اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • پتنت دوربین دستی کانن مشابه طرح DJI Osmo به ثبت رسید

پتنت دوربین دستی کانن مشابه طرح DJI Osmo به ثبت رسید

براساس جدیدترین اخباری که از برند کانن منتشر شده است به تازگی پتنت دوربین دستی کانن که مشابه طرح DJI Osmo  می باشد به ثبت رسیده است. با توجه به پتنت ثبت شده توسط برند کانن، دوربین دستی که کمپانی کانن قصد ساخت آن را در آینده دارد، طرحی مشابه DJI Osmo دارد که ظاهرا قرار است لنز این دوربین به ‌طور کامل به ‌سمت عقب بچرخد که واقعا فوق العاده است.

دوربین دستی کانن مجهز به لنزی با مانت RF و لولای چرخان

پتنت دوربین دستی کانن به تازگی به ثبت رسیده است که تمامی کاربران را به یاد زبان طراحی DJI Osmo می اندازد که اکنون به OM معروف است. پتنت ثبت شده توسط کمپانی کانن اینطور نشان می دهد که قرار است دوربین دستی کانن به لنزی با مانت RF مجهز باشد و از لولای چرخان نیز بهره مند باشد. براساس ادعاهای کانن درمورد پتنت جدیدی که به ثبت رسانده است، لولای چرخانی که در دوربین دستی کانن به کار رفته است، این اجازه را به آن می دهد که با سرعت زیاد بین حالت تصویر برداری از سوژه ‌های مختلف رو به ‌رو یا حالت سلفی جا به‌ جا شود.

علاوه بر این گزارشاتی که پتاپیکسل درمورد پتنت دوربین دستی Canon ارائه داده است، نشان می دهد که قرار است کمپانی کانن دوربین دستی جدید خود را به گونه ای تولید کند که لنز آن قابل چرخش باشد. با این اوصاف می توان گفت که دوربین جدید کانن می تواند انقلابی بزرگ در دنیای دوربین های عکسبرداری و فیلمبرداری باشد.

دوربین دستی کانن با توانایی ضبط محتوای ویدئویی در زوایای مختلف

با توجه به پتنت دوربین دستی کانن می توان گفت که این محصول دارای بدنه، یک قسمت متحرک، واحد لنز، واحد لولا و یک صفحه‌نمایش است. همانطور که اشاره کردیم از پتنت جدیدی که توسط کانن به ثبت رسیده است می توان فهمید که دوربین دستی کانن قرار است به لنز RF مجهز شود؛ با این وجود لنز دوربین دستی کانن می تواند به ‌سمت بالا و پایین بچرخد یا کاملا به ‌سمت عقب برگردد تا روبه‌روی صورت عکاس قرار بگیرد؛ بنابراین دوربین دستی کانن، بهترین گزینه برای آن دسته از کاربرانی است که به داشتن دوربینی با توانایی ضبط محتوای ویدئویی در زاویه ‌های مختلف علاقه ‌مند هستند.

یکی از جالب ترین ویژگی های دوربین دستی کانن که در توضیحات پتنت دوربین دستی Canon آمده، این است که می ‌توان صفحه‌ نمایش دستگاه را بر اساس جهت لنز، جابه‌جا کرد. با این وجود کانن در تلاش است تا موتورهایی خاص درون دوربین دستی جدیدش قرار دهد تا چرخش یا تغییر زاویه‌ دوربین از طریق آن ها انجام بگیرد؛ البته در بخش توضیحات پتنت دوربین دستی کانن هیچ اشاره ای به این مسئله نشده است که دوربین جدید کانن از گیمبال پشتیبانی خواهد کرد یا خیر. اگر خبری از گیمبال در دوربین جدید کانن نباشد، کانن به حسگر و سیستم لرزش ‌گیر اپتیکال تصویر، متکی خواهد شد.

پتنت دوربین دستی کانن
5/5 (1 امتیاز)