اشتراک گذاری

دوربین‌های 7 لنزی کانن

کانن یکی از کمپانی‌های پیشرو در تولید و طراحی دوربین‌ های عکاسی قرار است در سال 2019 دوربین‌ های 7 لنزی را روانه بازارهای جهانی سازد. این خبر اگر چه برای برخی از علاقمندان به عکاسی جذاب باشد اما برای آن گروه از کاربرانی که منتظر معرفی لنزهای  EFاین کمپانی بوده‌‌اند، ممکن است کمی ناامیدکننده باشد. چرا که این شرکت اعلام کرده در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ای برای عرضه لنز‌های EF DSLR ندارد و تمرکز خود را بر روی معرفی لنز‌های بدون آینه RF گذاشته است.

ظاهرا تمرکز کانن بر عرضه دوربین های 7 لنزی به دلیل فعالیت‌های اخیر رقیب این کمپانی یعنی شرکت نایکون است. شرکت نایکون در سال اخیر از فناوری جدید دوربین و لنز‌های بدون آینه خود تحت عنوان سری Z رونمایی کرده است و ظاهرا همین موضوع سبب شده تا کانن نیز تمرکز ویژه‌ای بر این بخش داشته باشد. در بخش‌های اتی اطلاعات بیشتری در باب دوربین‌ های 7 لنزی کانن در سال 2019 را با شما کاربران گرامی به اشتراک خواهیم گذاشت.

دوربین‌ های 7 لنزی کانن

جدیدترین دوربین‌ های 7 لنزی کانن

در خبرهای مرتبط با دوربین‌ های 7 لنزی کانن در سال 2019 آمده است که اولین مجموعه‌ی این سری قرار است با نامholy trinity لنز‌های زوم f/2.8 روانه بازارهای جهانی گردد. لنزهای عرضه شده توسط کمپانی کانن احتمالا شامل لنز  ۱۶- ۳۵ میلی متری با دیافراگم f/۲.۸L، لنز  ۲۴-۷۰ میلی متری با دیافراگم f/۲.۸L، لنز  ۷۰-۲۰۰ میلی متری با دیافراگم f/۲.۸L IS، لنز‌های ۱۰۵ میلی متری با دیفراگم f/۱.۴L، لنز ۸۵ میلی متری با دیافراگم f/۱.۸ IS ST، لنز ماکرو و در نهایت لنز non-L kit باشد.

ظاهرا شرکت ژاپنی کانن بر ایجاد تحولی جدی در بخش دوربین‌ های بدون آینه خود مصمم است و همین موضوع سبب شده تا کاربران و علاقمندان منتظر دوربین‌ های 7 لنزی کانن در سال 2019باشند. پیش از این نیز ۴ لنز از این خانواده معرفی شده بودند که با ۷ لنز جدید در مجموع کانن ۱۱ لنز RF خواهد داشت. ۴ لنزی که پیش از این معرفی شده بودند عبارتند از: لنز ۲۴-۱۰۵ میلی متر با دیافراگم f/۴L، لنز ۲۸-۷۰ میلی متر با دیافاگم f/۲L، لنز ۵۰ میلی متر با دیافراگم f/۱.۲L و در نهایت ۳۵ میلی متر با دیافراگم f/۱.۸ Macro.

تمرکز کانن بر تولید دوربین‌ های بدون آینه

اگر چه خبر تولید دوربین‌ های 7 لنزی کانن در سال 2019 ممکن است برای برخی از علاقمندان به عکاسی جذاب باشد اما برای آن گروه از کاربرانی که منتظر معرفی لنزهای  EFاین کمپانی بوده‌‌اند، احتمالاً کمی ناامیدکننده باشد. چرا که این شرکت اعلام کرده در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ای برای عرضه لنز‌های EF DSLR ندارد و تمرکز خود را بر روی معرفی لنز‌های بدون آینه RF گذاشته است. در سپتامبر گذشته Mike Burnhill مدیر پشتیبانی فنی کانن در اروپا طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که شرکت کانن در سال ۲۰۱۹ تمرکز خود را بر دوربین‌ های بدون آینه خواهد گذاشت.

در اظهارات مدیر پشتیبانی فنی کانن در اروپا آمده است که در تولید لنز‌های EF کانن توقفی کوتاه وجود خواهد داشت تا کانن با توان بیشتری به تولید لنز‌های ER بپردازد. البته شایعاتی نیز مبنی بر این وجود دارد که کانن در ۶ ماهه اول سال جاری قصد معرفی مدل پایین رده دوربین EOS R را دارد. باید منتظر ماند و دید که کانن تا چه اندازه در پروژه‌ی دوربین‌ های 7 لنزی کانن در سال 2019 موفق عمل خواهد کرد و آیا خواهد توانست با رقیبان خود در این زمینه پیشی بگیرد یا خیر.

تمرکز کانن بر تولید دوربین‌ های بدون آینه

نمایندگی دوربین کانن

کاربران تمامی مدلهای دوربین کانن می‌توانند در صورت مواجهه با هر گونه اشکال و ناکارامدی در دستگاه مورد استفاده‌شان به نمایندگی تعمیر دوربین کانن مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایند. برخی از تخصصی‌ترین خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر دوربین Canon عبارتند از: تعمیر مشکل عدم نمایش تصویر توسط LCD، رفع مشکل عمل نکردن قسمت لمسی پنل، رفع ایراد شطرنجی شدن تصویر، رفع مشکل فریز شدن تصویر و … .

علاوه بر این در نمایندگی کانن تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات، ترمیم، عیب‌یابی مرتبط با انواع دوربین کانن به مراجعان ارائه می‌گردد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز مشمول گارانتی و ضمانت است. سرویس‌های مرتبط با فروش دوربین کانن نیز با حضور در فروشگاه مرکزی کانن قابل دریافت است.

Rate this post