اشتراک گذاری

دلایل خط انداختن دستگاه کپی چیست ؟

خط انداختن دستگاه کپی یکی از مشکلاتی است که توسط کاربران گزارش می شود. این مطلب را به خط انداختن دستگاه کپی کانن اختصاص داده ایم. عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است منجر به ایجاد خطوطی در برگه های کپی شده شوند. برای این که بدانید چرا دستگاه فتوکپی تان خط می اندازد، باید بخش های مربوط با چاپ را بررسی کنید. البته این در شرایطی است که خود برگه یا برگه هایی که قصد کپی گرفتن از آنها را دارید، خط و خطوطی نداشته باشند.

بنابراین می توان گفت یکی از دلایل خط انداختن دستگاه کپی کانن یا سایر برندها، خط و خطوطی است که روی سند اصلی وجود دارند. آلودگی شیشه هم می تواند باعث خط افتادن روی برگه شود. کاغذ در مسیر چاپ از زیر این شیشه عبور می کند و اگر آلوده بوده یا لکه داشته باشد، آن را به برگه منتقل می کند. چنانچه شیشه هم در این شرایط تمیز بود، پس احتمالا یا کارتریج مشکل دارد، یا تونر بی کیفیت است، یا فیوزینگ و بلید درست کار نمی کنند. در این صورت، بهتر است از یک تعمیرکار ماهر بخواهید دستگاه کپی تان را به شکل تخصصی بررسی و عیب یابی کند.

خط انداختن دستگاه کپی

سه راه حل برای برطرف کردن مشکل خط انداختن کپی

سه راه کار برای جلوگیزی از خط افتادن روی برگه های کپی شده وجود دارد. تمیز کردن اسلاید شو ، تمیز کردن شیشه دستگاه کپی کانن ، پاک کردن لکه های تونر . در ادامه به بررسی هر یک از این راه کارها می پردازیم.

1. تمیز کردن اسلاید شو

اسلایدشو قطعه ای کاربردی در برخی از مدل های دستگاه کپی است که بخش های مختلف دستگاه را تمیز می کند. مسلما در صورتی که این خودِاین قطعه آلوده باشد، احتمال خط انداختن دستگاه کپی canon وجود خواهد داشت. بنابراین تمیز کردن اسلاید شو می تواند مشکل خط انداختن کپی را برطرف کند. توصیه می کنیم هنگام تمیز کردن این قطعه ، سینی کاغذ را هم گردگیری کنید.

2. تمیز کردن شیشه دستگاه کپی کانن

در هنگام تمیز کردن شیشه دستگاه فتوکپی، توجه داشته باشید که شیشه دستگاه کپی حساسیت بالایی دارد و به هیچ وجه نباید آن را با مواد صنعتی و پاک ‌کننده ‌هایی مثل استون، بنزین، آمونیاک، اتیل الکل یا کربن تتراکلرید تمیز کرد. درجه آسیب زنندگی این مواد برای شیشه فتوکپی بسیار بالاست و ممکن است مشکلات جدی تری برای شیشه فتوکپی ایجاد شود.

همچنین توصیه می شود که مایع پاک ‌کننده را به طور مستقیم به شیشه نپاشید؛ این کار موجب نفوذ رطوبت به داخل دستگاه شده و به تبع آن، مشکلات جدی تری برای دستگاه فتوکپی ایجاد خواهد شد. جهت پاک کردن شیشه و رفع مشکل خط انداختن کپی کانن به صورت کامل، لازم است از یک دستمال نرم مرطوب شده با آب، شیشه پاک‌ کن غیرساینده یا تمیز کننده لنز عینک استفاده کنید.

3. پاک کردن لکه های تونر

اگر شیشه دستگاه فتوکپی لکه داشته باشد، شاهد خط انداختن فتوکپی خواهیم بود. گاهی به دلیل خرابی کارتریج، تونر به بیرون نشت پیدا می کند. این امر موجب می گردد شیشه آلوده شده و برگه ها با خطوط اضافه چاپ شوند. ضمن رعایت نکاتی که در بخش قبل بیان کردیم، لکه های تونر موجود روی شیشه را تمیز کنید تا مشکل خطوط روی برگه برطرف شود.

همچنین پیشنهاد می شود که همیشه تونرهای اضافی را از کارتریج خارج کرده و با این اقدام از خط انداختن دستگاه کپی کانن جلوگیری نمایید.

نمایندگی فروش و تعمیر دستگاه کپی کانن

نمایندگی کانن خدمات فروش دستگاه کپی کانن را در فروشگاه مرکزی کانن و خدمات تعمیر دستگاه کپی کانن را در واحد تعمیرات فتوکپی انجام می دهد. روند تعمیرات دستگاه در نمایندگی canon مطابق با جدیدترین استانداردهای روز جهان انجام می شود. تعمیر و تعویض قطعاتی همچون درام، فیوزینگ، مین برد، سنسورها، برد پاور، اپتیک و …، شارژ کارتریج، اصلاح عیوب و ایرادات عملکردی و تمیز کردن قطعات، در نمایندگی فتوکپی کانن به شکل حرفه ای و تخصصی انجام می گردد. همچنین بخشی در سایت با نام سوالات متداول طراحی شده است که در این بخش به سوالات رایج کاربران پاسخ می دهیم. دلیل خط انداختن دستگاه کپی کانن یکی از این پرسش ها بود که پاسخ آن را مطالعه نمودید.

Rate this post