اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

ccd دوربین canon

دوربین های عکاسی دیجیتال از قطعات بسیار حساسی بهره مند هستند. وابستگی کارکرد دوربین عکاسی به ccd است و هرگونه اختلال در عملکرد این حسگر فرآیند ثبت تصاویر را ناممکن می کند. همان طور که می دانید دوربنی های آنالوگ که در گذشته و البته در مواردی در حال مورد استفاده واقع می شدند دارای بخشی به نام جایگاه فیلم بودند. فیلم ها نوار هایی حساس به نور بودند که معمولا در تاریکخانه ها امکان چاپ و تعویض آن ها وجود داشت ، زیرا هرگونه نور روز به این قطعه آسیب می زد. ثبت تصاویر در دوربین های آنالوگ بر روی فیلم انجام می شد. به عبارتی ccd دوربین canon که در مدل های دیجیتال جایگذاری شده است وظیفه ی فیلم دوربین های قدیمی تر را بر عهده دارد. ccd و فیلم دوربین هر دو به نور حساس هستند. در ادامه به بررسی cmos و روش تعمیر ccd دوربین کانن  می پردازیم. به یاد داشته باشید هر گونه تعمیرات دوربین باید توسط نیروهای مجرب و متخصص  انجام شود.

ccd دوربین canon

تفاوت های ccd دوربین canon و cmos

یکی از تفاوت هایی که استفاده از سی سی دی در دوربین های دیجیتال و آنالوگ به وجود آورده امکان تماشای تصاویر است به صورتی که در دوربین های آنالوگ به دلیل استفاده از فیلم باید تا زمان چاپ منتظر می ماندید و سپس تصاویر ثبت شده را مشاهده می کردید در صورتی که با استفاده از ccd دوربین canon امکان تماشای تصویر به محض ثبت کردن آن به وجود آمده است. بد نیست بدانید واحد اندازه گیری سی سی دی اینچ است و ابعاد آن ها تاثیر بسیاری در کیفیت تصاویر دارد. در حال حاضر نوع دیگری از حسگر تصویر وجود دارد که با نام cmos شناخته شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

Cmos و ccd  دوربین canon

Cmos نسبت به ccd  دوربین canon ساده تر ، ارزان تر و کم مصرف هستند اما حساسیت کم تر آن ها به نور باعث تصاویری ضعیف تر و با نور کم تر می شود. چیپ های تصویر CMOS توسط تولیدکنندگان بسیاری تولید می شوند و تکنولوژی تولید آن ها انحصار خاصی ندارد. سنسور CCD از میلیون ‌ها سنسور نوری تشکیل شده است و حساسیت نوری این قطعه نسبت به cmos ها بیشتر است. بد نیست بدانید جنس این صفحات اغلب از عناصری مثل سیلیسیم و ژرمانیوم است. جالب است بدانید شرکت کانن اغلب از سنسور یا حسگر  ccd در دوربین هایش بهره مند شده است.

تعمیر ccd دوربین canon

تعمیر ccd دوربین canon در صورت نیاز لازم است توسط متخصصان انجام  شود. این قطعه از قطعات ثابت در دوربین به شمار رفته و معمولا نیاز به تعمیر و تعویض ندارد. اما در صورت هر گونه آسیب دیدگی لازم است توسط نیروی متخصص بررسی و تعمیر شود. همان طور که پیش تر اشاره کردیم قطعات دوربین بسیار حساس بوده و تحت تاثیر عواملی چون برودت، حرارت، ضرب خوردگی دچار آسیب های جدی می شوند. در نتیجه برای جلوگیری از خرابی دستگاه خود و حفظ عملکرد درست آن از هر گونه بی احتیاطی هایی مثل قرار دادن دوربین نزدیک آتش، سرد و گرم کردن محیطی که دوربین در آن قرار گرفته و … بپرهیزید.

نمایندگی دوربین canon

نمایندگی دوربین canon انواع دوربین های دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری این کمپانی محبوب را به فروش می رساند. تمام دوربین های موجود در نمایندگی دوربین کانن به صورت اورجینال و همراه با ضمانت نامه ی معتبر به فروش می رسد. شما می توانید با مراجعه به نمایندگی رسمی کانن کلیه ی اطلاعات تخصصی و فنی انواع دوربین ها را دریافت کرده و با مقایسه ی دوربین ها با یکدیگر بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در صورتی که دستگاه شما با آسیب دیدگی مواجه شدیم توانید با به همراه داشتن ضمانت نامه ی دوربین به نمایندگی مجاز کانن مراجعه کرده  و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

تعمیرات canon

واحدهای تعمیرات  canon با توجه به بهره مندی از کارشناسان مختلف در زمینه ی تعمیرات می توانند تمامی محصولات  canon را تعمیر کرده و در کمترین زمان به شما تحویل دهند. تعمیرات در این واحد با دسترسی به مدرن ترین تجهیزات و امکانات انجام می شود. استفاده از قطعات اورجینال در این واحد برای شما تضمین خواهد شد. تعویض قطعات نیز، تنها در صورت تایید مشتریان انجام می شود. همان طور که می دانید تعویض قطعات به دلیل حساسیت دستگاه های الکترونیکی به مهارت و دانش نیاز دارد، متخصصان واحد تعمیرات canon به دلیل آشنایی کامل با قطعات و انواع محصولات کانن به سادگی این کار را برای شما انجام خواهند داد. سرعت و کیفیت خدمات ارائه شده در این واحد برای کاربران با تضمین همراه است.

شما کاربران گرامی با مراجعه به سایر صفحات وب سایت می توانید اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول را پیگیری نمایید.

محصولات کانناطلاعات بیشتر »
سوالات متداول کانناطلاعات بیشتر »
مقالات کانناطلاعات بیشتر »
Rate this post