اشتراک گذاری

آموزش ریست فکتوری دوربین کانن

گاهی اوقات یکسری مشکلات نرم افزاری و اختلالات جزئی برای دوربین کانن به وجود می آیند که چاره ای جز ریست فکتوری دوربین کانن برای کاربر باقی نمی گذارند. اگر شما هم با چنین مشکلاتی در دوربین کانن خود مواجه شده اید بهتر است بدون هیچ معطلی آن را ریست فکتوری کنید. توجه داشته باشید که اگر دوربین شما مدل جدید است و دکمه ریست دارد به راحتی می توانید آن را ریست فکتوری کنید اما اگر قدیمی است و چنین دکمه ای ندارد باید از روش های دیگری برای ریست فکتوری کردن آن استفاده کنید. در ادامه نحوه ریست فکتوری هر یک از مدل های دوربین کانن چه جدید و چه قدیمی را به شما آموزش می دهیم، پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نحوه ریست فکتوری دوربین کانن

 شما می توانید ریست فکتوری دوربین کانن را به روش های مختلفی انجام دهید منتهی انتخاب روش برگرداندن تنظیمات این دستگاه به کارخانه به مدل آن بستگی دارد و از طریق تنظیمات یا دکمه های روی دوربین انجام می گردد؛ البته برخی از مدل های دوربین کانن دکمه ریست دارند که با استفاده از آن دکمه می توانید به راحتی دوربین خود را ریست کنید اما برخی دیگر از مدل های این دستگاه مستقیما دارای دکمه ریست نیستند و باید برای ریست کردن آن ها از تنظیمات این دوربین ها یا دکمه های دیگری که بر روی آن ها قرار گرفته است استفاده کرد. به همین دلیل در ادامه این مطلب روش های ریست فکتوری دوربین عکاسی و فیلمبرداری کانن را هم در مدل هایی که دارای دکمه ریست هستند هم در مدل هایی که فاقد این دکمه هستند به شما آموزش دهیم.

اما قبل از اینکه به سراغ مراحل ریست فکتوری دوربین کانن بروید بهتر است از شارژ باتری دوربین خود مطمئن شوید تا در حین پروسه برگرداندن تنظیمات این دستگاه به کارخانه خاموش نشود. جالب است بدانید که بعد از ریست فکتوری دوربین کانن برخلاف پروسه برگرداندن تنظیمات سایر دیوایس ها مانند موبایل، تبلت و … به تنظیمات کارخانه، هیچ یک از فیلم ها و عکس هایی که در حافظه دوربین قرار دارند پاک نخواهند شد.

ریست فکتوری دوربین کانن
  • ریست فکتوری دوربین های جدید کانن با دکمه Reset

همانطور که اشاره کردیم برخی از مدل های دوربین کانن دارای دکمه ریست هستند که ریست فکتوری دوربین کانن در این مدل ها خیلی راحت است؛ به گونه ای که باید این دکمه را پیدا کنید و سپس با استفاده از آن دوربین خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. نحوه کار با این دکمه به این شکل است که ابتدا باید آن را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. سپس باید دکمه را رها کنید تا دوربین خاموش شده و مجددا روشن شود. به همین راحتی دوربین شما ریست شده و هر مشکل نرم افزاری و اختلالی که برای آن به وجود آمده است برطرف می شود.

  • برگرداندن دوربین های قدیمی کانن به تنظیمات کارخانه

دوربین های قدیمی کانن که قبل از سال 2000 تولید و روانه بازار شده اند دارای دکمه ریست نیستند که با استفاده از آن بتوانید ریست فکتوری دوربین کانن را به راحتی انجام دهید. در برخی از این دوربین ها با استفاده از دکمه POWER می توانید دوربین خود را ریست فکتوری کنید؛ به گونه ای که باید دکمه پاور را به مدت 30 ثانیه نگه دارید. در برخی دیگر از مدل های قدیمی دوربین کانن می توانید با خارج کردن باتری دوربین و قرار دادن مجدد آن در دوربین بعد از 30 ثانیه، دوربین را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در صورت بروز هر مشکلی هنگام ریست فکتوری دوربین خود می توانید با نمایندگی دوربین کانن تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز شما را راهنمایی کنند.

4/5 (2 امتیاز)