اشتراک گذاری

راهنمای خرید تجهیزات نورپردازی

راهنمای خرید تجهیزات نورپردازی مخصوص افرادی است که قصد خرید تجهیزات عکاسی را دارند. تجهیزاتی که برای ارتقا کیفیت عکاسی و بهبود تجربه در این زمینه کاربرد دارند. دستگاه هایی که گاهی بسیار کوچک اند، اما با تنظیم نور و دیگر المان های مهم در عکاسی، کیفیت عکس ها را چندبرابر می کنند. پیش از خرید تجهیزات نورپردازی، باید دقیقا بدانید که این ابزار چه هستند و هریک، چه کاربردهایی دارند. ما با کمک کارشناسان تعمیر دوربین در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران، نکاتی را به شما ارائه می دهیم تا با کمک آنها بهترین و مناسب ترین تجهیرات و ابزار جانبی عکاسی را خریداری کنید.  

خرید تجهیزات نورپردازی

چرا خرید تجهیزات نورپردازی مهم است؟

پیش از آن که به بررسی معیارها و نکات مهم در خرید تجهیزات نورپردازی بپردازیم، بد نیست بدانید که اهمیت استفاده از این تجهیزات چیست. شما برای عکاسی، بیش از هر چیز دیگری به یک دوربین نیاز دارید. اما با یک دوربین، تنها می توانید عکس هایی معمولی ثبت کنید. اگر شرایط نوری مناسب نباشد تکلیف چیست؟ بیشتر از صدها دستگاه مختلف طراحی شده اند برای این که عکاس های حرفه ای، عکس های به مراتب بهتری را در محیط های مختلف، ثبت نمایند. استفاده از تجهیزات و دستگاه های نورپردازی، در واقع به شما این امکان را می دهد که در شرایطی به مراتب حرفه ای تر، عکاسی کرده و با یک دوربین نیمه حرفه ای، بهترین تصاویر را به ثبت برسانید.

انواع تجهیزات نورپردازی در عکاسی

دوربین عکاسی و لنز

البته نمی توان دوربین را جزو تجهیزات نورپردازی طبقه بندی کرد، اما پیش از خرید تجهیزات نورپردازی باید یک دوربین عکاسی مناسب با لنزهایی مناسب تر داشته باشید. شما برای انتخاب دوربین و لنزی یا لنزهایی که از آنها استفاده می کنید، باید به سبک عکاسی که مد نظر دارید توجه کنید. به همان اندازه که دوربین و لنز به شما کمک می کنند، محصولات بی کیفیت و نامناسب، کیفیت عکس های شما را به شدت کاهش می دهند.

منابع نور، از وسایل مورد نیاز در خرید تجهیزات نورپردازی 

هنگام خرید تجهیزات نورپردازی، باید توجه ویژه ای هم به منابع نور داشته باشید. درواقع بخش اصلی بودجه شما باید صرف خرید منابع نور شود. هرگاه که شرایط نوری مناسب نباشد یا به نور بیشتر یا کمتری برای ثبت عکس ها نیاز داشته باشید، تجهیزات و منابع نور به کمک شما می آیند. فلاش‌های استودیویی، فلاش دوربین اکسترنال، رینگ فلاش و رینگ لایت، مهم ترین منابع نور در عکاسی را تشکیل می دهند. اگر این اجزا را به درستی انتخاب و خریداری کنید، استودیوی عکاسی شما به یک محیط حرفه ای برای ثبت انواع عکس ها تبدیل می شود.

شکل دهنده ‌های نور

شکل دهنده های نور هم دستگاه های کاربردی هستند که باید در حین خرید تجهیزات نورپردازی، به درستی آنها را انتخاب کنید. برای هریک از سبک های عکاسی، به نوع خاصی از نورپردازی احتیاج دارید. این شکل خاص را باید با استفاده از شکل دهنده های نور بسازید. این دسته، خود شامل صدها نوع دستگاه و ابزار مختلف است و البته بیشتر آنها رنج قیمتی معقول و مناسبی هم دارند. بنابراین برای یک نورپردازی حرفه ای و هوشمندانه و مناسب و سبک سیاق عکاسی تان، به دستگاه های شکل دهنده نور مناسب احتیاج دارید. سافت باکس‌ها، رفلکتور، اسنوت، چتر آتلیه، دیفیوزر، خیمه عکاسی، میز نور، لایت بلاستر، کاسه فلاش، بیوتی دیش، شیدر و زنبوری، مهم ترین شکل دهنده های نور به شمار می روند.

بیشتر بخوانید: آموزش اصول عکاسی در شب

انواع نگهدارنده‌ ها، استند و گریپ

در ادامه راهنمای خرید تجهیزات نورپردازی، به معرفی انواع نگهدارنده ها می رسیم. استندها و گریپ ها به شما کمک می کنند  که دوربین و تجهیزات نورپردازی را در حالتی که مد نظر دارید، ثابت نگه دارید. پس از تامین منابع نور و شکل دهنده‌ های آن شما به تجهیزات نگهدارنده نیاز دارید. فون پرتابل عکاسی یا پرده‌ی عکاسی، سه پایه نورپردازی و پایه نور و پانتوگراف، بخشی از صدها نوع تجهیزات نگهدارنده هستند که در ثابت نگه داشتن منبع نور و دوربین، به شما کمک می کنند.

تجهیزات نورسنجی، ارتباطی و کنترلی

آخرین گام برای رسیدن به یک نور ایده آل در استودیوی عکاسی، استفاده از تجهیزاتی برای کنترل نور است. شما در هنگام خرید تجهیزات نورپردازی، به دستگاه ها و ابزارآلاتی نیاز دارید تا نور تابیده ‌شده به سوژه را کنترل کرده و در موقعیت های مختلف، آن را بسنجید. به عنوان بخشی از مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات نورسنجی در عکاسی می توان به رادیو فلاش یا رادیو تریگر، نورسنج و فلاش متر و کالر چکر اشاره کرد.

 
Rate this post