اشتراک گذاری

چگونه مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کانن را حل کنیم؟

امروز در کنار شما هستیم تا مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کانن را عیب یابی و برطرف کنید. فرقی ندارد که از کدام مدل دوربین کنون استفاده کنید و یا باتری آن از کدام نوع باشد. در هر صورت یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، خالی شدن سریع باتری است. مثلا تصور کنید در حالی که باتری را کاملا شارژ کرده اید، در کمتر از یک ساعت شارژ آن تمام می شود و عملا نمی توانید از دوربین استفاده کنید.

اما باید بدانید که این یک ایراد رایج است و تقریبا کاربران تمامی مدل های دوربین canon از خالی شدن سریع باتری شکایت دارند. به طور کلی نمی توان معجزه کرد و ظرفیت باتری را افزایش داد. اما می توان با چند ترفند ساده، زمان شارژدهی باتری دوربین را افزایش داد. دقت کنید که اگر ایراد از باتری باشد یا اتصالات داخلی دوربین آسیب دیده باشند، باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر باتری دوربین کانن یا تعویض این قطعه کنید. بهتر است در این شرایط از تیم تعمیرات دوربین نمایندگی کانن در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید تا مشکل را به صورت حرفه ای برطرف کنند.

تخلیه سریع باتری دوربین کانن

راه حل مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کانن

افراد زیادی هستند که هنگام عکاسی یا فیلم برداری با دوربین های کنون، چند باتری زاپاس همراه خود دارند. به این دلیل که تخلیه سریع باتری دوربین کانن یک مسئله کلی است و تقریبا همه کاربران با آن مواجه هستند. اگر دیدید مدت زمان نگهداری انرژی باتری به شکل غیر عادی کاهش پیدا کرده است، اول اطمینان پیدا کنید که باتری سالم است و آسیب ندیده است. باتری را کاملا از نظر ظاهری بررسی کنید و مطمئن شوید که دچار بادکردگی، آسیب دیدگی و یا تغییر شکل ظاهری نشده است. همچنین باید مطمئن شوید که شارژر سالم است و نیاز به تعمیر یا تعویض ندارد. پس از آن کافی است چند قابلیت را غیر فعال کنید تا مشکل تخلیه سریع باتری دوربین canon تا حدی کمرنگ شود. اما کدام قابلیت ها؟ در ادامه خواهید دانست.

خاموش کردن اتصالات بی سیم دوربین

یکی از اقداماتی که می توانید برای رفع مسئله تخلیه سریع باتری دوربین کانن انجام دهید، خاموش کردن اتصالات بی سیم دوربین است. GPS ، وای‌فای، بلوتوث و NFC اگرچه کاربردی هستند، اما انرژی قابل توجهی مصرف می کنند. به همین دلیل هم بهتر است تنها زمانی که به این قابلیت ها نیاز دارید آنها را روشن کنید. به این ترتیب انرژی باتری حفظ می شود و برای امور ضروری تر به کار برده می شود.

غیر فعال کردن تثبیت کننده

اگر باتری دوربین کنون شما زودتر از حالت عادی شارژ تمام می کند، بد نیست تثبیت کننده را غیر فعال کنید. این قابلیت انرژی زیادی از باتری می گیرد و بهتر است جز در موارد نیاز، روشن نباشد. مثلا وقتی برای عکاسی از لنزهای طولانی ‌تر مثل۲۰۰- ۷۰ میلی‌متری استفاده می کنید، بهتر است این قابلیت را روشن کنید. این در حالی است که کارشناسان تعمیر دوربین کنون توصیه می کنند قابلیت تثبیت کننده هنگام استفاده از لنزهای واید، فعال نباشد. حتی توصیه می شود که هنگام استفاده از لنزهای طولانی تر از مونوپاد یا تریپاد به جای تثبیت کننده کمک بگیرید.

خاموش کردن تمیزکننده خودکار حسگر

برای رفع مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کانن ، بهتر است تمیزکننده خودکار حسگر را هم خاموش کنید. وقتی تنظیمات تمیزکننده روی بیشترین حالت است ، با هر بار خاموش و روشن شدن دوربین، حسگر به طور خودکار تمیز می شود. اما این آپشن، مصرف دوربین را نیز به شدت افزایش می  دهد و بهتر است که برای حفظ شارژ باتری، جز در موارد نیاز خاموش باشد.

غیر فعال کردن بازبینی عکس

دوربین های حرفه ای قابلیتی دارند که با استفاده از آن می توانید بعد از گرفتن یک عکس، هیستوگرام آن را مشاهده کنید. روش های مختلفی وجود دارد تا هنگام بازبینی عکس‌ها در LCD دوربین، باتری حفظ شود. این قابلیت را کلاغیر فعال کنید تا باتری مدت زمان بیشتری دوام بیاورد و مشکل تخلیه باتری هم برطرف گردد.

کاهش روشنایی LCD دوربین

کاهش نور نمایشگر کمک بسیار زیادی به رفع مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کانن می کند. صفحه نمایش دوربین انرژی زیادی از باتری می گیرد و اصلا ضرورتی هم ندارد که نور آن در بالاترین حالت تنظیم شود. بنابراین بهتر است برای افزایش مدت زمان نگهداری شارژ باتری دوربین، نور LCD آن را کم کنید.

خاموش کردن دوربین

یک روش بسیار خوب و ساده برای حل کردن مشکل تخلیه سریع باتری دوربین کنون، این است که وقتی عکس نمی گیرید دوربین را خاموش کنید. این کار مانع از اتلاف بیهوده انرژی باتری می شود و می توانید مدت زمان بیشتری روی شارژدهی آن حساب کنید.

4/5 (1 امتیاز)