اشتراک گذاری

آموزش تعویض بلید دستگاه کپی کانن

در تعمیر و تعویض بلید دستگاه کپی کانن، ابتدا سیم شارژر، سپس درام و در نهایت بلید دستگاه کپی خارج می‌شود تا پس از بررسی‌های انجام شده، نیاز به تعویض یا تعمیر بلید مشخص گردد. شما کاربران گرامی در صورت نیاز به تعمیر و تعویض بلید دستگاه فتوکپی خود، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی کانن تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر فتوکپی را ثبت نمایید.

توصیه می‌شود در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده در دستگاه و سرویس موردنیاز را با اوپراتور درمیان بگذارید. در صورتی که به هر دلیل قصد دارید کار تعویض بلید دستگاه کپی کانن را خودتان انجام دهید، مشاهده ویدئوی درج شده در بخش زیر می‌تواند راهنمای خوبی برای انجام این کار باشد.

تعویض بلید دستگاه کپی کانن

فیلم آموزش تعویض بلید دستگاه کپی کانن

پیش از شروع به تعویض بلید دستگاه کپی کانن از داشتن مهارت انجام این کار و در اختیار داشتن ابزار لازم مطمئن گردید. ضمن آنکه در صورت تعویض بلید فتوکپی کانن باید دقت داشت که حتما لبه بلید را به مقدار کمی پودر بچه آغشته کرد. (این کار کمک می‌کند تا بلید در موقع تماس با درام اصطلاحاً قفل نکند).

در صورتی که طی تعویض بلید دستگاه کپی کانن، متوجه سالم بودن این قطعه شدید، می‌توانید پس از پاک کردن و سرویس بلید مجدداً آن را در درون دستگاه قرار داده و از استفاده نمایید. توصیه می‌شود پاکسازی و تمیز کردن بلید بدون استفاده از هر گونه محلولی انجام شود. جهت بهبود هر چه بیشتر کیفیت چاپ می‌توان در حین تعویض بلید، سیم شارژر دستگاه کپی را نیز تعویض کرد. نکته آخر اینکه در صورت امکان پس از باز کردن قطعات، سعی کنید با یک پمپ باد تونرهای احتمالی را پراکنده و پاکسازی کنید.

آشنایی با بلید دستگاه کپی کانن

پیش از اقدام به تعویض بلید دستگاه کپی کانن بهتر است با کارکرد این قطعه آشنا شوید. آشنایی با کارکرد این قطعه کمک شایانی در تشخیص این مسئله به شما خواهد کرد که آیا اشکالات پیش امده در دستگاه کپی به دلیل خرابی بلید است یا خیر. بلید در واقع یک پلاستیک الکتریکی خنثی است. کاری که بلید انجام می دهد آن است که پس از انجام عملیات چاپ، تونر مازاد باقی مانده بر روی گیرنده نوری یا درام را (وظیفه درام انتقال تونر بر روی کاغذ است) پاک می کند تا در پرینت بعدی این تونرها بر روی کاغذ ریخته نشوند.

به عبارتی دیگر بلید دستگاه کپی کمک می کند تا تونرها، به درون مخزن مخصوصی منتقل شوند که جهت این کار در کارتریج تعبیه شده است. در صورتی که اشکال پیش آمده در بلید جزیی باشد، به تنظیم و گردگیری آن بسنده می‌شود و در صورتی که خرابی بلید غیرقابل تعمیر باشد، با یک نمونه نو و اورجینال جایگزین می‌گردد. معمولا براي اطمینان از این مسئله که بليد خراب شده است يا نه، اول درام كارتريج را تميز مي‌كنند و در صورت تداوم اشکال پیش آمده بعد بليد را تست مي‌كنند.

Rate this post