اشتراک گذاری

راهنمای خرید دستگاه کپی کانن

در این مقاله با نکاتی مهم و کاربردی در مورد خرید دستگاه کپی کانن آشنا می شوید. تنها با رعایت کردن همین نکات، می توانید از بودجه خود حداکثر استفاده را کرده و بهترین مدل دستگاه فتوکپی را انتخاب و خریداری نمایید. درواقع ما تمامی عوامل و پارامترهای اساسی جهت داشتن یک انتخاب مناسب و به صرفه را به شما معرفی می کنیم. به این ترتیب با توجه به بودجه ای که  در اختیار دارید و کاربری مد نظرتان، دستگاهی مناسب را انتخاب خواهید کرد. اگر در پایان مقاله قصد خرید دستگاه کپی کانن یا تعمیر هریک از مدل های آن را داشتید، می توانید برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از همکاران ما در نمایندگی کانن مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

خرید دستگاه کپی کانن

برای خرید دستگاه کپی کانن به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید دستگاه فتوکپی مد نظر داشته باشید، تعداد کپی که در روز به آن نیاز دارید است. همچنین باید مراقب هزینه های جانبی باشید؛ چون همواره با آن سر و کار خواهید داشت. پیش از خرید دستگاه کپی کانن، انواع و مدل های مختلف آن را بشناسید تا بدانید که کدام مدل، برای کاربری مد نظر شما مناسب تر است. همچنین باید به قابلیت های ویژه ای که در برخی از دستگاه ها به کار رفته است (مثل اتصال بی سیم و …) هم توجه کنید؛ چنین آپشن هایی، سرعت و کیفیت کار شما را افزایش می دهند. در ادامه هریک از معیارهای خرید دستگاه کپی را بیشتر بررسی می کنیم.

قیمت دستگاه کپی کانن

قیمت، یکی از مهم ترین معیارها برای خرید دستگاه کپی کانن و دیگر برندهاست. شما باید با توجه به بودجه خود، دستگاه فتوکپی مد نظرتان را انتخاب کنید. نکته بسیار مهم در این زمینه این است که مدل هایی که از نظر توان و ظرفیت کاری در رده های بالا قرار دارند، گران تر بوده و البته هزینه نگهداری از آنها نیز بیشتر است. این در حالی است که مدل های میان رده، ارزان تر هستند. از طرفی چند کاره ها هم معمولا با قیمت بیشتری به فروش می رسند و در عین حال، قابلیت های دیگری همچون پرینت، فکس و اسکن را نیز ارائه می دهند تا نیازی به خرید هریک از این دستگاه ها به صورت مجزا نداشته باشید.  

بیشتر بخوانید: آموزش عکاسی hdr با دوربین کانن

کاربری کپی کانن

در بخش های قبل گفتیم که برای خرید دستگاه کپی canon و سایر برندها باید به کاربری آن توجه کنید. پیش از آن باید مشخص کنید که انتظار چه حجم کاری از فتوکپی دارید. مثلا دستگاهی که در دفتر فنی استفاده می شود، با کپی مورد استفاده در مراکز چاپ، متفاوت است. در عین حال، اگر مصرف شما خانگی و محدود است، لازم نیست بودجه خود را صرف خرید دستگاه هایی با ظرفیت بالا کنید. همچنین فتوکپی های تک رنگ (سیاه و سفید) و رنگی، کاربری متفاوتی دارند و در همه موارد، ضرورتی به خرید کپی رنگی نیست.

قابلیت های دستگاه فتوکپی canon

قابلیت ها و آپشن های ویژه هم نقش مهمی در خرید دستگاه کپی کانن دارند. شرکت های مختلف برای پیروز شدن در میدان رقابت، دستگاه های خود را به قابلیت های جدید و جذابی مجهز می کنند. این ویژگی ها به شما اجازه می دهند که کارهای خاص تری همچون چاپ دو رو، اتصال به شبکه و … را نیز انجام دهید.

مثلا با استفاده از قابلیت چاپ دوروی اتوماتیک، می توانید به صورت همزمان از پشت و روی برگه کپی بگیرید و لازم نیست خودتان برگه ها را جابجا کنید. اگر دستگاه شما حافظه بالا داشته باشد، کپی سریع تر انجام شده و می توان برخی اسناد را در آن ذخیره کنید. فیدر یا تغذیه کننده اتوماتیک کاغذ هم آپشن دیگری است که پیش از خرید فتوکپی کنون و هر برند دیگری، باید به آن توجه داشته باشید. عدم وجود فیدر در فتوکپی، به این معنی است که برای گرفتن کپی، باید برگه ها را تک تک روی شیشه قرار دهید.

انواع مدل های دستگاه فتوکپی کانن

دستگاه کپی سیاه و سفید کانن

دستگاه های کپی سیاه و سفید که با عنوان تک رنگ هم شناخته می شوند، برگه ها را به صورت سیاه و سفید کپی می کنند. این مدل ها معمولا ارزان تر از کپی های رنگی هستند و به آنها مونوmono   هم گفته می شود. نکته مهم تر این که کپی های سیاه و سفید، توان کاری پایینی دارند و بیشتر مناسب کسب و کارهایی با حجم کاری کم هستند که مصرف کاغذ در آنها پایین است.

فتوکپی رنگی کانن

خرید دستگاه کپی کانن، آن هم از نوع رنگی، به شما این امکان را می دهد که اسناد مورد نظرتان را با رنگ اصلی شان چاپ کنید. این مدلها معمولا توان کار بالایی دارند و تقریبا در بیشتر مدل ها، قابلیت افزایش کاست کاغذ هم وجود دارد. معمولا 4 کارتریج مجزای مشکی , آبی , زرد و قرمز در کپی های رنگی وجود دارد؛ البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هزینه نگهداری از فتوکپی های رنگی به مراتب بالاتر است.

بیشتر بخوادنید: نانو USM در لنزهای کانن چیست؟

دستگاه کپی چند کاره canon

اغلب دستگاه های کپی موجود در بازار چند منظوره یا چند کاره هستند و علاوه بر گرفتن کپی، قابلیت اسکن، پرینت و بعضا فکس را نیز دارند. خرید دستگاه کپی کانن، مدل آل این وان، به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به خرید دستگاه های مجزا، از قابلیت های فکس، اسکن و پرینت هم بهره مند شوید.

Rate this post