مسائل تخصصی در رابطه با دوربین ها، یکی از سوالات مهم هر عکاس هنگام تهیه دوربین این است که باتری این دوربین چند ساعت به من فرصت عکاسی می دهد؟ در این مطلب با شما همراه هستیم تا باتری دوربین R7 کانن را به عنوان یکی بزرگترین برندهای صنعت عکاسی و فیلم برداری مورد بررسی قرار دهیم.

مسئله در رابطه با انتخاب از بین باتری های دوربین R7 کانن اینجاست که بین باتری های فوق العاده ای که برای استفاده این دوربین ارائه شده اند، کدام یک مناسب ترین گزینه برای ماست؟ همه این ها وقتی مهمتر می شود که متوجه می شوید باتری دوربین R7 کانن باید انرژی یک دوربین بدونه آینه، یک صفحه نمایشLCD و پردازنده R7 Digic X را تامین کند. در این مقاله از نمایندگی کانن با ما همراه باشید تا در این رابطه بیشتر صحبت کنیم.

باتری دوربین R7 کانن

ظرفیت باتری دوربین R7 کانن

اگر تا به حال در رابطه با باتری های این دوربین های بدون آینه کانن چیزی نشنیده باشید، احتمالا چیزی که قبل از هر چیز می خواهید بدانید ظرفیت باتری های R7 کانن هستند. در ادامه ویژگی های هر سه باتری مورد استفاده برای دوربین EOS کانن را بررسی می کنیم.

تنها نکته ای که جا دارد قبل از این مسئله بررسی کنیم درمورد باتری LP-E6N است. در رابطه با این باتری دوربین R7 کانن ادعا شده است که به طور متوسط می تواند در هر بار شارژ 770 تصویر برای شما ثبت کند. این در حالی که می توان تعداد بسیار بیشتری عکس نیز با استفاده از این باتری ثبت کرد. البته این مقدار با توججه به صفحه نمایش های EVF در مقابل LCD متفاوت است. بدیهی است که LCD ها انرژی بیشتری مصرف می کنند.

این شما و این باتری دوربین R7 کانن !

برند کانن برای دوربین های بدون آینه R7 سه باتری معرفی کرده که هر کدام علی رغم ویژگی های یکسان شان تفاوت هایی نیز دارند که هر یک را برای دسته ای از کاربران «مناسب تر» می کند. از آنجایی که در در فرآیندهیا تعمیر دوربین کانن، اغلب تعمیر باتری وجود ندارد و تعویض تنها راه حل است، باید در خرید باتری دقت کنیم. به این ترتیب می توانیم هزینه های آتی را کم کنیم. در این بخش مهم ترین ویژگی های هر یک از این دسته باتری دوربین R7 کانن را شرح می دهیم:

1. باتری LP-E6

این باتری شرکت کانن که با ظرفیت 1800 میلی آمپر بر ساعتی توانایی شارژدهی همه انواع دوربین های DSLR و بدون آینه کانن را دارد متاسفانه دیگر به صورت رسمی در فروشگاه ها ارائه نمی شود. باتری LP-E6 نسخه اصلی سری باتری های E6 است.

ممکن است بتوانید اینن باتری را از آمازون با قیمتی در محدوده 80 دلار تهیه کنید.

2. باتری LP-E6N

مدل LP-E6N بعد از رونمایی جایگزین LP-E6 شد. از مهمترین دلایل این اتفاق نیز رشد 3.5 درصدی ظرفیتش نسبت به مدل E6 بود که می شود معادل 1865 میلی آمپر. یعنی تنها 65 میلی آمپر بیشتر! نکته دیگری که در رابطه با این باتری دوربین R7 کانن وجود دارد این است که علی رغم شارژری که در کنار این باتری ارائه شد، قیمت آن نصف قیمت نسل قبلی بود.

3. باتری LP-E6NH

انرژی بر بودن دوربین های بدون آینه کار خودش را کرد و کانن در آخرین سری باتری هایی که برای دوربین EOS کانن تولید کرد، این بار ظرفیت را 13.5 درصد افزایش داد. این حرکت رو به جلوی قابل توجه کانن که ظرفیت این باتری دوربین R7 کانن را به 2130 میلی آمپر رساند، در کنار آخرین تکنولوژی آن روز بهترین  نسخه از باتری های این نسل را رقم زد.

انتخاب باتری برای دوربین r7 کانن

نکات پایانی درمورد باتری دوربین R7 کانن

همه باتری هایی که در بخش قبل معرفی شدند 7.4 ولت و همگی از لحاظ ظاهری شبیه هم هستند. برجسته ترین ویژگی این باتری ها توانایی سازگاری آن ها با دوربین های مختلف کانن است. کاربران می توانند از این باتری های در دوربین های 70D، 90D، 5D، 5DM3، R و R7 استفاده کنند.

همانطور که قبلا اشاره شد در حالت استفاده از LCD و هر کدام از سه باتری دوربین R7 کانن، می توان 770 تصویر ثبت کرد. هر بار شارژ کردن این باتری ها به طور میانگین حدود 2 ساعت طول می کشد. پورت شارژر این باتری های USB تایپ C است و مانند همه باتری های دیگر اگر بعد از پر شدن کامل باز هم در شارژ بماند آسیب خواهد دید.

از اینکه تا پایان مطلب با ما همراه بودید سپاسگزاریم. با ثبت نظر در مورد دوربین های کانن، می توانید تجربیات خود را در اختیار سایر خوانندگان نیز قرار دهید.

5/5 (1 امتیاز)