اشتراک گذاری

فلیکر در دوربین چیست؟

فلیکر در دوربین مشکل مهمی است که می تواند ثبت و ضبط تصاویر زیبا و بی نقص را مختل سازد. مهم نیست که دوربین شما از چه برندی است و با چه قابلیت هایی همراه شده است. مشکل سوسو زدن نور در دوربین اتفاقی است که بسته به شرایط محیط اتفاق می افتد. البته گاهی اوقات در ثبت تصاویری که از عمد تار هستند، می توان مسئله فیلکر در دوربین را توجیه کرد. تار شدن تصاویر دلایل زیادی دارد که یکی از این دلایل فلیکر دردوربین عکاسی است. در ادامه به معرفی جوانب کلی فلیکر می پردازیم.

فلیکر در دوربین

تعمیر دوربین به همراه گارانتی معتبر ، شماره تماس : 1662

معنای فلیکر در دوربین

فیلکر یکی از اتفاقات ناگواری است که احتمال دارد برای ثبت و ضبط تصاویر اتفاق بیفتد. معمولا مشکل فلیکر در‌ دوربین یا چشمک زدن و سوسو زدن نور در دوربین زمانی اتفاق می افتد که منبع نور ثبت تصاویر فلورسنت باشد. از طرفی این معضل اغلب اوقات برای ثبت تصویر سوژه های در حال حرکت دیده می شود. بنابراین برای افزایش کیفیت تصاویر ثبت شده باید حتی الامکان از تابش نور پرتوهای فلورسنت جلوگیری کنید.

برای عکاسی بهتر، می‌توانید بانحوه تنظیمات فوکوس دوربین نیز آشنا شوید.

راه اصلی رویارویی با فلیکر و سوسو زدن نور در دوربین

مشکل فلیکر در‌دوربین باعث جلوه نامطلوبی در فیلمبرداری و عکس برداری از سوژه خواهد شد. راه اصلی اصلاح این جلوه نامطلوب، در دوربین های فیلمبرداری تغییر زاویه شاتر است. به طور کلی در روند عکس برداری نیز سرعت شاتر را تغییر می دهیم تا Flicker حذف شود. اما از آنجا که پله‌های سرعت شاتر در دوربین‌های ویدیو تغییر قابل توجهی دارد، برای مثال از 60/1 ثانیه به 100/1 ثانیه تغییر می‌یابد، ممکن است برای حذف یا کاهش اثر فلیکر زیادی باشد. برای اینکه تغییرات جزیی تری را اعمال کنید، از گزینه CLS  یا ECS  استفاده نمایید. در این گزینه، فرکانس عملکرد شاتر الکترونیک دوربین با تقسیم‌ بندی های کوچکتر قابل تغییر است.

قابلیت حذف فیلکر در دوربین های کانن

اکثر اوقات معضل فلیکر در دوربین یا سوسو زدن حین عکس برداری با چشم غیرمسلح قابل تشخیص نیست. اما خوشبختانه برند کانن در بسیاری از دوربین های جدید خود قابلیتی را تعبیه کرده است که می توانید تا حد بسیار زیادی تاثیر منفی فلیکر را برطرف سازید. بدین ترتیب، اگر منبع روشنایی شما به هنگام عکاسی چشمک بزند، منظره‌ یاب دوربین عکاسی هشدار می‌دهد تا مسئله را حل کنید. خیلی ساده می توان با دوربین های کانن بدون تغییر زاویه شاتر یا تغییر تنظیمات ساختاری پیچیده با فلیکر و مشکل چشمک زدن نور در عکس مبارزه کرد. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با همکاران ما در نمایندگی رسمی کانن مشورت کنید.

3.1/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سه × پنج =