اشتراک گذاری

ترفندهای مراقبت از دوربین کانن

مراقبت از دوربین کانن اولین اصل اساسی در استفاده بهینه از این دستگاه است. شما تنها زمانی می توانید بیشترین بهره برداری را از دوربین داشته باشید که به خوبی از آن مراقبت کرده باشید. به علاوه نگه داری صحیح دستگاه می تواند به طول عمر دوربین شما کمک کند. مرکز سخت افزار ایران در این مطلب قصد دارد شما را با مهمترین ترفندهای مراقبت از لنز و دوربین کانن آشنا کند.

با به کارگیری این اصول، در واقع دوربین خود را بیمه می کنید. البته دیر یا زود برخی از قطعات دوربین به دلیل فرسودگی و کار زیاد خراب شده و نیاز به تعمیر خواهند داشت اما مواظبت و رسیدگی به دوربین، این فرآیند را تا مدت ها به تأخیر می اندازد. چنانچه تاکنون روشهای مراقبت از دوربین کانن را نمی دانستید و ناخواسته باعث خرابی آن شدید، می توانید با نمایندگی دوربین کانن تماس گرفته و نسبت به تعمیر دوربین خود اقدام کنید.

نمایندگی کانن ارائه دهنده تخصصی ترین تعمیرات دوربین می باشد که با استفاده از جدیدترین متد روز دستگاه شما را تعمیر خواهد کرد. اما اگر دوربین کانن خریداری کرده اید و یا اینکه آن را تعمیر کرده و می خواهید از خرابی آن در آینده جلوگیری کنید، در ادامه مطلب روش هایی را برای مواظبت از دوربین به شما معرفی می کنیم تا نهایت استفاده را از دوربین خود ببرید.

مراقبت از دوربین کانن

خواندن دفترچه راهنما اولین اصل مراقبت از دوربین کانن

 دفترچه راهنمای هر وسیله الکترونیکی حاوی نکات مهمی در مراقبت و استفاده از آن دستگاه می باشد. دفترچه راهنمای دوربین کانن نیز گنجینه ای ارزشمندی از اطلاعات است که شیوه های مراقبت و استفاده از لنز و دوربین را به شما آموزش می دهد. در این دفترچه نکات مهمی را از زمان راه اندازی تا زمان هایی که از دوربین استفاده نمی کنید به شما ارائه می دهد. تمامی خطاها و تعاریف آنها در فترچه آمده است. همچنین نکاتی نیز در مورد افزایش طول عمر باتری نیز در آن گنجانده شده است.

از ریختن آب روی دوربین جلوگیری کنید

دوربین یک وسیله الکترونیکی است و نفوذ آب به داخل بدنه می تواند موجب سوختن قطعات و از کار افتادن دوربین شود. یکی از نکاتی که باید در مراقبت از دوربین کانن به آن توجه داشته باشید این است که برخی از دوربین های کانن در مقابل آب مقاوم هستند اما این به معنی ضد آب بودن آنها نیست. این اصل بیان می کند اگر ناخواسته چند قطره آب (مانند قطرات باران) به دوربین بخورد، مشکلی برای آن به وجود نمی آید. بنابراین مقاوم بودن دوربین در برابر آب را به این معنی ندانید که دوربین می تواند در دورن آب نیز عکاسی کند.

برای مراقبت از دوربین کانن آن را در دمای مناسب نگهداری کنید

برای اینکه بتوانید سال ها از دوربین خود استفاده کنید آن را در دمای بالا و نزدیکی حرارت قرار ندهید. بدنه دوربین کانن معمولاً از جنس پلاستیک است و زمانی در برابر حرارت قرار بگیرد تغییر شکل داده و حتی ممکن است ذوب شود. حتی اگر بدنه دوربین فلزی هم باشد فاجعه بدتری رخ می دهد. فلز گرما را در خود نگه داشته و باعث خرابی دیگر قطعات می شود.

همچنین دوربین را باید از تغییرات دمایی محافظت کنید. برای مثال اگر در یک محیط سردسیر عکاسی می کنید برای رفتن به یک محیط گرم، دوربین را درون یک کیسه گذاشته و آن را پر از هوا کنید. ای کار که در اصطلاح عایق کاری دوربین نامیده می شود، از صدمات احتمالی به قطعات دوربین در اثر فعل و انفعالات دمایی جلوگیری می کند.

عدم تعویض لنز دوربین کانن

یکی از نکات مهم در مراقبت از دوربین کانن، حفظ سلامتی لنز آن است. در مواقعی که باد می وزد و یا اینکه در شرایط نامتعادلی قرار دارید سعی کنید تا حد امکان برای تعویض لنز اقدام نکنید. این کار می تواند موجب افتادن لنز و آسیب دیدن آن شود. همچنین بازکردن لنز در مواقع باد، نه تنها احتمال آسیب دیدن لنز را افزایش می دهد بلکه ممکن است باعث ورود گرد و غبار به داخل دوربین شود. یکی دیگر از اصول نگهداری از دوربین کانن این است که لنز را در موقعی که دوربین روشن است از آن جدا نکنید. ابتدا آن را خاموش کرده سپس اقدام به درآوردن لنز دوربین کنید.

برای مراقبت از دوربین کانن همیشه بند آن را متصل کنید

متأسفانه برخی از کاربران نقش بند دوربین را دست کم گرفته و توجهی به آن ندارند. بهتر است بدانید عدم استفاده از بند دوربین می تواند خسارات جبران ناپذیری برای شما به بار آورد. بند دوربین مانند کمربند ایمنی در رانندگی عمل می کند و از صدمه دیدن دوربین هنگامی که از دست شما می افتد جلوگیری می کند. اینکه دوربین هیچگاه ار دست عکاس نیفتد یک خیال محض است. بنابراین اگر می خواهید با ضرری چند میلیونی مواجه نشوید، از نقش بند دوربین غافل نباشید.

نمایندگی دوربین کانن

نمایندگی دوربین Canon پیشرو در زمینه فروش، خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین کانن می باشد. چنانچه قصد خرید دوربین کانن را دارید و یا اینکه می خواهید دوربین خود را تعمیر کنید، می توانید با مراجعه به نمایندگی دوربین کانن درخواست خود را ارائه کنید. تمامی خدمات این مجموعه چه در زمینه فروش و چه در بخش تعمیرات با ارائه ضمانت نامه معتبر به مشتریان صورت می گیرد. البته ما خدمات سرویس در محل نیز داریم و در صورت تمایل شما، تعمیرکاران را به محل مورد نظرتان اعزام می کنیم تا در همانجا دوربین شما را تعمیر کنند. ما هدفی جز رضایتمندی و خرسندی شما نداریم.

Rate this post