اشتراک گذاری

دوربین جدیدcanon EOS RP

در تاریخ 14/9/2019 یکی از بهترین کمپانی های موجود در بازار ساخت دوربین و وسایل جانبی عکاسی و تصویربرداری، ” کانن ” جدیدترین محصول خود یعنی canon EOS RP را معرفی کرد و در معرض دید گذاشت. یکی از دست آورد های جدید شرکت های دوربین سازی دوربین های بدون آینه بوده و چند سالیست در این سبک از دوربین ها فعالیت هایی شده است.

کانن که تا الان تجربه های خوبی مثل سری M را در کارنامه داشته در آخرین محصول خود canon EOS RP را در هیبت یک DSLR خوب وارد بازار کرده این دوربین فول فریم بدون آینه کانن قادر است به وسیله حس گر با دقت موًثر 26 مگاپسلی تصاویری را با کیفیتی معادل 8K برای شما خلق کند. کانن پیشتر با معرفی برادر بزرگتر canon EOS RP  یعنی canon EOS R که ابهت بیشتری نسبت به آخرین فرزند این خانواده داشت تبحر خود را در ساخت دوربین های بدون آینه نشان داده بود، به صورتی که اکثر منتقدان و کارشناسان این دوربین یعنی canon EOS R را با canon EOS 5D IV مقایسه میکردند.

اگر قرار بر مقایسه 5D  با R باشد، مقایسه RP با 6D بسیار امری عادی به نظر میرسد که با توجه به سری شناخته شده D کانن، در این حالت عیار دو عمو زاده بدون آینه این سری شناخته شده راحت تر قابل درک است. از جهتی دیگر تفاوت چندانی میان دوربین های بدون آینه و رقبای آینه دار احساس نمیشود. به لطف لنز های ارائه شده و پشتیبانی خوب ازین نوع دوربین های عکاسی انتظار میرود روز به روز شاهد پیشرفت رقابت بیشتر در این زمینه باشیم.

canon EOS RP

لنز های معرفی شده به همراه canon EOS RP : حرفه ای و کاربردی

به طور کلی لنز ها یکی ازمهم ترین بخش های عکاسی و به تبع از آن یکی ازمهم ترین بخش ها در دوربین های عکاسی به حساب می آیند و در حقیقت چشم عکاس هستند. کانن نیز از دیرباز در طراحی  لنز ها از عصر فرمانروایی آنالوگ ها تا نیمه دیجیتال ها و هم اکنون قدرت خود را نشان داده است. همزمان با معرفی canon EOS RP ، کانن از سه لنز جدید خود برای این دوربین پرده برداری کرد. این سه لنز به تنهایی ابزار هایی مهم و پر ارزش به حساب می آیند که در ادامه مطلب به معرفی مختصردر مورد این سه لنز جدید ” دوربین ساز ژاپنی ” میپردازیم.

لنز RF50mm F1.2 L USM :

لنزی نرمال است که بزرگترین ویژگی آن بهره بری از CPU با قدرت پردازش بالا دقت بالا و موتور سونیک برای فوکوسی عالی و بی نظیر اشاره کرد. این لنز با داشتن فاصله کانونی دید انسان و دامنه دیافراگم 1.2 تا 16 بهترین گزینه برای عکاسی در شب است و برای عکاسان خبری پیشنهاد میشود.

لنز EF-M32mm f/1.4 STM :

لنز واید معرفی شده در این سری لنز ها EF-M32 میباشد که با بهره بری از فاصله کانونی 32mm زاویه دیدی باز و گسترده در اختیار عکاس قرار میدهد و به دامنه دیافراگم 1.4 تا 18 مجهز شده است.

لنز EF400mm f/2.8L IS III USM :

لنز غول پیکر EF با فاصله کانونی 400mm در دسته بندی لنز های تله زوم قرار میگیرد و برای ثبت عکس های کلوز آپ یا عکس هایی با هدف ثبت جزئیات میتواند بهترین سلاح برای عکاسان حرفه ای باشد.

جدیدترین خبرها در نمایندگی مجاز کانن

در پایان میتوان عنوان کرد که کانن با طراحی و عرضه این محصولات جدید خواستار ایجاد تجربه ای تازه برای کاربران خود بوده و با طراحی و زمان گذاشتن به روی این سری جدید و کمتر شناخته شده اش قصد راضی نگه داشتن همه علاقه مندان و کاربران کانن را داشته است. جهت مطالعه ی جدیدترین اخبار نمایندگی کانن با ما همراه باشید.

Rate this post