اشتراک گذاری

تست سلامت دوربین دست دوم

برای تست سلامت دوربین دست دوم، روش های زیادی وجود دارد. این روش ها به شما کمک می کند بدانید که دوربین مورد نظرتان چقدر کار کرده و در کل، ارزش خرید دارد یا نه. باتوجه به قیمت محصولات الکترونیکی، بسیاری از کاربران توان مالی کافی برای خرید تجهیزات جدید را ندارند. 

در نتیجه، بسیاری به خرید مدل های دست دوم روی آورده اند. اما برای خرید دوربین دست دوم، باید به نکاتی توجه کنید. این که عمر کاری دوربین چقدر است و آیا اجزای آن سالم هستند یا نه، اهمیت بسیاری دارد. ترفندهای تست سلامت دوربین دست دوم، این امکان را برای شما فراهم می کنند که با آگاهی بیشتری خرید کنید و در نهایت، بیشترین استفاده را از دوربین استوک خریداری شده ببرید.

ترفندهای تست دوربین دست دوم

برای تست دوربین کار کرده، باید کارکرد شاتر، سلامت سنسور، ویژگی های ظاهری، فریمور و نرم افزار آن را با دقت بررسی کنید. همچنین باید ارزش خرید و قیمت دوربین را بدانید تا فریب افراد سودجو را نخورید. در ادامه، تمامی این ترفندها را به شما آموزش می دهیم تا ضمن تست دوربین دست دوم، بهترین گزینه را خریداری کنید.

تست سلامت دوربین دست دوم

تعیین کارکرد شاتر دوربین

هنگام خرید دوربین استوک، پیش از هر کاری باید مطمئن شوید که کارکرد شاتر آن چقدر است. شاتر دوربین به خصوص در دوربین های DSLR یک قطعه مکانیکی است که به مرور زمان و با کارکرد زیاد فرسوده شده و از بین می رود . شاتر، تاثیر مستقیم بر کیفیت عکاسی دارد و هرچه میزان استفاده از این بخش بیشتر باشد، کیفیت کار دوربین کاهش پیدا می کند. البته نمی توان اطلاعات دقیقی در خصوص این مسئله به دست آورد. اما از طریق عدد درج شده در کنار گزینه شاتر، در بیشتر دوربین ها، می توان تا حدی متوجه میزان کارکرد این بخش شد.

تعیین سلامت سنسور دوربین

دومین مورد در تست دوربین دست دوم، مربوط به سلامت سنسور است. سنسور دوربین به مرور زمان دستخوش تحولات زیادی می شود. اگر حسگرها درست کار نکنند، کیفیت و وضوح عکس ها مختل می شود. مواردی همچون پیکسل سوخته سنسور ؛ لیزر خوردگی سنسور دوربین ؛ برخورد اشعه با سنسور دوربین ؛ غبار گرفتگی سطح سنسور و مواردی از این دست، به این بخش آسیب می رسانندو تعمیر دوربین کانن و دیگر برندها را ضروری می سازند. پیش از خرید دوربین، با آن عکاسی کنید تا متوجه شوید که سنسور سالم است یا نه.  

بررسی ویژگی های ظاهری دوربین

در ادامه ترفندهای تست دوربین دست دوم، باید ظاهر آن را با دقت بررسی کنید. دوربینی که ظاهر زیبا و پاکیزه ای داشته باشد، به درستی استفاده شده و به احتمال زیاد، از نظر فنی هم سالم است. برعکس، اگر ظاهر دوربین آسیب دیده یا آلوده است، چندان به سلامت آن اعتماد نکنید! 

نکته دیگر این که بسیاری از دوربین های کارکرده به مرور زمان دچار براق شدگی سطحی بدنه می شوند.  براق شدگی سطح بدنه دوربین یکی از نشانه های کارکرد بسیار زیاد دوربین است و بهتر ست در خرید چنین دوربینی، تامل بیشتری کنید. همچنین مطمئن شوید که کلیدها سالم هستند و بدون ایراد کار می کنند.

بررسی فریمور و نرم افزار دوربین

پیش از خرید دوربین و برای تست دوربین دست دوم، حتما آن را از نظر نرم افزاری هم بررسی کنید. به طور معمول یک دوربین که برای مدت زمان زیادی با فریمور قدیمی خود کارکرده است و به روز رسانی فریمور برای آن انجام نشده است، مشکلاتی خواهد داشت. مثلا ممکن است این دستگاه با لنزها و لوازم جانبی، سازگاری نداشته باشد. بنابراین مطمئن شوید که فریمور به روز است و دوربین از نظر نرم افزاری ایرادی ندارد.

تعیین قیمت دوربین دست دوم

در نهایت آخرین روش تست دوربین دست دوم، تعیین قیمت آن است. هر یک از طرفین خریدار یا فروشنده دوربین ممکن است نظرات خاص خود را برای تعیین قیمت یک دوربین کار کرده داشته باشند. اما بهتر است برای تعیین قیمت دوربین استوک، از تکنسین های تعمیرات دوربین کمک بگیرید. تعمیرکار ضمن بررسی قطعات، به شما می گوید که دستگاه چقدر ارزش دارد و آیا اجزای آن سالم هستند یا باید آنها را تعمیر کرده یا تعویض نمایید.

2/5 (2 امتیاز)