اشتراک گذاری

نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری

پیش از پرداختن به شیوه نصب فیلم فیوزینگ یا همان فیلم فیوزر (Film Fuser) بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه و عملکرد آن داشته باشیم. همانگونه که می‌دانید لوله فیوزینگ یکی از قطعات بکاررفته در پرینترهای لیزری است که جایگزین رولر فیوزر فلزی (هات رول) در این دستگاه‌ها شده است. این قطعه شبیه به یک لوله است که از مواد مختلفی ساخته می‎ شود و کارکرد آن انتقال گرما از هیتر به کاغذ است.

نکته مهم در ارتباط با نگهداری و سرویس فیلم فیوزینگ، استفاده درست و به موقع از گریس برای آن است. ضمن آنکه در صورت خارج کردن لوله فیوزینگ، نصب مجدد آن می‌بایست بر اساس استانداردها و اصول این کار انجام شود؛ بی‌توجهی به این مسئله و نصب نامناسب آن باعث می‎ شود که فیلم نتواند بچرخد و در ادامه کار دچار آسیب شود. در صورت عدم آشنایی با نحوه نصب و خارج کردن لوله فیوزینگ پرینتر لیزری می‌توانید بخش‌های آتی این مطلب را دنبال نمایید.

در بخش‌های آتی روش نصب و راه‌اندازی لوله‌های فیوزینگ آموزش داده می‌شود. در صورت دنبال کردن مراحل مرتبط با نصب فیوزینگ و مواجهه با اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

فیلم فیوزینگ

آموزش نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری

پس از خارج کردن لوله فیلم فیوزینگ، همانگونه که در تصویر نشان داده شده است، ابتدا کلیپس موجود روی قسمت جانبی را دردست بگیرید و آن را به سمت خود بکشید. با این کار می‌توانید گیره را از روی لوله فیوزینگ بردارید. (ممکن است نحوه انجام این کار اندک تفاوتی با تصویر داشته باشد بنابراین این موضوع را مدنظر قرار دهید و بر اساس ساختار فیوزینگ دستگاه خود عمل کنید).

نحوه مونتاژ فیوزرهای دیگر ممکن است اندک تفاوت ساختاری با آنچه که در تصویر به نمایش درآمده است داشته باشند. با این وجود می‏توانید، مراحل عمومی درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید و در جاهایی که لازم است آن را برای مدلهای دیگر تطبیق دهید.

در صورت دنبال کردن مراحل مرتبط با نصب فیوزینگ و مواجهه با اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

آموزش نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری 1

گیره پلاستیکی لوله‌ی نگهدارنده کلاهک را در دست بگیرید. زبانه گیره را از پایین به بالا حرکت دهید و به این ترتیب آن را بردارید.

آموزش نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری 2

پس از این کار، از هر دو طرف کلاهک را نگه دارید و برای خارج کردن آن، آن را به سمت بیرون بکشید. به جهت‌گیری حلقه زمین (ground ring) که در یکی از دو سر لوله فیوزر وجود دارد، دقت نمایید. حلقه زمین، در واقع یک باند دایره ای است که اندازه آن 3 تا 10 میلیمتر بوده و در لبه انتهایی فیوزر قرار دارد. کارکرد این قطعه آن است که شارژ استاتیک را از لوله به سمت زمین هدایت می‌کند. سطح المنت حرارتی و همچنین نگهدارنده پلاستیکی را به کمک یک تکه پارچه آغشته به الکل تمیز کنید.

آموزش نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری 3

در ادامه:

مقداری گریس بردارید و آن را بر روی فیلم فیوزینگ بمالید. از آنجا که اکثر لوله های فیوزینگ‌ چیزی حدود 220 تا250 میلی متر طول دارند، مقدار نیم گرم گیس (0.5 گرم گریس) برای گریس‌کاری کافی خواهد بود. برای فیلم های بلندتر با طول بین 320 تا 340 میلیمتر، بهتر است از حدود 0.7 گرم گریس استفاده نمایید.

در صورتی که گریس استفاده شده خیلی کم باشد، این موضوع ممکن است سبب عدم چرخش صحیح فیلم و به تبع آن چین‌خوردگی کاغذ گردد. از سویی دیگر، در صورتی که گریس استفاده شده زیاد باشد، این موضوع ممکن است سبب پیچ خوردگی شود.

ضمن آنکه گریس زیاد ممکن است به سطح خارجی فیلم نیز رسوخ کرده و باعث آلودگی آن گردد. در صورت دنبال کردن مراحل مرتبط با نصب فیوزینگ و مواجهه با اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

گریس کاری فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری

برای گریس کاری فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری می‌توانید از یک کاردک چوبی استفاده کنید. با کمک این کاردک، گریس را روی سطح المنت حرارتی مالیده و به طور یکنواخت روی تمام سطح آن بمالید. در صورت نبود کاردک، می‌توانید پس از پوشیدن دستکش، گریس مورد نیاز را با دستان خود به فیلم فیوزینگ بمالید.

پس از گریس کاری، از نبود گریس اضافی بر روی سطح خارجی لوله فیلم اطمینان حاصل کنید. هیتر را به داخل فیلم جدید بلغزانید. از قرار داشتن حلقه زمین در همان جهت فیلم قدیمی، مطمئن گردید. توجه داشته باشید که حلقه زمین باید پس از نصب، با دنده لاستیکی هدایت کننده مربوط به غلتک فشار و یا با برس هدایت کننده مربوط به صفحه پایه، به خوبی در تماس باشد..

آموزش نصب فیلم فیوزینگ در پرینترهای لیزری 4

در ادامه کلاهک را با فشار دادن آن به داخل، نصب کنید. گیره پلاستیکی و انبرک را نصب نمایید تا کار به پایان برسد. با این کار فیلم فیوزینگ شما آماده شده و دستگاه می‌تواند کار خود را شروع کند. در صورت دنبال کردن مراحل مرتبط با نصب فیوزینگ و مواجهه با اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر کانن تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید

نمایندگی مرکزی کانن

نمایندگی مرکزی کانن به یُمن حضور پرسنل فنیِ متخصص و مهندسان متبحر، توانسته است در طول سالهای اخیر با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، اطمینان مشتریان خویش را جلب نماید. سال هاست که نام محصولات کانن با نمایندگی مرکزی کانن گره‌ خورده و کاربرانِ محصولاتِ این شرکت در صورت بروز هرگونه نقص در دستگاه‌های خود، نخستین انتخابشان برای تعمیر، نمایندگی تعمیر تخصصی کانن بوده است.

ویژگی قابل توجه نمایندگی تعمیرات کانن ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد؛ مدیریت نمایندگی کانن در تهران به دلیل اطمینان از مهارت و دانش کادر فنی خویش، تمامی خدمات ارائه شده در این سازمان را گارانتی و ضمانت نموده است.

خدمات ارائه شده در نمایندگی مرکزی Canon منحصر به سرویس و دستگاهی خاص نیست و کاربران محصولات این برند می توانند با حضور در این مرکز، کلیه خدمات مرتبط با دستگاه های کانن را دریافت نمایند.

Rate this post