اشتراک گذاری

چگونه مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن را برطرف کنیم؟

چرا دوربین کارت حافظه را شناسایی نمی کند؟ دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است منجر به شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن شود از بروز آسیب فیزیکی در کارت حافظه گرفته تا بروز یکسری اختلالات نرم افزاری و … . با این وجود اگر شما هم با چنین مشکلی در دوربین کانن مواجه شده اید، اول از همه باید به این نتیجه برسید که مشکل از خود کارت حافظه است یا خیر؟ از این رو بهتر است کارت حافظه دوربین را از آن خارج کرده و آن را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود متصل کنید. اگر سیستم شما موفق به شناسایی کارت حافظه نشد، به احتمال زیاد کارت حافظه دوربین دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد؛ اما اگر کارت حافظه در سیستم شما شناسایی شد یعنی اینکه خوشبختانه کارت حافظه دوربین در سلامت کامل به سر می برد و مشکل از جای دیگری است.

درصورتی که کارت حافظه دوربین شما نیز توسط لپ تاپ یا کامپیوترتان شناسایی می شود و تنها توسط دوربین کانن شناسایی نمی شود، ادامه این مطلب را دنبال کنید تا به شما راهکارهایی را جهت رفع مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن آموزش دهیم.

راه های رفع مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن

Protection را بررسی کنید

قابلیت Write Protection یا حفاظت از نوشتن در بسیاری از کارت های SD وجود دارد که با استفاده از یک سوئیچ در سمت چپ کارت SD روشن و خاموش می شود. درصورتی که قابلیت Write Protection در کارت SD در حالت فعال قرار بگیرد، مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن گریبان گیر شما خواهد شد. بنابراین کارت حافظه دوربین خود را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که سوئیچ فعال و غیرفعال شدن آپشن Write Protection آن غیرفعال باشد و به نوعی در جهت مقابل گزینه “Lock” قرار گرفته باشد.

کارت حافظه دوربین را فرمت کنید

اگر کارت حافظه دوربین شما در لپ تاپ یا کامپیوترتان قابل شناسایی است و تنها در دوربین کانن شناسایی نمی شود و از سلامت آن اطمینان کامل دارید، به احتمال زیاد با فرمت کردن آن می توانید از شر این مشکل خلاص شوید؛ چراکه فرمت کردن کارت SD هر مشکل نرم افزاری که موجب شناسایی نشدن کارت حافظه دوربین کانن شده باشد را برطرف می کند. منتهی مسئله مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که فرمت کردن کارت SD دوربین، موجب می شود که اطلاعات آن از بین بروند؛ بنابراین بهتر است زمانی که کارت حافظه دوربین را به لپ تاپ خود متصل می کنید اول از تمامی عکس ها و فیلم هایی که درون آن است، بک آپ بگیرید و سپس اقدام به فرمت کردن کارت حافظه بکنید.

کارت حافظه را تعویض کنید

حتی اگر با فرمت کردن کارت حافظه باز هم نتوانستید مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه در دوربین را برطرف کنید، بهتر است کارت حافظه را تعویض کرده و یک کارت حافظه دیگر در دوربین خود قرار دهید. این بار اگر کارت حافظه جدید در دوربین شناسایی شد یعنی اینکه مشکل از کارت حافظه قبلی بوده است اما اگر دوربین باز هم نتوانست کارت حافظه جدید را شناسایی کند یعنی اینکه مشکل از خود دوربین است. در این صورت دوربین شما به عیب یابی دقیق نیاز دارد؛ به همین دلیل بهترین کار این است که دوربین خود را جهت عیب یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی دوربین کانن بسپارید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق این دوربین، منشا بروز مشکل در این دستگاه را پیدا کرده و آن را برطرف می کنند.

2.3/5 (3 امتیاز)